... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Streda, 28. Marca 2018, 12:57

Zdravim... mam problem. A to taky ze ked otvorim viecko na olej tak stadial fuka. Ked ho zavrem tak sa akoby natlakoval a ked otvorim tak riadme odfukne. Separator som menil pred par mesiacmi. ( ked som ho zalozil tal.bolo vsetko ok) Zacali mi odchadzat tesnenia na motore.. tak som vsetky pomenil a dnes iba tak skontrolujem viecko ci funguje separator tak ako má.. vtedy ked som ho otvoril mierny podtlal a aj volnobeh na to reagoval. Teraz ked to otvorim tak si vyfukne a na volnobeh vobec nereaguje. Ked som povytiahol mierku oleja tak začalo bublat a zacalo olek tlacit von. Čo to moze znamenat ? Kopmresny tlak 13 na kazdom valci merane pred par mesiacmi. Je mozne ze separator je zly ?
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Streda, 28. Marca 2018, 13:12

Aj podtlaková hadička ktora ide na regulator tlaku paliva na palivovej rampe.. tak tam nieje podtlak ale tlak. Fuka aj cez nu ked som ju odpojil.
 
Bruti
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Streda, 28. Marca 2018, 17:44

ano moze byt separator zly...ja som daval najprv swag - prebalene febi, a az original odstranil zavadu...ale ja som mal zas silny podtlak...ale ked je tlak tak je separator v p.. a mozes mat este aj viac oleja ako by si mal mať...
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Streda, 28. Marca 2018, 18:59

Separátor som kupoval Febi. Predal mi ho klubák za dobru cenu aj s hadicami. a ja že prečo sa to všetko začalo jeb*t po tom ako som ho vymenil. A tým original myslíš aku značku ? lebo mám objednaný zase Febi.
 
Bruti
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Streda, 28. Marca 2018, 19:33

Original je oem bmw ibabv sacku zabaleny s ruzovo oranzovym labelom. Vyzera rovnako ako febi ale po vymene mne odstranil problem. Na nete najdes viac clankov s pokazenym separatorom ze je pretlak...videi zas viac s vysokym podtlakom....


Autotechnik.sk to vie zohnat za cca 45ecok....febi som mal za 32...

Je to aj jeden z dovodov preco viaceri tvrdia ze do/okolo motora len original diely...

Pracujem v "automotive" vyrabame aj pre bmw rozne diely a viem aka malickost staci aby nejaky diel uz nevyhovoval...napr. pri vyhrievanych hlavovych opierkach staci ked sa o niekolko ms dlhsie rozbieha ventilator...laik nerozozna rozdiel ale mozno by to uz hlasilo chybu...

A pri veciach okolo motora su urcite prisnejsie normy a testy pri oem veciach ako pri druhovyrobe... sry za offtopic :)

Separstory som aj porovnaval..ustami som tahal vzduch aj fukal do kazdeho otvoru...obe boli "rovnake" pre mna...vydavali rovnaky zvuk no s feby to znelo ako chewbakka a vynechavalo zapalovanie na volnobehu
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Streda, 28. Marca 2018, 20:22

No teraz som ostal v neistote... no čo už. Zajtra tam dám ten Febi a uvidí sa, dufam že to bude v poriadku. Lebo ked som tam dával predtým tento febi.. tak odvetdy mam aj ja problém stým volnobehom za studena... sem tam vynechá a ked sa trochu ohreje tak všetko okej. a pri tom ako vynechá tak urobí aj taký čudný zvuk. Aspon už viem prečo...a to som kontroloval celé sanie klapku aj volnobežný ventil.. aj sviečky som menil. A z výfuku mi ide momentálne hnusný smrad ale to je asi tým že spaluje olej čo tlačí do sania. Zajtra to vymením a budem dufat že dostanem dobrý kus :D ked ni...pojde origo.
 
Užívateľov profilový obrázok
Bojsi5
Príspevky: 663
Registrovaný: 30.12.2009
Auto: F30 335i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Spišské Podhradie

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Štvrtok, 29. Marca 2018, 15:16

zaujimavé, ja mám tiež febi a žiadny problém, ale ty si niekde písal, že ti tam ešte nejaká hadička chýba, že ju tam vôbec nemáš
E30 320i coupé (92kW) - ex
E36 320i coupé (m52) - ex
E46 328Ci - ex
Obrázok
F30 335i
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Štvrtok, 29. Marca 2018, 16:36

Tak separátor vymenený za nový Febi... všetko v poriadku.. mierny podtlak tak ako má byt... žiadne pa zvuky ani nič podobné. Starý separátor totál KO... upchatý bol. Tá membrána gumená čo je v nom tak bola uplne ako silikon a cele to smrdelo po benzíne.... takže sa tam dáko dostal benzín a rozleptalo tu membránu. Vydržal asi 3-4 mesiace.
A teraz sa bojím že dokedy vydrží tento.


Bojsi5 - To som už vyriešil... bola to len tá druhá hadička čo ide do sanie.. ale ja mám sanie iba na jednu lebo mám na saní ešte ten "rozdelovač" tak ten vývod kde sa napája som upchal.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Štvrtok, 29. Marca 2018, 17:29

Inak dodám že separátor by sa mal meniť každú 3-4 výmenu oleja. Ale je pravda že veľa ľudí na to zabúda a ani nevie akú funkciu separátor má a koľko problémov vie narobiť. :smile:
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Štvrtok, 29. Marca 2018, 19:03

Ja viem kedy sa má menit a tak isto aj viem načo služi. Daval som tam hned nový ako som kupil auto. A tento čo sa dod*bal tak mal odjazdené sotva 5000km.
 
Bruti
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Piatok, 30. Marca 2018, 20:54

Jakub7 napísal:
Ja viem kedy sa má menit a tak isto aj viem načo služi. Daval som tam hned nový ako som kupil auto. A tento čo sa dod*bal tak mal odjazdené sotva 5000km.
Vraj nahrady za vela nestoja..prave kvoli membrane...oem moze vydrzat aj 100k km..
 
Užívateľov profilový obrázok
Jakub7
Autor témy
Príspevky: 199
Registrovaný: 31.5.2017
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Piatok, 30. Marca 2018, 22:05

Určite by vydržal ovela dlhšie keby tu membranu nerozleptal benzin ktorý sa tam dostal. Su ludia ktorý tam davaju tiež stale febi a nieje problem. Otázka znie kadial sa tam dostal benzín. Bud krátkymi trasami čo som teraz v zime chodil. Alebo cez tu podtlakovu hadičku ktorá je na regulatore tlaku paliva. Tak či tak som rád že to bol iba separátor lebo som sa zlakol prečo to fuka.... lebo viem že ked je separátor zlý tak je silný podtlak. S pretlakom som sa ešte nestretol.
 
Bruti
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: M52tuB20 fúka cez viecko oleja

Sobota, 31. Marca 2018, 10:27

Pretlak je tiez na číču

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných