... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Príspevky: 1459
Registrovaný: 2.5.2010
Auto: BMW E36 325iA
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Piatok, 7. Marca 2014, 16:02

aj ja chcem 120€ :lol: :lol:

tiež mam vyhodenu viskospojku.. a novú, pekná strieborná čista odpočiva v garaži.. lebo som menil vrtulu už 5krát a stále sa láme aj so všetkymi novymi spojkami a neviem čím na uchytenie..
Na predaj:

Obrázok
Znaky BMW,Kľúčenka 1er,3er,5er,7er,X rada ,čiapočky ventilov BMW,///M
Reseter intervalov OBDI, OBDII, tlačidlo kľúča centrálu

Predám manžetu radiacej paky E34(pravá koža,nová),Lanko ručnej brzdy E36 -bubon


Kontakt
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Piatok, 7. Marca 2014, 16:10

Mal som 2ks ale so slimakom. Odporucam investovat do bimentalovej, naozaj. Obe skoncili v kosi.
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Piatok, 7. Marca 2014, 16:45

michaltt napísal:
Mal som 2ks ale so slimakom. Odporucam investovat do bimentalovej, naozaj. Obe skoncili v kosi.


Slimakova stoji polku z bimetalovej a je tak akurat na dve veci. Minimalne je tam polovicna zivotnost tej visky :mrgreen:

Ale ja osobne by som asi neriskoval v lete, ze vyhodim viscovrtulu, v zime by to bolo bez debaty.

Ako spominal Majro, pocas jazdy nie je potrebna, ale na bezne jazdenie a posuvanie sa v premavke.... neviem, neviem, ako vravim, neriskoval by som to :-k
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Piatok, 7. Marca 2014, 16:54

Pisal som uz vyssie ze e46tka mala elektricku a automat mal visko. Jazdim na elektrickej uz 2 roky a bez problemov.

Ale na starsich modeloch, kde nieje moznost nahodit OEM elektricku by som asi zainvestoval do bimetalovej nakolko tie so slimakom boli zopnute aj v zime. V lete som hucal ako kamion a bolo to dost citit na reakcii na plyn a spotrebe. Takze bimetal or nothing.
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Piatok, 7. Marca 2014, 17:05

Elektricka vrtula je jedna vec a viska je druha vec Michal, je asi pochopitelne, ze ak viscu nemas, budes mat el. vrtulu, tym padom je to OKA.

Ale nemat ani tu, ani tu ( som mal na mysli ) by som neriskoval.

Asi sme sa nepochopili, ci? :smile:

btw. nepletme, alebo nemylme tu diesla, ta pochodi aj v lete bez funkcnej visky, napr. taka E39 M57 :wink: ( to len na margo )
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Piatok, 7. Marca 2014, 17:08

Tak jasne ze dieslu ju az tak netreba a plne chapem, co pises. Cital som celu temu. Na manuale sa da aj bez visko ale vzdy je tam riziko. Na automate to hned ide do cerveneho.
Ale ten retrofit na elektriku odporucam fakt. Jeidne riziko je ze ked sa pokazi... :D
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
gomez89
Príspevky: 1075
Registrovaný: 10.5.2010
Auto: E39 530dA
Kraj: Prešovský
Bydlisko: PO

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Piatok, 7. Marca 2014, 17:16

:wink: Yop, pochopili sme sa.

Inak, XY aut ma riesene chladenie vody prave pomocou el. vrtule a? Funguje to bez sebamensich problemov.

Ale zase je sice pravda, ze aj starsie MB mali visko spojku na chladenie vody.

Ale zase podla mna, ak je chladiaca zmes zohriata na prac. teplotu, je zbytocné, aby sa tam ta viska tocila naprazdno, predsa len je to vtedy pre motor nejaka zataz, hlavnu rolu ma, ked je uz motor poriadne horuci.

Jedine pani Ing. mozno preto volili visku, ze sa R6 skoro nahrieva a by sa el. vrtula musela spustat dost casto ( mozno to skusali :mrgreen: ja neviem )

atd, atd, atd.... :mrgreen:

Zaver je, radsej nech ju chalan vymeni O:)
e36-m52b25-limo-M packet-technoviolet metallic
e39-fL-530d-limo-antrazitmetallic
rr-l322-3.0d-m57-javablackmetalic
e66-750Li-n62n-monacoblaumetallic
 
Užívateľov profilový obrázok
slevin
Príspevky: 1857
Registrovaný: 29.4.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Senec

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Piatok, 7. Marca 2014, 19:05

Podla toho co citam, nevedel som ze existuju motorizacie kde ked je visco, nie je elektricka vrtula, jedine ked je klima, je aj le.vrtula. Ja z m3 som visco vyhodil hned na zaciatku a jazdil som skring vzdy bez. Nikdy ziaden problem a ta elektricka sa mi zapne (prehanam) tak raz za rok.
M36R
F11 525xd
next car: radical sr3
skr 2:33.847 onboard
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Piatok, 7. Marca 2014, 19:08

slevin napísal:
Podla toho co citam, nevedel som ze existuju motorizacie kde ked je visco, nie je elektricka vrtula, jedine ked je klima, je aj le.vrtula. Ja z m3 som visco vyhodil hned na zaciatku a jazdil som skring vzdy bez. Nikdy ziaden problem a ta elektricka sa mi zapne (prehanam) tak raz za rok.


Tak ja ked som daval elektricku z manualu tak sa zapajala do konektoru z tej vrtule, ktora je pred chladicom. Ja mam tu elektricku pred motorom. Takze ta "klimova" mi je teraz na nic - pojde von.
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Sobota, 8. Marca 2014, 22:16

ak mozem poradit tak tu su moje skusenosti s VISCO

- jednoznacne odporucam originálnu VISCO spojku, viem zohnat original Behr HELLA... S lacnejsimi su casto problemy. Teda oplati sa original, ktory GARANTOVANE vydrzi. Radsej vzdy spravim zlavu na HELLU ako riesit reklamacie atd.. Kludne mi napis a pozrem to.

- ta vrtula tam fakt nie je zo srandy, nie som ziadny motorar z BMW, ale pri jazde po meste v lete budes mat problemy s chladenim. Nakolko ta vrtula ztrhava vzduch aj z chladica.

p.s. jeden chalan uz davnejsie pisal, ako na M60/62 daval elektricku vrtulu, ale ze sa mu to prehrievalo a musel dat klasicku.
p.s.2 - moj kamarat mal pokazenu visco, jazdil na tom a rozletela sa mu vrtula, pretaty chladic na Z3 300€ (iba original)
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Nedeľa, 9. Marca 2014, 00:26

Aj elektrika aj visco maju svoje + a -. Viac minusov je bohuzial u visco.

1. ak mas k.o silenty motora, vies si oholit kapotu
2. potrhane remene
3. seknuty chladic
4. seknute hadice chladenia
5. dopad na spotrebu a akceleraciu / reakcia na plyn
6. neprijemny zvuk

Elektricka :
1. Ak sa pokazi a nezistis to, tak sa prehrejes (co sa moze stat aj u visco, ak ju dokazes zastavit prstom)
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Nedeľa, 9. Marca 2014, 02:00

michaltt napísal:
Aj elektrika aj visco maju svoje + a -. Viac minusov je bohuzial u visco.

1. ak mas k.o silenty motora, vies si oholit kapotu
2. potrhane remene
3. seknuty chladic
4. seknute hadice chladenia
5. dopad na spotrebu a akceleraciu / reakcia na plyn
6. neprijemny zvuk

Elektricka :
1. Ak sa pokazi a nezistis to, tak sa prehrejes (co sa moze stat aj u visco, ak ju dokazes zastavit prstom)


1. ???? WTF? nad vrtulou mas najskor saharu a to budes pocut ze ti ju skrabe, pripadne to uvidis ked otvoris kapotu
2. tak toto som este nevidel ze by pokazena visko trhala remene
3. detto
4. detto
5. jo, ak je zopnuta visko tak do cca 2000rpm ide spolu s motorom.. potom postupne klesa ..
6. jedine ak sa sekne, vtedy je to velmi zleee co sa tyka vykonu aj hluku :mrgreen:

Hlavna vyhoda visko je ta, ze ak je aj pokazena,tak sa toci na volnobeznych otackach a tak stale vytvara prietok vzduchu ked stojis, cize prakticky mala sanca ze prehrejes motor.

Dalsia vyhoda visko ze ma plynule regulovanie otacok, cize ak je teplota vody malicko viac, tak nepojde na vysokych otackach, cize to clovek ani nepostrehne ze mu to dochladzuje.
osobne vidim viac vyhod ako nevyhod oproti elektrickej.

jo a co sa tyka servisovania, radsej vymenim visko, ako sa piplat s elektrikou a sledovat ci sa spusti alebo nespusti chladic.. s visko mam istotu
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Nedeľa, 9. Marca 2014, 11:25

Vsetky auta s napriec ulozenym motorom rozneho vykonu maju el. vrtule a nestazuju sa, ja sam mam v polici tri nefunkcne spojky, zobral som 250W vetrak z klimy, dal ho zo strany motora na chladic, prepoloval aby sal, do zatky v chladici dal OEM cidlo pre 80°C, napojil to na origo elektriku co spinala klimu, a je to tak spolahlive ako originalne riesenie, rozhodne sa nebojim ze by ma to zradilo. A hlavne mam pokoj od toho hukotu.

J aby som nezabudol, teplotny spinac stal 17€, takze tot cena celej opravy + moj cas.
 
janičekMI
Príspevky: 16
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: bmw320d
Kraj: Košický

Re: čo sa stane ked nevymenim tu spojku na ktorej je vrtula

Sobota, 7. Apríla 2018, 10:04

Zdravim,mám E46 325i automat,chcem sa opýtať na tú viskospojku,mám ju tiež,no po zohriaty motora hučí jak tank,výkon niekde v prdeli,az ked dosiahnem nad 3000 otacok,vtedy vykon ma,a spotreba uff..podľa mechanika viska je v poriadku,zopina ju pri určitej teplote..za studena auto pekne akceleruje,super zvuk 6valca,no po dosiahnutí teploty konec AVIA chcem sa opýtať,že ak chcem dať elektrickú vrtulu,musí byť z toho istého modelu?myslím tým výkonovo,alebo môže byť aj z 1,6 alebo 1,8 benzina vďaka za rady.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných