... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

ako otvorit pokazený zámok dverí? X5 e53

Streda, 7. Februára 2018, 13:11

nekonečný príbeh bmw pokračuje, asi poruchovejšie auto som este nemal :D človeka čo si nevie sám nič opravit by asi drblo už :D

zadne dvere mi nejdu otvorit, centrál funguje, aj idu odomknut aj zamknut, no nereagujú ani na vonkajsiu ani vnútornú klučku, asi sa tam ulomilo nejake tiahlo, co otvára zámok dverí.

da sa to nejako rozobrat bez poškodenia tapacíru? alebo neviete co presne sa ta mohlo poškodiť? aby som rovno zohnal diel už ked sa to rozhodnem nejako opraviť.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: ako otvorit pokazený zámok dverí? X5 e53

Sobota, 10. Februára 2018, 17:40

Stara znama choroba x5 tie klucky, už mi ich menili 4 dokopy na dvoch autách
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: ako otvorit pokazený zámok dverí? X5 e53

Nedeľa, 11. Februára 2018, 09:55

aký je postup? mam pred pokusom odmontovania tapaciru, zohnat novu klucku? neni tam len nieco vyskocene?
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: ako otvorit pokazený zámok dverí? X5 e53

Nedeľa, 11. Februára 2018, 14:53

U mňa to bol vždy zlomeny vnutorny mechanizmus kľučky, mechanik dal dole tapacir zvnútra, ma to uz nejako nacvičené, moze byt aj samotny zámok zly ale stalo sa mi uz,ze v silnych mrazoch to zamrzli,kolik vyskocil akoze sú dvere odomknuté ale ostali zablokovane,po krátkej jazde a ohriati interieru to povolilo.
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: ako otvorit pokazený zámok dverí? X5 e53

Nedeľa, 11. Februára 2018, 20:29

tak ked sa trochu oteplý, to rozoberiem, nerad by som nieco ulomil teraz.pripadne si upraciem garaz aby som to mohol robit v teple :D
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: ako otvorit pokazený zámok dverí? X5 e53

Nedeľa, 11. Marca 2018, 08:40

tak podarilo sa mi dat dolu tapacír, nebolo to jednoduche, kedze dvere boli zatvorené. ale nebolo tam nic ulomené, tak sa to nedalo odistit, nakoniec som tlacil na dvere z vonku a mikal s nimi a nejako sa to poddalo a otvorilo. ten zámok bol trochu suchy, hrdzavý, tak som to vybral vycistil a premazal, teraz uz funguje. ale pokial by sa mi to nepodarilo nejako otvorit, tak nieje sanca ho uvolnit a tam je moznost asi len znicit dvere :/ pripadne ho cely nejako cez vnutornu cast dverí odvrtat, rozlámat..
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12239
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: ako otvorit pokazený zámok dverí? X5 e53

Nedeľa, 11. Marca 2018, 10:45

Tieto zamky najcastejsie odchadzaju len koli tomu,ze niektore lanko ostane vysiet a vtedy nejde ani z vnutra,ani z vonku otvorit,lebo sa navzajom blokuju....Povedsine to je vonkajsie...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
Dawis
Príspevky: 433
Registrovaný: 7.8.2011
Auto: BMW
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: ako otvorit pokazený zámok dverí? X5 e53

Sobota, 17. Marca 2018, 22:13

mne sa stalo tuto zime ked mrzlo, že:
otvoril som dvere ale zavriet uz nesli, stale narazali akoby o zaseknuty zamok, po das 5tom trepnuti sa zavreli ale potom nesli otvorit ani z dnu ani z von a klucka bola "makka" ako z von tak aj z dnu, central vsak fungoval..myslel som, ze to bude to co je pisane vyssie, ale po prejdeni asi 10km so zapnutym vyhrevom sa to dalo doporiadku same - cize to najskor odmrzlo..ako prevenciu som tam potom aplikoval odmrzac zamkov a zatial OK ;)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný