... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
marek0631
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 18.3.2017
Kraj: Trenčiansky

Podozrenie na tesnenie valcov

Štvrtok, 8. Februára 2018, 20:33

Caute kupil som e90 . Po 1400km som len tak na kukol do nadrzky od chladiacej kvapaliny a zistil som ze jej tam je asi malo na zaklade toho ze mi nevybehol von plavacik .... ale kontrolka mi nesviety . Vid. Foto . Rozmyslam ze tam dolejem zmes a nastivim servis len som 900km od slovenska ..... tak isto mam podozrenie na tesnenie pod hlavu vid foto. V oleji vodu nemam a v nadrzke na vodu olej tiez nemam sice je tam biela vec ale myslim ze to olej neni ci ?
Prílohy
20180208_192903.jpg
Viecko k nadrzke ciste ....
20180208_192857.jpg
Nadrzka na ch. Kvapalinu neviem ci je tam dost alebo nie . Ale ten plavacik tam proste neni .
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Podozrenie na tesnenie valcov

Štvrtok, 8. Februára 2018, 21:26

Akoze neni.. to biele je plavak a zbytok odlomenej cervenej tycky ktora ma trcat tam.
 
ticco11
Príspevky: 121
Registrovaný: 3.10.2012
Auto: BMW E92 325xi
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Ficoland DOJBNY

Re: Podozrenie na tesnenie valcov

Streda, 21. Februára 2018, 19:47

kup liter zmesi do chladica a nalej to tam a uvidis ci sa ti vytrati alebo nie. Ak dolejes vodu len mozes to nariedit az moc... a aj to ti moze sposobit problemy s prehrievanim. takze radsej len zmes. Ak nalejes viac ventil ti to odpusti...a po niakych km zistis ci ti mizne alebo nie. Tesnost valcov zm..eras testom kompresie, ak mas benzin mal by byt akolo 15 ak je nad 13 tak je to este ok ak pod 13 tak uz mozes mat netesne ventily kruzky ..ale kazdy motor(diesel benzin) ma asi ine kompresie, co si nenapisal aky typ motora mas? mozno by ti vedeli lepsie poradit...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných