... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
hlava E46
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 8.4.2016
Auto: BMW E46
Kraj: Banskobystrický

odstránenie hrdze a striekanie

Utorok, 3. Mája 2016, 22:33

ZDravím vas pani . mam mensí problém zacína mi to kvitnúť ale len zacína takze cím skor tým lepsie hladam niekoho skuseneho kto by si vedel s tým dat rady ..odstranit hrdzu osetrit a hlavne nastriekat do prístreku vedel by som to aj ja spravit ale bojím sa ze to dojebem ..
. ak by sa nasiel dakto s BB kraju najlepsie okres RS LC ZV tak ma kontaktujte prosím.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Štvrtok, 5. Mája 2016, 08:21

noo ked vies robit pristreky tak si macher, smelo do toho
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
hlava E46
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 8.4.2016
Auto: BMW E46
Kraj: Banskobystrický

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Štvrtok, 5. Mája 2016, 08:32

Ved prave toho sa obavam ze to doserem este som nerobil na pristrek .. pripravit to viem ale striekat si netrufam
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Štvrtok, 5. Mája 2016, 08:37

aha taaaak, tak to potom nerob, ja napr. poznam v okoli cca 100 km jedineho cloveka, co vie fakt robiť pristreky, ostatní to síce robia ale zle...daj to radsej niekomu spraviť
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
hlava E46
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 8.4.2016
Auto: BMW E46
Kraj: Banskobystrický

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Streda, 11. Mája 2016, 21:38

To je dosť daleko .. nevadí ale aj tak ti dakujem za ochotu ;) dakoho uz snád najdem
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Pondelok, 19. Februára 2018, 07:55

Ahojte, nepoznáte niekoho kto by vedel ošetriť začínajúcu hrdzu na zadom leme, ideálne okolie BB ? chcel by som to dať urobiť skôr, nech sa to nerozšíri viac
Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1906
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Pondelok, 19. Februára 2018, 08:16

Nie je už čas radšej to poslať do sveta a kúpiť novší ročník... ak sa to raz začalo, už to bude len pokračovať stále dookola..pristrek s prava z ľava dvere atď...a striekanie stojí nemalé peneži.... tiež mám podobný problém...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Pondelok, 19. Februára 2018, 10:19

No, to auto je pekné a naozaj tam hrdze nieje vela. Myslel som si, že ked sa to včas podchytí tak sa to dá udržať dlhšie pri živote :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Pondelok, 19. Februára 2018, 10:57

Keď hrdzavie lem tak to ide z vnútornej strany plechu od kolesa, lebo sa v leme chytá bordel a teda to už prešlo cez celú hrúbku materiálu keď sa to ukáže. Čo ja viem ak je predok, tak vymeniť plech za lepší ak zadok tak najprv klampiar a lem vymeniť na hrdzavých miestach a potom lakovačka :-)
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Pondelok, 19. Februára 2018, 12:07

Určite to treba riešiť, čím skôr tým lepšie nech tam ostane čo najviac zdravého plechu.
Predok je v pohode, nalakovať a vymeniť blatník není problém, len tie zadné lemy treba spraviť poriadne kedže tam to treba často vyvárať a dávať nový kus plechu.
Od výroby je ten zadný len robený smerom dohora a v tej špáre ostáva bordel, ja mám túto procedúru opravy lemov chvalabohu za sebou a teraz mám koniec lemu robený mierne dole aby voda aj bordel išli do prdele a nedržali sa tam aj keď je jasné že tam vždy čosi ostane. Ja to teraz cca. raz za mesiac poriadne umyjem zvnútra ten lem (aby som zobral ten bordel a hlavne v zime soľ).
 
Užívateľov profilový obrázok
Lolozv
Príspevky: 65
Registrovaný: 1.10.2015
Auto: BMW E46 316i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Pondelok, 19. Februára 2018, 12:43

Zeky: kam si to dával robiť a kolko to cca stálo ? Podarilo sa lakýrnikovy trafiť farbu a nastriekať to do stratena ?
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1906
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Pondelok, 19. Februára 2018, 13:18

Na tak starom aute aj tak odtieň netrafíš na 100% lebo za tie roky ten povodný dostal poriadne na pi...to isté ako lemy na dverách jak raz to hrdzavie je to len otázka za koľko sezón sa to vráti nazad....u nás v Poprade si rátaj jeden diel lakovačky 100e....prístrek, neprístrek....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Utorok, 20. Februára 2018, 00:13

Lolozv: tak ako píše sandrito, ono je fakt na staršom aute problém ten odtieň trafiť a ja mám ešte červenú farbu čo je v tomto ohľade jedna z tých horších.
Ja som celkovo ale s odtieňom spokojný aj keď nebol top keď sa to robilo, vraj by mal ešte časom trochu "dozrieť" alebo ako by som to povedal.
Inak to vyzerá v pohode, samozrejme že človek čo sa trochu vyzná to zbadá že to bolo lakované. Ale ja budem mať radšej zdravé plechy na aute ako hrdzavé dvere, lemy, atď.. ako jedna E46 čo sa tu predáva. Aj za cenu že odtieň už nebude 100% na celom aute.
Inak dával som to robiť v Čadci ale myslím že slušného lakýrnika zoženieš aj bližšie. :wink:
Ale ak chceš podrobnejšie info kľudne PM.
 
Užívateľov profilový obrázok
Iwe_sko
Príspevky: 522
Registrovaný: 19.9.2015
Auto: Bmw E46 320d
Kraj: Banskobystrický

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Utorok, 20. Februára 2018, 10:25

Aj horšie trafený odtieň farby po dôkladnej oprave hrdze je oveľa lepšia volba ako nechať kvitnúce plechy. Neriešte tu dokonalé prístreky.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 691
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: odstránenie hrdze a striekanie

Utorok, 20. Februára 2018, 10:45

Iwe_sko: :thumbup:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných