... všetko o BMW ...

Moderátor: jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
autodetailsk
Autor témy
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.6.2012
Auto: BMW 6
Kraj: Bratislavský

Koberce, čalúnenia a iné textílie

Utorok, 16. Mája 2017, 16:41

Problematika čistenia podlahových kobercov a koberčekov /niektorí tomu hovoria aj rohože/ nie je nijako rozsiahla a v podstate môžeme povedať, že je zhodná z bežnými postupmi, ktoré aplikujeme pri bežných bytových kobercoch. Čiže v skratke. Koberce môžeme čistiť bežným tepovaním, či už ručným alebo vhodným /hlavne rozmerovo/ mechanickým tepovačom. V poslednej dobe sa objavili bežné komerčné produkty na tzv. suché tepovanie. Na základe praktických skúseností môžeme tieto odporučiť ako najvhodnejšie pre tepovanie kobercov v aute. Vo výsledku sú porovnateľné s normálnymi prostriedkami na mokré tepovanie a ich benefitom je eliminovanie rizika prílišného prevlhčenia až podmáčania kobercov a následného vytvárania plesní vo vnútornom priestore vozidla, ako aj rosenia okien a tvorby charakteristického zápachu. Je samozrejmé, že tak suché ako aj mokré tepovanie je vhodné kombinovať s použitím koncentrovaného APC na lokálne silne znečistené miesta /prevažne škvrny rôzneho pôvodu/. Ak sa rozhodnete pre mokré tepovanie, odporúča sa nechať auto po dokončení vetrať minimálne 24 hodín. Je samozrejmé, že podlahové koberce a koberčeky pred tepovaním čo možno najlepšie povysávame, taktiež je vhodné vybrať predné sedadlá z vozidla. Koberčeky čistíme rovnakým spôsobom, pričom tieto je vhodné po tepovaní opláchnuť s vodným tlakovým čističom /WAPkou/. Druhou alternatívou je čistenie parou. Tento spôsob nie je moc rozšírený a je známy skôr z kdejakých teleshopingov. S kvalitným zariadením sa dajú dosiahnuť slušné výsledky porovnateľné s klasickým tepovaním, pričom benefitom je opäť menšie premáčanie vodou.

Čistenie a starostlivosť o poťahové materiály a čalúnenia -základom starostlivosti o poťahové materiály /pre menej bystrých - poťahy sedadiel/ a čalúnenia je ich čistenie. Toto realizujeme buď APC produktmi, ktoré aplikujeme vhodne nariedené rozprašovačom a samotné čistenie potom realizujeme mäkkými kefkami, resp. penovými hubkami alebo padmi, alebo použijeme prípravky na tepovanie /týmito sa zaoberáme v samostatnej kapitole o čistení podlahových tkanín a kobercov/. Po čo najdokonalejšom vyčistení a vysušení čistených plôch aplikujeme produkty, ktoré nám zabezpečia ochranu pred nečistotami v tekutom skupenstve /pre menej bystrých - rozliate nápoje, zabudnutý kúsok čokolády a iné veci organického pôvodu Obrázok /. Čiže volíme produkty obsahujúce vysoký podiel vodu odpudzujúcich/repelentných látok. Tieto potom nanášame na povrch a necháme zaschnúť. Nie je to nijako náročná činnosť, pričom jej výsledky výrazným spôsobom pomáhajú udržiavať poťahy sedadiel a čalúnenia čisté po dlhú dobu, ako aj zabezpečujú ich rýchlejšie a menej prácne čistenie.
BMW e63 3.0i Black Saphire, BMW e60 35d Monaco Blue, BMW e90 30d Black Saphire, BMW e92 30xd Black Saphire
 
Užívateľov profilový obrázok
votas
Príspevky: 11
Registrovaný: 14.8.2017
Auto: E21
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčianske Teplice

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Pondelok, 14. Augusta 2017, 11:39

ako riešiť keď chcem tepovať na mokro a nemám možnosť nechať celé auto otvorené celých 24 hodín? alebo teda ani menej, musel by som v ňom celú dobu sedieť a spať, a u nás by mi asi ani to nepomohlo
 
simonnn
Príspevky: 17
Registrovaný: 11.4.2017
Auto: 320D
Kraj: Trenčiansky

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Piatok, 16. Februára 2018, 12:40

ako casto menite celkovo rohoze v aute? pokial teda nemate gumenne. kolega meni kazdeho pol roka ale to mi pride ako prehnane. ja sice nejdem s nimi az do uplneho rozpadnutia ale tak vydrzia aj par rokov kym ich vyhodim. zalezi to aj od toho ako casto sa cistia?
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Nedeľa, 5. Augusta 2018, 13:17

Tip na nejaky tepovač? Niečo s čím vytepujem auto, ale môžem použiť aj v dome?
 
Užívateľov profilový obrázok
Humart
Príspevky: 85
Registrovaný: 6.2.2017
Auto: BMW Z1
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Pondelok, 6. Augusta 2018, 11:50

ja zvazujem tepovac karcher se 4001, zatal toto je u mna favorit, aj ked stale si to nechavam take otvorene, mal som ho parkrat pozicany, od znameho a tepovali sme dom aj gauc, aj koberec aj auto som si a na paradu
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Pondelok, 6. Augusta 2018, 15:17

Ten som tiež pozeral, aj 4002, ale som naklonený aj Kärche puzzi 10. Tak zbieram informácie.
 
Užívateľov profilový obrázok
psycho.tn
Príspevky: 18
Registrovaný: 15.9.2017
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Pondelok, 6. Augusta 2018, 18:17

Nilfisk nemá nič? Aby ste si nekúpili skôr značku ako produkt...
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Pondelok, 6. Augusta 2018, 18:36

No nad Nilfiskom som tiež premýšľal, ale nepozeral som nič. Inak od Nilfisku mám už druhú wapku a celkom spokojnosť.
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Utorok, 7. Augusta 2018, 08:34

Len puzzi je už trochu inde jak napríklad tá 4001 :-O
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Utorok, 7. Augusta 2018, 08:55

Áno viem, že puzzi stoji 600+ ecka.
4001 stojí od 180ecka.
Ale tak sám hľadám dôvody, prečo kúpiť ten lacný, ale stále si to nejak obhajujem na kúpu toho puzziho. Čítal som aj kopu recenzii a oba maju niečo za aj proti.
 
Užívateľov profilový obrázok
longie
Príspevky: 20
Registrovaný: 19.4.2017
Kraj: Trenčiansky

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Utorok, 7. Augusta 2018, 09:44

upir156 napísal:
Áno viem, že puzzi stoji 600+ ecka.
4001 stojí od 180ecka.
Ale tak sám hľadám dôvody, prečo kúpiť ten lacný, ale stále si to nejak obhajujem na kúpu toho puzziho. Čítal som aj kopu recenzii a oba maju niečo za aj proti.
ked si ochotny za to tolko zaplatit chod do toho, predsa len tebe to bude sluzit :)
 
Užívateľov profilový obrázok
majo83
Príspevky: 27
Registrovaný: 26.4.2017
Auto: BMW X5
Kraj: Nitriansky

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Streda, 8. Augusta 2018, 09:34

upir156 napísal:
Áno viem, že puzzi stoji 600+ ecka.
4001 stojí od 180ecka.
Ale tak sám hľadám dôvody, prečo kúpiť ten lacný, ale stále si to nejak obhajujem na kúpu toho puzziho. Čítal som aj kopu recenzii a oba maju niečo za aj proti.
A nezdá sa ti to veľa peňazí ? Podľa môjho názoru je to dosť ja by som za to asi toľko nedal. Aj keď je pravda že kvalitovo bude lepši asi drahší. Daj potom vedieť ako si sa rozhodol, dosť ma to zaujíma. Či sa oplatí do toho investovať.
 
addino
Príspevky: 21
Registrovaný: 27.4.2017
Auto: 530d e39
Kraj: Banskobystrický

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Štvrtok, 9. Augusta 2018, 10:11

majo83 napísal:
A nezdá sa ti to veľa peňazí ? Podľa môjho názoru je to dosť ja by som za to asi toľko nedal. Aj keď je pravda že kvalitovo bude lepši asi drahší. Daj potom vedieť ako si sa rozhodol, dosť ma to zaujíma. Či sa oplatí do toho investovať.
Niekto si za kvalitu radsej priplati, ja by som radsej investoval do toho drahsieho
 
Užívateľov profilový obrázok
subler
Príspevky: 22
Registrovaný: 25.4.2017
Kraj: Košický

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Utorok, 14. Augusta 2018, 11:20

majo83 napísal:
A nezdá sa ti to veľa peňazí ? Podľa môjho názoru je to dosť ja by som za to asi toľko nedal. Aj keď je pravda že kvalitovo bude lepši asi drahší. Daj potom vedieť ako si sa rozhodol, dosť ma to zaujíma. Či sa oplatí do toho investovať.
ja by som napriklad do toho investoval, kazde moje auto si hyckam ako svoje dieta :D
 
Užívateľov profilový obrázok
majo83
Príspevky: 27
Registrovaný: 26.4.2017
Auto: BMW X5
Kraj: Nitriansky

Re: Koberce, čalúnenia a iné textílie

Štvrtok, 16. Augusta 2018, 11:29

subler napísal:
ja by som napriklad do toho investoval, kazde moje auto si hyckam ako svoje dieta :D

asi je to iba o tom človeku, ako si váži svoje auto, a čo je pre neho dôležite :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných