... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
mimar
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 15.5.2015
Auto: E91 318i LCI
Kraj: Trenčiansky

Systém detekcie úniku vzduchu RPA - citlivosť

Piatok, 23. Februára 2018, 12:53

Chcem sa opýtať borcov znalých softweru BMW, či sa nedá nastaviť citlivosť RPA. Mám E91 po facelifte r.v. 2011, v lete jazdím na pneumatikách runflat, v zime na normálnych. A teraz k problému: v lete sa mi rozsvietila kontrolka RPA. Po premeraní tlaku v pneumatikách som mal v ľavej zadnej o 1 atm menej bol tam pichnutý klinček. Čo ma však prekvapilo, že kontrolka hlásila pokles až po zmene tlaku o jednu atm. Predpokladal som, že to je spôsobené runflat pnematikou, ktorá sa menej zdeformuje ako normálna. Teraz však jazdím na normálnych pneumatikách a všimol som si ľavú prednú pneumatiku, že je poloprázdna. Premeral som ju a mala o 0,5 atm menej ako má mať a RPA nič nehlási. Predtým som mal Opel Astra H tam bol tiež RPA a ten mi hlásil keď tlak klesol o 0,15 atm. Preto sa pýtam či sa nedá v software nastaviť citlivosť RPA?
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Systém detekcie úniku vzduchu RPA - citlivosť

Piatok, 23. Februára 2018, 13:09

Neda. Nemas plny RDC so snimacmi tlaku pneu, tj snima sa iba pomer otacania kolies.
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Systém detekcie úniku vzduchu RPA - citlivosť

Piatok, 23. Februára 2018, 13:47

To by ma zaujímalo aký algoritmus tá sviňa na to prepočítavanie používa.
Raz sa mi ešte na F11 stalo, že som dával vyrovnávať letný disk. Za ten čas čo bol disk zhodený, som namiesto neho dal zimné koleso.
Rozdiel medzi obvodom letnej a zimnej gumy mi vychádza na menej než jedno percento (245/45R18 vs. 225/55R17).
Napriek tomu po jednom dni behania po meste (odhadujem že to nemohlo byť viac než nejakých 30-40km) auto začalo revať, že mám asi defekt.

Dfuhá zaujímavosť je pritom, že v jednom prípade keď som mal reálne defekt, tak auto aj napísalo na ktorom kolese, ale v tomto prípade napísalo niečo v tom zmysle, že defekt mám "na niektorom z kolies". Ale to moholo byť spôsobené aj tým, že rozmer tej zimnej pneu bol o to necelé percento väčší než zvyšných letných tak to auto asi nevedelo spracovať a myslelo si že to jedno koleso je dobré a zvyšné tri fučia :-)
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Systém detekcie úniku vzduchu RPA - citlivosť

Sobota, 24. Februára 2018, 23:36

Rpa nepise na ktorom z kolies je pokles tlaku, a mne vzdy zareagovalo ak bol pokles zhruba o 0.5atm. Koleso si uz musis dohladat sam......
Po vymene z letnych na zimne a naopak mi zareagovalo po par km stale (na e60). Na f25 neviem lebo som vzdy este v pneuservise spravil reset.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných