... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Podtlak v motore

Pondelok, 2. Mája 2016, 15:48

Intelektom moc nezaujmeme tak aspon vyzorom sa snazime...
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: Podtlak v motore

Pondelok, 2. Mája 2016, 18:52

a este otazocka da sa nejako otestovat v akom stave je separator? Ked vam niekto povie ze bol meneny viete to nejako overit ci fakt bol da sa spravit nejaky test alebo nie?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Podtlak v motore

Pondelok, 2. Mája 2016, 21:58

u dieslov som podtlak nikdy nepostrehol, takisto to nema vplyv na chod motora, frka odtial olej preto, lebo ked otvoris vicko tak tam mas rovno rozvodovu retaz :)
od separatora to usti priamo medzi vahu vzduchu a turbo, pekne ho maze :)

ci bol separator vymeneny skontrolujes jedine vizualne - u benzinu podla hadic, ktore sa maju menit spolu s nim, u dieslu kryt motora dolu a vidis ci je cisty alebo nie...
ked je u dieslu separator zly, olej pluje kade tade (najcastejsie vakuovka, tesnenie turba, IC, atd...)
u benzinu skontrolovat volnobeh pri otvoreni viecka ako uz bolo spominane
 
BmwNR
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 11.12.2015
Auto: BMW 116i
Kraj: Nitriansky

Re: Podtlak v motore

Utorok, 10. Mája 2016, 11:49

Ahojte. zišlo sa tú pár odborníkov ako vidím čo som veľmi rád. Tak by som vás chcel ešte opýtať. Dal som si zmerať kompresie a sú v poriadku. Prešiel som si asi celé fórum a podla symptómov, ktoré moje auto má, mám asi vadný separator oleja.
Pretože:
1. Silnejší podtlak motora ako má byť
2. Spotreba oleja 1l/1000km
3. nedymí modrý dym
4. Výkon je v poriadku
5. kompresie sú v poriadku
6.štartuje hneď bez problémov
7. diagnostika nenašla žiadnu chybu motora ani nič iné, iba nejaký oxid vo výparov či čo...

Môže to byť podla vás ešte niečo iné ako ten separátor? Nerád by som totiž objednával niečo iné a dával nadarmo peniaze. musím šetriť každé € ved viete.... Dá sa nejak zistiť okrem výmeny separátora či je chyba práve v ňom?

Auto mám 116i 2l benzín N43B20A 2009 r.v 90kw

Ďakujem za odpovede :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
SurrendeR
Príspevky: 5328
Registrovaný: 25.5.2008
Auto: e36 328i Tour
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: NM/BA

Re: Podtlak v motore

Utorok, 10. Mája 2016, 17:37

ano, moze to byt pretrhnuta membrana na separatori. kup novy a odporucam iba origo BMW.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: Podtlak v motore

Streda, 28. Marca 2018, 12:08

No ja mám 320i m52tub20 110kw... separator som vymenil za nový. Potom mi zacali odchadzat tesnenia na motore. Tesnenia su vymenené a dneska som skusil ci separator funguje (ked som ho zalozil bolo vsetko ok) a teraz ked otvorim viecko na olej tak mi to fúka vonka.. normlame sa robi tlak v motore. Ako je to možné ? Preto mi tlacilo aj olek vonka. Kompresny tlak mam 13 na kazdom valci.. merane pred par mesiacmi. Niaka rada ?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Podtlak v motore

Streda, 28. Marca 2018, 14:29

aku znacku separatora si tam daval?
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: Podtlak v motore

Streda, 28. Marca 2018, 17:25

Febi komplet aj s hadicami
 
Užívateľov profilový obrázok
janiik
Príspevky: 44
Registrovaný: 7.4.2017
Auto: e90 320d
Kraj: Žilinský

Re: Podtlak v motore

Štvrtok, 29. Marca 2018, 10:22

mozes mi prosim ta povedat cenu?
 
Užívateľov profilový obrázok
pelo
Príspevky: 1713
Registrovaný: 2.9.2010
Auto: e39 520i saloon
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Podtlak v motore

Štvrtok, 29. Marca 2018, 10:47

Inak uz si druhy za tento mesiac co tu riesi nejake problemy so separatorom febi (tomu druhemu febi separator mukal a bublal). Osobne by som od febi nekupoval nic, podvozkove diely od nich stali tiez za hovno a taketo veci okolo motora by som kupoval jedine origo v BMW. Nehovorim, ze to musi byt na 100% tym separatorom, ale febi by som osobne neveril.

Mozes mat ale uz problem s piestnymi kruzkami a tlakuje ti to do vane. Ked si menjl separator, menil si aj vsetky hadice k nemu? Vycistil si odvod oleja dole na vedeni mierky oleja?
BMW -Bayerische Motoren Wergel

Alfa Romeo Spider 1.8TS '99
e39 525i sedan '03 -ex
e39 520i sedan '01 -ex pribeh
e36 316i Compact '97 -ex pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12243
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Podtlak v motore

Štvrtok, 29. Marca 2018, 18:53

Aj mierku treba byva casto upchata takou vazelinou...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: Podtlak v motore

Štvrtok, 29. Marca 2018, 19:23

Jjajjajj kolko som už toho porobil a kolko problémov som stým mal..... Hned ako som kupil auto.. vymenil som filtre naplne atd.. samozrejme separátor išiel nový aj zo všetkými hadicami. ( všetko som vyčitil hadice isli nové a aj podtlakové hadičky... mierku oleja som tiež čistil lebo to bolo upchaté) Potom mi začalo dvíhat hladinu oleja.. neviem ako ale dostával sa tam benzín. vyčistil som vstreky.. Nové sviečky.. vymenil olej.. a zase... plnilo plnilo a potom zrazu prestalo. (asi vtedy odišiel aj separátor) Jazdil som tak normálne skoro do teraz.. a zničoho nič mi začali odchádzat tesnenia na motore. Najprv mi vyrazilo o-kružok na olejovej mierke- všetko olej vytiekol. Kupil som nové tesnenie + nový olej a filter všetko som poskladal a zase som chodil asi mesiac bez problémov. Potom zrazu zase prerazilo tesnenie a olej fuč. Tak zase išiel olej a tesnenie nové no a zase bolo dobre a teraz naposledy mi odišlo tesnenie na vani tak som vymenil aj to (doma v garaži na zemi) nikdy viac ! ... spolu stým som vymenil tesnenie aj na domčeku olej. filtra a na vanose + veko ventilov. No a začal som premýšlat prečo to tak všetko naraz.. No a včera som zistil že tlakuje motor. Tak som objednal nový separátor (febi) Dnes som ho vymenil a všetko okej. Pod viečkom mierny podtlak žiadne pa zvuky ani bublanie cez olej. mierku. A ked som rozobral starý separátor tak ta oranžová membrána bola uplne rozožratá a uplne mäkka ako silikon celá napitá benzínom a zväčšila svoj obvod asi tak o 1,5cm. uplne tam bola napchatá čiže separátor totalne upchatý. Teraz už len rozmýšlam že skadial sa tam ten benzín dostával. Ten motor je v dobrom stave...takže pochybujem že cez piestne kružky. Kopresiu mám 13 na každom valci merané pred pár mesiacmi. Je pravda že teraz v zime som chodil krátke trasy a viem že za studena sa nieky ten benzín do oleja dostane kedže vstrekuje ovela viac paliva a medzera na kružkoch je vačšia. Ale neverím že až tolko by ho prešlo.
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: Podtlak v motore

Nedeľa, 1. Apríla 2018, 18:44

preco neskus inu znacku? a stale si pri febi na ktory kazdy 2 clovek nadava? Ako tu bolo spominane kupuj originalne dily budes mat o starosti menej...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných