... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

bmwtt.sk
 
Peto111
Príspevky: 40
Registrovaný: 23.6.2017
Auto: BMW e61
Kraj: Nitriansky

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Pondelok, 5. Marca 2018, 23:37

Akoze ja nie som ziadny frajer co si potrebuje nieco dokazovat s BMW, ale proste... Ale za tie roky som si hrozne zvykol, ze BMW je proste urcity standard... je to proste rozdiel, ked clovek niekam pride na Hyundai alebo na BMW.... :D no inak F31 som skusal nedavno a naozaj mi to prislo takmer identicke ako e60 ... chcelo by to presne zmerat a zistit rozdiel :D
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Pondelok, 5. Marca 2018, 23:42

To netreba merať. Rozmery sú bežne dostupné.

F30 má o 8cm kratší rázvor a celkovo je o 22cm kratšia než E60. Na šírku je medzi nimi 4cm rozdiel.
Čiže v podstate sú obe rovnako veľké :mrgreen:
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Peto111
Príspevky: 40
Registrovaný: 23.6.2017
Auto: BMW e61
Kraj: Nitriansky

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Pondelok, 5. Marca 2018, 23:59

:D no hej, nasiel som par stranok, kde boli rozmery nakoniec... hm tak to nie je take hrozne... snad by som do toho aj siel....
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 06:18

f30 je samozrejme mensia od 5ky ale pocitovo je tam toho miesta ovela viac ako bolo v e90, a miesta vzadu je podobne v f30 ako v 5ke s komfortnymi sedackami (ktore zaberaju mrte miesta)
inak trocha blbe porovnanie s tym hyundai-om, jazdievam na i40 a vo vybave je to vemi prijemne auto ;)
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
RudyJames
Príspevky: 728
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: Subaru WRX STi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Nottingham / Bratislava / Wien

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 08:39

Presne tak, radsej na vybavenom Hyundai ako holom bosom BMW... ono je to praveze nanic kupovat premiovku, len aby som mal znak na kapote a zit v horsom prostredi ako dnesne Dacie za 9,000.
Sam som si tym presiel (ale to som mal 20), ked som objednal novu 318i so xenonmi a Profi radiom.. casom to prislo, repro za 1,700, alcantrove sedacky za 1,600.. ale stale som mal slaby motor, chybal iDrive...
Budes sediet v nudnom aute s nudnym motorom bez vybavy.. ci to je frajerina? :-k
Za mna, triezvo pozriet na moznosti a kupit bud starsie alebo inu znacku.. ja sa po 3x BMW a Subaru STI vozim v Renaulte a neviem si vynachvalit to pohodlie a sucasne technologie.. dnes uz tie automobilky slusne pokrocili
Subaru WRX STi
 
germancars
Príspevky: 614
Registrovaný: 28.9.2011
Kraj: Bratislavský

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 10:27

RudyJames napísal:
Presne tak, radsej na vybavenom Hyundai ako holom bosom BMW...

S tymto nesuhlasim. Omnoho radsej si kupim hole bose bmw, alebo audi, alebo VW alebo neviemco ako jazdit na vybavenom renaulte a hyundai. To fakt nie. Jedina vybava ktoru normalny clovek v aute potrebuje je klima, elektricke okna (za mna este 4x4) a to je asi tak vsetko. Ostatne su blbosti, ktore sice potesia ale nic podstatne zazitku z jazdy nepridavaju. A je pravda, ze taka 318i je asi nudne auto, ale cloveka aspon tesi ze jazdi na znacku ku ktorej ma vztah. A stale lepsie jazdit na socke od bmw ked mam rad bmw ako na vybavenej kii , ked mi to nic nehovori. To je ako keby si si zobral za zenu prachatu a skaredu , len preto ze je prachata a skareda ale ani sa ti pri nej nepostavi pindik (copyright by vomack).
Naposledy upravil/-a germancars v Utorok, 6. Marca 2018, 10:30, upravené celkom 1 krát.
 
RudyJames
Príspevky: 728
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: Subaru WRX STi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Nottingham / Bratislava / Wien

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 10:30

Vidis a to je prave to subjektivne, ja vobec.. vozi ma pohodlny interier, vhodny motor, vybava a pod., nie znak na kapote..
Subaru WRX STi
 
Peto111
Príspevky: 40
Registrovaný: 23.6.2017
Auto: BMW e61
Kraj: Nitriansky

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 11:04

ViktorDDD napísal:
f30 je samozrejme mensia od 5ky ale pocitovo je tam toho miesta ovela viac ako bolo v e90, a miesta vzadu je podobne v f30 ako v 5ke s komfortnymi sedackami (ktore zaberaju mrte miesta)
inak trocha blbe porovnanie s tym hyundai-om, jazdievam na i40 a vo vybave je to vemi prijemne auto ;)
No naozaj to bolo prve co ma napadlo, lebo zhodou okolnosti rozmyslam nad i40 ako alternativou. A hej, ide mi o frajerinu (ale nie taku v pravom slova zmysle), o nic ine, priznavam sa. Skratka som si zvykol, ze moje okolie ma vnima inak ako keby som sa jazdil na Renaulte, sorry. Skratka je to tak, nech si kazdy mysli o tom co chce. Je to na 1000% tak. Inak na mna ludia pozeraju, ked pridem na obchodne stretnutie na Renaulte Megane a inak ako ked pridem na BMW. A nikto nevidi, aku v tom mam vybavu. Momentalne nemam na super vybavene bmw ako kedysi, no tak si kupim social a hotovo. Ja to mam na vozenie 2km po meste 3x do tyzdna, takze nejaky adaptivny tempomat ci masazne sedacky su mi dost ukradnute.
 
RudyJames
Príspevky: 728
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: Subaru WRX STi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Nottingham / Bratislava / Wien

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 11:15

Aha, tak potom beriem spat, ja nie som dobry nazor, lebo kupujem auto pre seba na jazdenie a radost z jazdy, nie pre okolie..
Ale chapem a v tom pripade fajn vyber a dobra farba :thumbup:
Subaru WRX STi
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 11:37

kazdy bude mat individualne poziadavky na svoj voz, hladat univerzalne formulky co platia pre vcetkych nema zmysel
najdolezitejsie je nebyt lenivy a spravit si prieskum pre seba a nespoliehat sa na clanky alebo znacku a vybrat si to najlepsie co trh ponuka pre moje potreby
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Peto111
Príspevky: 40
Registrovaný: 23.6.2017
Auto: BMW e61
Kraj: Nitriansky

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 12:27

RudyJames napísal:
Aha, tak potom beriem spat, ja nie som dobry nazor, lebo kupujem auto pre seba na jazdenie a radost z jazdy, nie pre okolie..
Ale chapem a v tom pripade fajn vyber a dobra farba :thumbup:
No vies, ale ja jazdim IBA v meste, mozno aj 90% ak to tak ratam, zopar km hore a dole, takze naozaj si ziadnu radost z jazdy neuzivam :))) Urcite keby sa mi situacia zmeni a mal by som travit v aute kopec casu, tak by som mozno kupil nieco ine. Ale teda ja obcasne jazdievam na Superbe z roku 2013 a je to subjektivne horsie povozenie, ako som zazil na F31 bez extra vybavy, ked som ju bol skusat u kamosa. Z toho mi vychadza, ze ani social bmw nemusi byt uplna katastrofa.... Octavia alebo Superb mi pride ako auto do mesta.. ziadne pohodlie som tam nepocitoval... nehovorim, ze F31 bol luxus a zazitok, ale jazdi sa mi na tom subjektivne lepsie. Prvotna otazka bola, ci je to auto, ktore by sa mohlo zacat sypat kvoli najazdu 200 tisic (ratam, ze na uvod by som vsetko pomenil). Ale na to je asi tazka odpoved. Ale zrejme teda volba je skor benzin ako diesel a asi skor manual ako automat. Myslim, ze by to mohlo nejake financie do buducna usetrit, ci ani nie? :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Fuxxo
Príspevky: 11974
Registrovaný: 25.1.2011
Auto: M340i / E38 / E53
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 13:27

mexican napísal:
To netreba merať. Rozmery sú bežne dostupné.

F30 má o 8cm kratší rázvor a celkovo je o 22cm kratšia než E60. Na šírku je medzi nimi 4cm rozdiel.
Čiže v podstate sú obe rovnako veľké :mrgreen:
to je sice pekne, ale verim tomu ze je to najskor naraznikmi, ten razvor absolutne netusim kde zmizol, lebo vnutri to jednoducho nieje poznat. rovnako to je v pripade F32 a E63, 6ka je o 20cm dlhsia, ale za mna si v nej nesadnes. v 4ke si za mna sadne dospely chlap bez problemov.. takze cisla treba brat s rezervou.
a minule som parkoval vedla E60 a F32ka vyzerala minimalne rovnako velka.. hocijak tie F3x su dostatocne velke vnutri a su vyriesene lepsie jak E60/61..

Peto111 napísal:
No vies, ale ja jazdim IBA v meste, mozno aj 90% ak to tak ratam, zopar km hore a dole, takze naozaj si ziadnu radost z jazdy neuzivam :))) Urcite keby sa mi situacia zmeni a mal by som travit v aute kopec casu, tak by som mozno kupil nieco ine. Ale teda ja obcasne jazdievam na Superbe z roku 2013 a je to subjektivne horsie povozenie, ako som zazil na F31 bez extra vybavy, ked som ju bol skusat u kamosa. Z toho mi vychadza, ze ani social bmw nemusi byt uplna katastrofa.... Octavia alebo Superb mi pride ako auto do mesta.. ziadne pohodlie som tam nepocitoval... nehovorim, ze F31 bol luxus a zazitok, ale jazdi sa mi na tom subjektivne lepsie. Prvotna otazka bola, ci je to auto, ktore by sa mohlo zacat sypat kvoli najazdu 200 tisic (ratam, ze na uvod by som vsetko pomenil). Ale na to je asi tazka odpoved. Ale zrejme teda volba je skor benzin ako diesel a asi skor manual ako automat. Myslim, ze by to mohlo nejake financie do buducna usetrit, ci ani nie? :)
skoda ze nemas trocha viac evri, uplny ideal by bol hybrid :-) 330e, popripade i3.. to by si aj vyzeral trendy a ekologicky na stretnutiach :-)
Obrázok
IG: @fuxxo_works_garage
YT: TheFuxxoWorksGarage

G20 M340i 2020 275kW
E38 735i 1999 175kW
E53 X5 30d 2002 135kW
ex: F32 420d Coupe 2016 140kW
ex: E63 650i Coupe 2006 270kW
ex: E34 520i Touring 1994 142kW
ex: E39 530d 2001 142kW
ex: E46 330da Touring 150kW
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 13:50

z mojich skusenosti na takom stretnuti ide skor o samotnych ludi ako o auta z coho vystupia, ci je to octavia, i40 alebo f30, ale ked ti vie jazdena socka f30 dat pocit vysokopostavenosti tak ti nejdem kazit radost, chod a kup si to ;)
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Peto111
Príspevky: 40
Registrovaný: 23.6.2017
Auto: BMW e61
Kraj: Nitriansky

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 6. Marca 2018, 17:36

No urcite mi radost nepokazis. Sam viem najlepsie, co od auta chcem :) Nech sa to zda akokolvek iracionalne. Akoze tie pracovne stretnutia nie su vobec prvorade, to len taky bonus :)) Teraz mam e60 so slusnou vybavou, za ktoru som kedysi vysolil daleko viac. Teraz taku moznost nemam, postavil som medzitym dom, takze smola. A ked chcem bmw, novsie, aspon ako tak velke, tak social f30/31 mi pride asi jedine riesenie :) Mozem si kupit hned zajtra 1,5 rocne mondeo od kolegu, ale proste nechcem...hoci by to bola urcite lepsia kupa ako social f30 :) Srdcu nerozkazes :))) Ja samozrejme VIEM ze je to hovadina. Ale tak co uz. Uz som dost stary na to, aby som aj ja zacal robit obcas hovadiny :D
 
AlexF
Príspevky: 12
Registrovaný: 10.4.2018
Kraj: Bratislavský

Re: Rady pri kupe ojazdenej F30

Utorok, 10. Apríla 2018, 20:18

Ahojte. Som tu nový na fóre. Momentale
aktívne zvažujem kúpu f31 320d
Ročník 2016 s nízkym nájazdom do 30k.
Bol som otestovat jeden exemplár v Nemecku ktory sa mi celkom pozdával, nájazd 19k. Bola to však jazdenka z povodne z autopozicovne na čo ma dealeri upozornil. Auto je ešte stále vo fabrickej záruke zopár mesiacov.

Obávať sa toho ze bude auto z autopozicovne vylagrovane? Alebo sa spoľahnúť na to že v ráno za oky stihnem pripravovať niečo ak sa vyskytne?
Dikes

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných