... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

bmwtt.sk
 
sluggish
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Piatok, 23. Februára 2018, 08:48

tiež používam 335i s N54 ako daily s nie zrovna malým nájazdom na benzín (za 10 mesiacov čo ho mám som na ňom najazdil už teraz 30tisíc km) a s predchádzajúcou 320d sa to nedá ani porovnať. Radosť z jazdy, zakaždým keď ho naštartujem, z uvedených problémov som zatiaľ nemal ani jeden a to som už tiež prekročil 200 tisícovú hranicu nájazdu. Jediné čo som musel meniť mimo pravideľný servis bol solenoid za 90€ origo z BMW.
Inak len olej každých 10-12 tisíc km, samozrejme po kúpe hneď olej s vaňou v prevodovke ale to počítam ako bežný servis.
Myslím že ak autu dopraješ pravidelný aj preventývny servis, odvďačí sa ti spoľahlivosťou.
Samozrejme treba vyberať rozumne, najlepšie s niekým kto sa tomu rozumie a vie ti to auto prejsť od hlavy po päty.
Aj tu na klube je dosť chalanov ktorí sa tomu venujú.
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Piatok, 23. Februára 2018, 09:43

Ja som tiež používal 535i ako daily. Bol tam síce N55 ale to zase nerobí nejaký zásadný rozdiel oproti N54.
Určite to bola aspoň pre mňa lepšia voľba než N53.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
dushan
Príspevky: 179
Registrovaný: 23.4.2009
Auto: C63 AMG
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BRATISLAVA - petrzka

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Piatok, 23. Februára 2018, 13:52

eld napísal:
nakolko tu ratas kazdu korunu tak pri tom lexuse urcite zaplaces viac ako pri BMW. dostupnost nahradnych dielov a ludi co sa do takych aut rozumeju je urcite mnohonasobne nizsia ako pri BMW. a to uz pri BMW ma clovek niekedy problem najst servis kde sa na to pozru a hlavne nedodrbu viac ako bolo :)

radsej dojazdi to HTP co mas uvedene v profile, nebudes si buchat hlavu.
Haha, svata pravda...počítas tu každé euro, jak stará babka do kostola. To fakt není auto pre teba
G30 M550i
C63 AMG - performance paket
DUCATI Panigale 1299 - Final edition
Ex: E90 330ix
Ex: E46 330Ci SMG - clubsport
Ex: F13 650ix - AC Schnitzer
Ex: S1000RR
Ex: E63 M6 - AC Schnitzer
Ex: E36 318i
Ex: E60 545i SMG
Ex: E46 330Ci SMG
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Piatok, 23. Februára 2018, 19:10

335i kupuješ preto lobo ho chceš... nie preto že niečo stojí viac alebo menej.
navyše ked sa v ňom prevezieš tak ho budeš chcieť už určite :D
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Piatok, 23. Februára 2018, 19:16

Alebo sa v ňom prevezies a neostane na benzín pneumatiky ani servis
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Autor témy
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Piatok, 23. Februára 2018, 19:19

tvaroh napísal:
Ja že 335i vyrobili práve na to aby bola daily asi som auto zle používal a 235 tiež
ale ved ma neber hned doslovne, ja som to nezovseobecnoval, len hovorim, ze pre mna by to asi nebolo vhodne :) je to super ak si to mozes dovolit, v dobrom ti zavidim a snad o rok sa mi to tiez podari, no pre mna nema zmysel dopriat si 335ku teraz na ukor inych veci. Ako mozno keby ste mi to tu komentovali o par dni skor, vynalozil by som vacsiu snahu poriadne to auto preverit, kazdopadne teraz to uz je jedno :)


sluggish:tiež používam 335i s N54 ako daily s nie zrovna malým nájazdom na benzín (za 10 mesiacov čo ho mám som na ňom najazdil už teraz 30tisíc km) a s predchádzajúcou 320d sa to nedá ani porovnať. Radosť z jazdy, zakaždým keď ho naštartujem ...
Dakujem za komentar k veci, ako som povedal vyssie - mozno som to auto mal skusit dokladne preklepnut a nebol by ziadny problem. To ti Americania ma vystrasili, nespocet komentarov a videi s problemami ma zneistilo, ked som sa potom dopatral k videam ako ludom odpadavali sroby olejoveho cerpadla, tak som si povedal ze to uz je viac, nez som ochotny zniest :D Kazdopadne prajem nadalej stastne kilometre, uz po mojej velmi kratkej skusenosti verim ze to je velmi navykovy stroj ;)
inak len otazka - jazdis na 95tku alebo davas 98/100oktan ?


eld:
radsej dojazdi to HTP co mas uvedene v profile, nebudes si buchat hlavu.
Dotazoval som sa na N54, nevidim nikde ze by som sa pytal na servisovatelnost Lexusu (ani nie sme na Lexus fore ak dobre vidim), alebo to ako velmi zaplacem. Dakujem ze sa vyjadrujes k teme. To, ze servisakov bude menej je vec, s ktorou pocitam, a co sa tyka dielov neviem co je na tom problem - na BMW tiez nekupujes iba nahrady (vid napr. problem s brzdovymi kotucmi z druhovyroby). HTP uz dojazdilo, opat neviem naco to tu spominas a hlavne aku spojitost to ma s N54 ;)


dushan:Haha, svata pravda...počítas tu každé euro, jak stará babka do kostola. To fakt není auto pre teba
Uz som sa bal, ze sa porusi tradicia bmwklubu a neprecitam si tu aspon jeden prijebany komentar. Ako dopici co je na tom zle, informovat sa o servisnych nakladoch, ked jednoducho s takym autom nemam skusenost (polka znamych kupuje a toci funglovky, druha polka ludove kyble)? Musim mat v pici ci jebnem teraz 3 litre za nove turba, az vtedy som spravny hrdina a zasluzim si BMW? Dakujem za financno-poradensku analyzu, ze to neni auto pre mna, aj mi prezradis co je auto pre mna, ked ma tak dobre poznas?
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Autor témy
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Piatok, 23. Februára 2018, 19:29

Napster050 napísal:
navyše ked sa v ňom prevezieš tak ho budeš chcieť už určite :D
no ved toto :) tazko sa clovek teraz zmieri s niecim inym. ale tak uvidime casom k comu sa dopracujem :)


Inak usmevne vidiet mentalitu prispievacich, ze pokial nemam na rozhadzovanie a rentu na 6 mesiacov dopredu ulozenu doma pod vankusom, tak BMW neni pre mna, musim jazdit na fabii :) Asi je tu tazke pochopit koncept, ze si clovek zvoli urcity limit, ktory je ochotny minut, tak hlada auto ktore mu bude na dany rozpocet prinasat co najviac pridanej hodnoty
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Sobota, 24. Februára 2018, 10:50

ja tankujem väčšinu času 95ku, lebo silnejší benzín u nás nie je :D sem tam mu doprajem 100ku
na 98 zabudni, to nezoženieš nikde už... iba u poliakov
 
eld
Príspevky: 763
Registrovaný: 9.2.2010
Auto: E60, F25
Kraj: Trenčiansky

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Sobota, 24. Februára 2018, 18:26

ako pisal Napster050, take auto kupujes preto, ze ho chces (ak ho naozaj chces) a nehladis predtym na vsetky mozne komponenty co sa mozu vysypat. Su to stare auta, ktore maju relativne moderne a riadne kazove motory, ale keby mas kazde rano vstavat s pocitom, co sa ti v nom dnes vysype z tvojho zoznamu tak to vela radosti nebudes mat z neho :)
 
sluggish
Príspevky: 342
Registrovaný: 25.2.2013
Auto: G30 530d
Kraj: Nitriansky

Re: Servisne naklady N54 (e92 335i)

Pondelok, 26. Februára 2018, 11:06

Napster050 napísal:
335i kupuješ preto lobo ho chceš... nie preto že niečo stojí viac alebo menej.
navyše ked sa v ňom prevezieš tak ho budeš chcieť už určite :D
pod toto sa môžem podpísať aj ja :D... ja som moju kúpil tak, že som prišiel ku svojmu servisákovi na výmenu bŕzd a on ju mal doma... vydrankal som kľúče, išiel sa previesť a viac som z toho nechcel vysadnúť :D... v podstate som mu zakázal vešať to auto na inzerát a povedal mu, že keď ho bude chcieť predať nech mi zavolá :D... a o 3 týždne už bola 335i doma :D....

Ku tankovaniu, tak isto, väčšinu tam dávam aditivovanú 95 a raz za čas 100-ku.
to auto mám ozaj ako daily, samozrejme sem tam mu stúpim na krk ale väčšinou jazdím +- MPR takže ten rozdiel medzi 100 oktánovým a 95 ani nepocítim :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných