... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

mmracing.sk
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

E65 parking brake/ABS/DSC fault - VYRIESENE

Pondelok, 26. Mája 2014, 15:00

Ahoj,
po dlhom case sa mi vyskytol problem na mojej 735i.Bez zjavnej priciny mi raz za cas vyskoci Parking brake fault a hned na to sa zasvieti chyba ABS a DSC . Tiez nefunguje automaticka rucna.Tempomat funguje,rychlost ukazuje bez problemov.Chyba sa niekedy vymaze hned(10 sek) po vypmuti motora a vytiahnuti kluca,niekedy az po dlhsom case necinnosti.Niekedy to dokonca vyskoci,aj ked nemam nastartovane a kluc je mimo auta.Staci,ze je auto odomknute.Vtedy zasvieti len chyba park.brzdy na budikoch.
Auto bolo na diagnostike,ukazala chybu abs senzora laveho zadneho kolesa.ten je vymeneny za originalny diel,chyba vymazana a absolutne ziadne zlepsenie.Kontakty 2x precistene,kable skontrolovane ale chyba stale vyskakuje.
Na bimmer forach som nasiel par pripadov,kde to bolo vadnou abs jednotkou.Spominaju tam vsak ako priznak nefunkny ukazovatel rychlosti a tempomat,co u mna funguje bezproblemovo aj ked na palubovke svietia spominane chyby.
Skuste poradit,co by to mohlo byt?predsa len jednotka ABS?alebo je este nieco ine,co by sa mohlo takto prejavit?Kedze je to e65,nerad by som preinvestoval pri oprave tejto chyby polovicu ceny auta,preto hladam pomoc kde sa da...
Vdaka
Naposledy upravil/-a MiLoSP v Utorok, 26. Augusta 2014, 20:06, upravené celkom 1 krát.
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Pondelok, 26. Mája 2014, 15:25

Nemas vadnu/zaseknutu jednotku rucnej brzdy EMF ? Ake chyby boli zapisane v tejto jednotke ?
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Pondelok, 26. Mája 2014, 15:40

No to si ma teraz dostal.Musim zbehnut este raz na diagnostiku,lebo neviem,ci tam nieco bolo...Je pravda,ze ked mi vyskoci ta chyba za jazdy,s autom cukne ako keby pribrzdilo na maly moment koleso.
Ked si dam vytiahnut kody z menu v aute,mam tam chybu 8E111 20 000 AA01 73 ale neviem ju rozlustit,co znamena...
 
810martin
Príspevky: 42
Registrovaný: 25.4.2013
Auto: bmw e65
Kraj: Trnavský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Pondelok, 26. Mája 2014, 18:39

Skontroluj poistky!!!
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Pondelok, 26. Mája 2014, 20:38

V poistkach to na 99% nebude. :wink:
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Štvrtok, 29. Mája 2014, 15:37

Stale vypisuje chybu komunikacie medzi jednotkou ABS a jednotkou park.brzdy.
kabelaz skontrolovana a nic...
 
Užívateľov profilový obrázok
consiglieri
Príspevky: 99
Registrovaný: 28.6.2010
Auto: F02 LCI 750LdX
Kraj: Trenčiansky

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Sobota, 31. Mája 2014, 09:27

Ja by som skor tipoval chybu v mechanizme elektronickej parkovacej brzdy. Koliecka vnutri su plastove a zlyhaju po tolkych rokoch...



Repair kit stoji na eBay okolo 100 Euro.

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-Parking-Brake-Actuator-Gear-Repair-Kit-E65-E66-745-745i-745Li-750Li-/231224947858?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item35d614b492
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Nedeľa, 1. Júna 2014, 05:50

Teda.. ja neviem v čom máš problém, ale čo sa týka toho ozubenia v mechanizme parkovacej brzdy, tak tiež som mal v prdeli jedno ozubené koleso, lebo tie hovadá to vyrábajú z plastu.....nič mi ale nevypisovalo, len mi svietila červená kontrolka pri budíkoch..... kamarát mi vyrobil nové z kovu za ďakujem pekne a na celý repair kit za 100 eur sa môžem z vysoka vy..... :mrgreen:
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Piatok, 25. Júla 2014, 22:02

Tak hodim priebezne info,co som uz skusil s tymto problemom spravit.Vymeneny abs snimac za original,vymeneny naboj,auto uz bolo na aspon 10 diagnostikach kablovacka komplet 3x skontrolovana v predu aj v zadu a posledna vec,ktoru ma napadlo spravit bolo vymenit abs snimace z lavej a pravej strany medzi sebou.diagnostika hlasy chybu stale na tej istej strane,takze to vyzera na jednotku abs(ze ma to nenapadlo spravit ako prve #-o ) a este jedna vec,ktora by mohla mat suvis-vsimol som si,ze z nadobky na chladiacu kvapalinu mi rovno na tu elektricku cast abs-ka kvapka voda.jednotka by mala byt utesnena, ale na nahody velmi neverim.nova nadobka kupena,v pondelok menim a uvidim,ci nahodou nie je voda vo vnutri jednotky.ked zistim nieco nove,doplnim aby niekto dalsi nemenil vsetko co ja :?
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7472
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Piatok, 25. Júla 2014, 22:10

MiLoSP napísal:
Tak hodim priebezne info,co som uz skusil s tymto problemom spravit.Vymeneny abs snimac za original,vymeneny naboj,auto uz bolo na aspon 10 diagnostikach kablovacka komplet 3x skontrolovana v predu aj v zadu a posledna vec,ktoru ma napadlo spravit bolo vymenit abs snimace z lavej a pravej strany medzi sebou.diagnostika hlasy chybu stale na tej istej strane,takze to vyzera na jednotku abs(ze ma to nenapadlo spravit ako prve #-o ) a este jedna vec,ktora by mohla mat suvis-vsimol som si,ze z nadobky na chladiacu kvapalinu mi rovno na tu elektricku cast abs-ka kvapka voda.jednotka by mala byt utesnena, ale na nahody velmi neverim.nova nadobka kupena,v pondelok menim a uvidim,ci nahodou nie je voda vo vnutri jednotky.ked zistim nieco nove,doplnim aby niekto dalsi nemenil vsetko co ja :?

to iste riesime s kamosom na 745i, vcetne kvapkania vody z nadrzky, ta sa vymenila...prave predne koleso neukazuje rychlost, obcas na aute prejde 15km v poho, a inokedy hned po starte vianocny stromcek
ja to vidim na RJ ABS, pojde na repas

pozeral si live data snimacov rychlosti?
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Piatok, 25. Júla 2014, 22:21

Pozeral,bud idu na chlp rovnako,alebo sa ten jeden vobec nehlasi a neukazuje ziadne hodnoty.tiez niekedy prejdem pol sr bez problemov a potom idem na postu a rozsvieti sa vianocny stromcek na palubovke...kde to poslete na repas?
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Utorok, 29. Júla 2014, 16:54

Doplnam info,nadobka vymenena,v jednotke bola voda,aj ked nie nejak tragicky vela,boli aj mokre kable z konektora...vsetko vysusene a poskladane.Chyba uplne nezmizla,len mam pocit,ze to nevyskakuje tak casto.Ostava posledna moznost,na ktoru vsak musim najst vhodny cas-poslat jednotku na repas a hadam bude problem vyrieseny
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Streda, 20. Augusta 2014, 16:04

Mam otazku na odborníkov...v cechach je dost vela pouzitych nahradnych dielov,medzi nimi aj jednotky abs.ak by som kupil napr.zo 745,pripadne inu jednotku,bude s tym problem? viem ze je to najlepsie podla cisla,ale v inzeratoch je to cislo malokedy a na tej mojej jednotke cislo tiez nenajdem.
 
MiLoSP
Autor témy
Príspevky: 62
Registrovaný: 22.2.2013
Auto: BMW 530xd/e53 4.4i
Kraj: Prešovský

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault

Utorok, 26. Augusta 2014, 20:06

problem vyrieseny. :D kupil som komplet abs (jednotku aj s tou hydraulickou castou),prehodii sme len jednotku a chyba sa od vtedy neukazala.Cislo abs-ka bolo rovnake,tak netrebalo ani kodovat,stacila len vymena. \:D/
 
Klimson
Príspevky: 14
Registrovaný: 2.2.2013
Kraj: Zahraničie

Re: E65 parking brake/ABS/DSC fault - VYRIESENE

Pondelok, 19. Marca 2018, 11:10

Já měl podobný problém, svítil mi stromeček náhodile. Poslal jsem jednotku Falconovi a ten sice nebyl schopen opravt( neopravitelná závada) ale poslal jinou opravenou. Já jen nasadil a je hotovo. Vše funguje

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní