... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
M@t0
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 17.3.2015
Kraj: Žilinský

prebliknutie kontrolky oleja

Utorok, 17. Marca 2015, 20:28

zdravim. chcel by som zajtra kupit 323i rv. 2001 a predavajuci mi spomenul ze ked nastartuje tak mu preblikne na 5-10 sekund kontrolka oleja a potom zhasne ale nikto nenasiel na aute ziadnu chybu. robi to uz od kedy auto kupil ale vsetko funguje ako ma tak to neriesil. btw predava ho za cenu 4tisic a okrem tohto je auto v top stave..kupovane na slovensku a origo 226tisic km. ist do toho ?:D doteraz som mal Alfa romeo 159 a chcel by som konecne 6valec tak som sa rozhodol pre 323 :)
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Utorok, 17. Marca 2015, 20:37

M@t0 napísal:
zdravim. chcel by som zajtra kupit 323i rv. 2001 a predavajuci mi spomenul ze ked nastartuje tak mu preblikne na 5-10 sekund kontrolka oleja a potom zhasne ale nikto nenasiel na aute ziadnu chybu. robi to uz od kedy auto kupil ale vsetko funguje ako ma tak to neriesil. btw predava ho za cenu 4tisic a okrem tohto je auto v top stave..kupovane na slovensku a origo 226tisic km. ist do toho ?:D doteraz som mal Alfa romeo 159 a chcel by som konecne 6valec tak som sa rozhodol pre 323 :)

no hlavne sa ho spytaj akou farbou preblikne, ked to pojdes skusat tak tomu daj riadnu nakladacku a potom sleduj co to robi na volnobehu
 
M@t0
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 17.3.2015
Kraj: Žilinský

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Utorok, 17. Marca 2015, 20:39

vytocil som ho parkrat do cervena ale motor isiel stale pekne aj na volnobehu..spytam sa ho zajtra akou farbou preblikne. ale blikne hned po nastartovani ci je motor teply alebo studeny

edit: takze ta kontrolka svieti na oranzovo a robi mu to iste na druhej e46 330d
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Utorok, 17. Marca 2015, 20:46

M@t0 napísal:
vytocil som ho parkrat do cervena ale motor isiel stale pekne aj na volnobehu..spytam sa ho zajtra akou farbou preblikne. ale blikne hned po nastartovani ci je motor teply alebo studeny

podla mna to bude cidlo oleja, ale to by malo byt v pamati zavad
 
M@t0
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 17.3.2015
Kraj: Žilinský

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Utorok, 17. Marca 2015, 20:49

pisal som aj kolegovi co ma taku istu a ze tiez mu svieti na oranzovo par sekund po nastartovani
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Utorok, 17. Marca 2015, 20:52

ako som napisal, cidlo...a malo by byt v pamati zavad
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Utorok, 17. Marca 2015, 21:37

Dost casto odchadzaju konektory na cidle oleja vo vani,menili sme ich na desiatky...odhmite kable vedsinou,skontroluj najprv to....ak budu ok,tak cidlo...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
M@t0
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 17.3.2015
Kraj: Žilinský

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Utorok, 17. Marca 2015, 22:08

vdaka chalani za rady :) zajtra ju pojdem dat preklepnut do servisu tak dufam ze to vyde :) uz mam dost turbodieslov a tisiceurovych investicii za kazdu prkotinu :D
 
Užívateľov profilový obrázok
hpbaxxter
Príspevky: 441
Registrovaný: 16.10.2009
Auto: BMW 330d Touring E46
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Bratislava

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Streda, 18. Marca 2015, 21:36

ja mám 320d a tiež preblikuje, nielen po naštartovaní, hocikedy...
 
Bigy
Príspevky: 98
Registrovaný: 9.5.2013
Auto: E46
Kraj: Košický

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Streda, 1. Júna 2016, 21:12

TT-SIMIK napísal:
Dost casto odchadzaju konektory na cidle oleja vo vani,menili sme ich na desiatky...odhmite kable vedsinou,skontroluj najprv to....ak budu ok,tak cidlo...


Ahoj vieš mi povedať kde presnejšie hľadať tie konektory v olejovej vani? Nejaký obrazok alebo niečo? Dik
 
Anzsuki
Príspevky: 112
Registrovaný: 27.7.2015
Auto: BMW 118d
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitra

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Streda, 22. Júna 2016, 19:47

To isté robilo mne, poškodené kontakty na čidle ale nie pri olejovej vani ale pri olejovom filtry, volá sa snímač tlaku oleja
BMW e87 118d N47, 105KW
EX: BMW e46 320d SE 100kW
 
kingpyn
Príspevky: 20
Registrovaný: 18.3.2012
Auto: BMW 320d
Kraj: Trenčiansky

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Utorok, 30. Januára 2018, 00:02

Mne menili olej a taktiež mi preblikavala kontrola na žlto po naštartovaní, vymenil som olejové čidlo a už nesvieti na žlto ale po zohriati svieti má červeno, len pri voľnobehu!!!! Olej dávam stále ten istý 5w30 castrol Edge bmw e46 320d 110kw
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: prebliknutie kontrolky oleja

Nedeľa, 18. Februára 2018, 05:17

Je lepšie poznať reálny tlak oleja ako spoliehať sa na snímač a kontrolku. Lebo keď je snímač v poriadku a preblikne na voľnobehu tak to už nie je v poriadku. Je to len prepínač ktorý zopne obvod pri tlaku nižšom než na ktorý je kalibrovaný a ten je sakra malý na spoľahlivé mazanie. V motoroch sa používa tlak na mazanie v rozsahu 3-4 kp/cm² pri prevádzkových otáčkach, na voľnobehu okolo 1-1,5 kp/cm² , snímače sú nastavené na 0,5 a menej. Výrobcovia spínacie tlaky znižujú lebo takto majú menej reklamácií. Preto pokiaľ neviete aký je spínací tlak vášho snímača neviete ani posúdiť ako veľmi zle je na tom váš agregát. Olejová sústava zároveň obsahuje rovnotlaký ventil, spravidla hneď za čerpadlom na tlačnej vetve. Je to válček s pružinkou ktorej predpätie určuje pri akom tlaku sa otvorí a vráti prebytočný olej do spätnej vetvy. Je to tak preto lebo čerpadlo ma priamy náhon a bez rovnotlakého ventilu by tlak oleja stúpal a klesal podľa otáčiek motora. Pri horúcom oleji je rizikom pokles tlaku lebo sa začnú vytvárať bubliny a olej sa dostáva do varu. Rovnotlaký ventil zabezpečí stály tlak od zvýšených voľnobežných otáčiek (cca 1500 ot/min.) do maximálnych a teda je otvorený takmer po celú dobu chodu motora. V úvode bol spomenutý agregát 323i preto do pozornosti dávam nasledujúci článok o palive v oleji : https://www.oleje.cz/clanek/Vlastnosti-motorovych-oleju---Palivo-v-oleji lebo to môže mať s tým súvis. Nakoľko zriedený olej nedosiahne tlak v zubovom čerpadle takým priebehom ako normálny a mazacími cestami unikne tlak rýchlejšie kým to čerpadlo nevyrovná čo by mohol byť aj tento prípad.
To by mohlo signalizovať netesnosť piestných krúžkov. Vhodné by bolo premerať kompresiu a tlak oleja. A samozrejme skontrolovať spínací tlak snímača. Pre motorové oleje platí : pracovný tlak 3-4 kp/cm², tlak na voľnobehu 1 kp kp/cm², pracovná teplota 120°C ,maximálna teplota 150°C, nevratné zmeny oleja viac ako 180°C. Teplota oleja pre prechod na zvýšenú záťaž motora 30-40 °C, pre prechod na maximálnu záťaž motora 80°C.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 25 neregistrovaných