... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
homeboy
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 19.12.2017
Auto: E39 535i M62B35 MT
Kraj: Trenčiansky

Re: HiFi na TopHiFi

Pondelok, 19. Februára 2018, 14:35

Tak tento vikend som sa konecne po inych veciach znova mohol vratit k tejto teme.
airbone, vopred ti chcem podakovat za tvoj cas a rady. Takze zistenie je nasledovne. Ten volume test co je na videu bol cisto len MID bez inych komponentov. Nedalo mi to a chcel som zistit preco radio stichne po pripojeni zosika. Prisiel som na to, ze to nema nic spolocne s komunikaciou radia, zosika alebo MID. Nahodne sa mi podarilo zistit, ze signalove zeme vystupov na radiu su zdvihnute od napajacej zeme o urcite napatie. Uz si nepamatam presne, ale zda sa mi, ze to bolo cca do 5V. Pri zosiku tento posuv nie je a teda akonahle som prepojil signalove vodice, v radiu zafungovala ochrana a vyplo vystup. Po tom, ako som odpojil signalovu zem a nechal zapojene len "zive" vodice, vsetko zacalo fungovat. Dokonca aj hlasitost funguje bez problemov. Tiez som zistil, ze MID reguluje hlasitost zosika a nie radia. Radio ma v tomto rezime nastavenu konstantnu uroven na vystupe. Momentalne je zosik spolu s Professional radiom a MID DSP panelom v aute. Vsetko funguje ako ma, len sa mi este nepodarilo zistit preco je signalova zem radia zdvihnuta od napajacej zeme, alebo ci ma byt aj na zosiku takto zdvihnuta. Ak by ste vedeli, poradte :) lebo mam pocit, ze bez odpojenej signalovej zeme nemam dostatocnu uroven signalu na vstupe zosika a tiez nie je najlepsie riesenie ked sa vstupny signal uzatvara cez napajaciu a nie signalovu zem.
Dalej by som chcel dokodovat DSP do auta.

airbone, chcel by som ta tymto poziadat o strucny navod alebo ma aspon naviest na sposob ako to spravit cez NCS, kedze som cez NCS zatial len kodoval moduly. Vcera som skusal najst aj generator, ktory by mal vygenerovat nove ZCS co si spominal, ale zatial bezuspesne. Cez NCS som tiez zistil, ze niekto v minulosti menil budiky a teraz su tam z E38 a nesedi uplne VIN a kilometre, takze by som aj to dal rad dokopy.

Vopred dakujem za odpovede a komentare
 
PetoK
Príspevky: 9685
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: HiFi na TopHiFi

Pondelok, 19. Februára 2018, 15:47

Aká signálova zem ? Tam žiadna nie je,výstup rádia na repro sú symetrické voči 1/2Vcc, pretože koncaky sú zapojené do mostíka... Žiadny z tých vodičov L+,L-,R+,R- nesmie byt dalej spojeny s GND, ani medzi sebou, pretoze za aktivujú ochrany koncakov a zablokuju ho. Ak je v aute DSP amp, nie su pripojene na repro,ale ďalšie spracovanie má na starosti DSP. Tam sú na vstupoch diferenciálne,resp.rozdielove zosilňovače, ktoré prevedú signál ďalej na vstup ADC DSP procesorov.
Neviem či ovládaš elektroniku, ale zdá sa mi že moc nie...
 
Užívateľov profilový obrázok
homeboy
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 19.12.2017
Auto: E39 535i M62B35 MT
Kraj: Trenčiansky

Re: HiFi na TopHiFi

Pondelok, 19. Februára 2018, 17:04

PetoK napísal:
Aká signálova zem ? Tam žiadna nie je,výstup rádia na repro sú symetrické voči 1/2Vcc, pretože koncaky sú zapojené do mostíka... Žiadny z tých vodičov L+,L-,R+,R- nesmie byt dalej spojeny s GND, ani medzi sebou, pretoze za aktivujú ochrany koncakov a zablokuju ho. Ak je v aute DSP amp, nie su pripojene na repro,ale ďalšie spracovanie má na starosti DSP. Tam sú na vstupoch diferenciálne,resp.rozdielove zosilňovače, ktoré prevedú signál ďalej na vstup ADC DSP procesorov.
Neviem či ovládaš elektroniku, ale zdá sa mi že moc nie...
OK, neviem co mas za problem, alebo si potrebujes nieco kompenzovat, ale toto forum je pre ludi, ktori bud ziadaju o radu, alebo radu poskytnu alebo si chcu len tak pokecat. Nic viac, nic menej. Hlavne sa chovaju na urovni a nie ako nejaky ignorant, ktory si mysli, ze vie vsetko. Pokial by som mal rozobrate to radio alebo mal aspon schemu, tak by som vedel ako to funguje. Vtedy som nebral do uvahy, ze su vystupy v mostikovom zapojeni. Pre nedostatok casu som sa vsak obratil na forum. Len pre tvoje info aby si sa uz nemusel nad tym zamyslat. Elektronika ma bavi a ovladam ju, vystudoval som ju a pracujem ako vyvojar vo firme, ktora vyraba spinane zdroje.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: HiFi na TopHiFi

Pondelok, 19. Februára 2018, 18:03

Peto sa ti len snazi vysvetlit ako to v skutocnosti je, nemusis hned kazdu vec brat ako urazku alebo nutnost nejakej jeho kompenzacie. Nie kazdy kto sa vyzna v elektronike bmw, musi byt zaroven aj psychologom a spisovatelom, lebo casto sa tu stava, ze niekto tu nieco skonstatuje a opacna strana to hned berie ako nejake urazanie. Sme na verejnom fore a to co ti kto povie alebo napise je len na nom.... A Peto sa v tychto veciach veru vyzna ako malokto z nas... Takze ak vidi ze tu niekto napise nejaky blud, je uz len na nom, ako na to zareaguje.

ZCS nie je problem vygenerovat ale najprv musis vediet svoje sucastne ZCS..... Kedze budiky nemas povodne, tak by malo byt ulozene v EWS a pripadne LCM, je treba ho vycitat s INPA alebo niecim podobnym. Potrebujes mat aj spravne nakodovane budiky, kedze je to I-BUS master. Lenze prekodovat ich nie je vzdy jednoduche, zavisi to podla ich verzie (HW a SW) a pouzitej pamate. Musi sa v nich totiz prepisat VIN.... Potom sa do nich zapise novy ZCS a potom sa daju nakodovat.... Bez toho aby si kodoval budiky, je to zbytocne, pretoze ako hovorim, prave oni funguju ako i-bus gateway a oni su asi najrelevantnejsia jednotka co sa tyka kodovania.
 
Užívateľov profilový obrázok
homeboy
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 19.12.2017
Auto: E39 535i M62B35 MT
Kraj: Trenčiansky

Re: HiFi na TopHiFi

Pondelok, 19. Februára 2018, 23:59

Z NCS som si spravil screeny jednotlivych modulov. Jeden z nich je v prilohe. Zajtra by som vsak spravil este jeden samotnych budikov, kde je vidno aj odlisne VIN. Bude to stacit, alebo treba este nejaky udaj? Tiez skusim vycitat HW a SW budikov.
Trocha som sliedil po nete a nasiel nejake popisy ako to spravit. Chcel by som vsak vediet ktory z udajov 0676 sa bude odcitavat? Nasledne sa pripocita 0677 ak som to spravne pochopil.

H 0676 V0802 00000000 0000000000000000 0000000000 0 //HIFI-Aktiv-Lautsprechersystem
0676 00000000 0000000000000000 0030000000 1 HIFI_SYSTEM //HIFI-Aktiv-Lautsprechersystem
0677 00000000 0000000000010000 0000000000 1 TOP_HIFI //Top HIFI-Lautsprechersystem

Vopred diky za ochotu a cas :)
Prílohy
EWS.png
EWS.png (52.94 KiB) 1053 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
homeboy
Autor témy
Príspevky: 20
Registrovaný: 19.12.2017
Auto: E39 535i M62B35 MT
Kraj: Trenčiansky

Re: HiFi na TopHiFi

Streda, 21. Februára 2018, 19:13

Zdravim, tak dnes som sa dostal do auta a spravil screen-y z INPY a NCS, kde je vidno SW a HW verzia budikov.
airbone, budu sa dat na zaklade tychto info prekodovat budiky bez nejakych vacsich problemov?
Prílohy
IKE_INPA.png
Screen budikov z INPY
IKE_INPA.png (87.57 KiB) 1016 zobrazení
IKE1.png
Screen po vybrati KMB ECU
IKE1.png (46.6 KiB) 1016 zobrazení
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: HiFi na TopHiFi

Streda, 28. Februára 2018, 01:55

Neviem, u novsich modelov nie je mozne prekodovat budiky, ak nesedi VIN s vozidlom. U E39 netusim. Mozno to nepojde nakodovat, kym sa neprepise vin v budikoch.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných