... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
robino
Príspevky: 161
Registrovaný: 18.9.2010
Auto: E61, F48
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha

Re: Overenie servisnej historie

Pondelok, 5. Februára 2018, 07:48

V Amerika úplne bežná vec.. Zaplatíš si prístup.. A môžeš si pozerať všetky autá ktoré majú elektronickú servisnú knižku...
F48-aktual
E61-aktual
E39-ex
E46-ex
Hummer H3-ex
Fiat Bravo-ex
Nissan Serena-ex
Alfa Romeo166-ex
Alfa Romeo 156-ex
Hyundai-ex
Opel kadet-ex
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Overenie servisnej historie

Streda, 14. Februára 2018, 15:31

len pre zaujimavost: V Lexuse mi povedali ze mi prezradia historiu jedine ked tam osobne pridem s Technickym preukazom. Vraj s prezradzanim servisnej historie nemaju dobre skusenosti.
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
slavoX6
Príspevky: 60
Registrovaný: 8.1.2017
Auto: F30 lci 20i b48
Kraj: Žilinský

Re: Overenie servisnej historie

Utorok, 27. Februára 2018, 06:35

ach jaj, zrušili možnosť overiť km pomocou spz na tkcheck
320i b48 MB3 f30 lci
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
najky
Príspevky: 20
Registrovaný: 29.3.2017
Auto: 540i
Kraj: Nitriansky

Re: Overenie servisnej historie

Streda, 7. Marca 2018, 09:50

ma to svoje pre aj proti. oni sa urcite len chrania, no ked sa to tak vezme, clovek sa teda k tymto informaciam prakticky ani nema ako dostat
 
Užívateľov profilový obrázok
ARmax
Príspevky: 47
Registrovaný: 10.8.2011
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: Overenie servisnej historie

Streda, 7. Marca 2018, 20:57

Minulý rok som šiel pozrieť jednu e90 LCI dovezenú z Holandska. V servisnej knižke boli pečiatky z autorizaku kde bola servisovaná. Tak som si ho vyhľadal na nete a napísal som im e-mail či by mi mohli poskytnúť históriu vozidla. Spravili mi screenshot obrazovky s históriou vozidla a poslali mi to na email. Milo som bol prekvapený ale nemali s tým žiadny problém :D
BMW e91 325d
Škoda Superb /ex
Ford Mondeo /ex
BMW e91 330xd
BMW e91 320d /ex
Škoda Octavia /ex
BMW E39 528i /ex
Audi A6 Avant quattro /ex
Škoda 120 /ex
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Overenie servisnej historie

Streda, 7. Marca 2018, 21:57

To je ok, kedze si majitel. Ina vec je podavat informacie niekomu len tak...
 
Užívateľov profilový obrázok
ARmax
Príspevky: 47
Registrovaný: 10.8.2011
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: Overenie servisnej historie

Streda, 7. Marca 2018, 22:13

Nie som majiteľ ani som nebol. Normálne som im napísal do mailu že plánujem zakúpiť toto vozidlo z dovozu a chcel by som si overiť servisnú históriu a napísal som im VIN..
BMW e91 325d
Škoda Superb /ex
Ford Mondeo /ex
BMW e91 330xd
BMW e91 320d /ex
Škoda Octavia /ex
BMW E39 528i /ex
Audi A6 Avant quattro /ex
Škoda 120 /ex
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Overenie servisnej historie

Streda, 7. Marca 2018, 22:24

Tak to si mal šťastie, u nás by ťa poslali vieš kde...

Btw, skúste sa na to pozrieť z opačnej stránky... Páčilo by sa vám,keby sa niekto cudzi, len tak hrabal vo vašich záznamoch o servisoch atď. ?
 
Užívateľov profilový obrázok
ARmax
Príspevky: 47
Registrovaný: 10.8.2011
Auto: BMW e91 325d
Kraj: Žilinský

Re: Overenie servisnej historie

Streda, 7. Marca 2018, 22:42

Hej no záleží to od konkrétneho človeka. Niekto ti tie údaje dá niekto nie. Spomínam si ešte že som im tam konkrétne písal že si chcem overiť či bola menená rozvodová reťaz keďže to bol ten problémový motor N43. Možno preto mi tie údaje poskytli. Každopádne si myslím že pokiaľ kupujete auto a chcete si overiť nejakú tu históriu tak na tom nie je nič zlé aspoň to skúsiť seriózne im napísať a overiť.. Sú to vaše peniaze.. A ak by som auto predával tak by som s tým asi rátal že kupujúci bude chcieť overiť..
BMW e91 325d
Škoda Superb /ex
Ford Mondeo /ex
BMW e91 330xd
BMW e91 320d /ex
Škoda Octavia /ex
BMW E39 528i /ex
Audi A6 Avant quattro /ex
Škoda 120 /ex
 
Užívateľov profilový obrázok
mitocross
Príspevky: 1029
Registrovaný: 10.2.2011
Auto: X5 40d 2013 MCB
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: doma

Re: Overenie servisnej historie

Štvrtok, 8. Marca 2018, 21:47

To nie je o stasti. V Nemecku ti vacsinou ochotne vyjdu v ustrety,pokial sa slusne spytas. Mne servisy zdarma poskytli rozsiahle info pre auta o ktore som mal zaujem - ktore som kupil,aj nekupil,aj zistoval pre znamych...
... too old to be alternative, too alternative to be old ...
PRINCÍP FUNGOVANIA DPF: https://youtu.be/DMA3MsgjRy4
PREČO SÚ V SANÍ KLAPKY A PREČO SÚ DÔLEŽITÉ:
https://www.auto.cz/klapky-v-sani-proc- ... otor-96035
 
Užívateľov profilový obrázok
Zarrick
Príspevky: 1324
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: E92
Kraj: Košický
Bydlisko: Oberungarn

Re: Overenie servisnej historie

Utorok, 13. Marca 2018, 06:38

Tak na KO sa stále dajú zistiť kilometre, ale holt je to obmedzené len na autá ktorým bola vykonaná KO od 2008 či odkedy ten systém funguje. STKonline krásne ukazovalo všetko :(

Tak na zistenie VINka podľa špz nám zostáva už len skp.sk :D
#M41D17(ex) #M52B20(ex) #M43B19(ex) #M47TUD20(kompot) #M57D30TÜ2TOP(E92) #M57D30TÜ(X3)
 
Užívateľov profilový obrázok
makakis
Príspevky: 32
Registrovaný: 26.11.2017
Auto: E90 318d LCI
Kraj: Bratislavský

Re: Overenie servisnej historie

Utorok, 13. Marca 2018, 10:43

Zarrick napísal:
skp.sk
neexistujuca stranka
 
tomas120
Príspevky: 109
Registrovaný: 13.11.2016
Kraj: Bratislavský

Re: Overenie servisnej historie

Utorok, 13. Marca 2018, 13:02

Ja som teda sám predával auto " na priamo" iba 2x ale v oboch prípadoch som zverejnil VIN a nevidel som v tom problém , aký vidíte problém v zverejnení VIN?

Možno ale nie som dobrý príklad, lebo len jeden z prípadov skončil predajom inej osobe, ostatné autá buď nosíme na výkup alebo si ich vykúpi niekto z firmy.

Keď som šiel voz predávať (zverejnil som ho aj na tomto fóre - biele Cabrio E93 vrátane kompletnej zmluvnej dokumentácie) som si rovno ja požiadal v BMW vytlačenie kompletnej histórie vrátane prezúvania pneumatík a všetky faktúry kupujúcemu aj s protokolmi pripravil.

Čo sa týka servisnej histórie, pozerám sa na to tak, že aj tak ak niečo zatajím a kupujúci to zistí, odstúpi od zmluvy a vráti mi auto na ktorom pol roka jazdil - aký to má zmysel ? Nemôžem súhlasiť že je to to isté ako zdravotná dokumentácia - predsa svoju ženu nepredávam (aspoň zatiaľ:)) takže je nemysliteľné, že by sa jej alebo inému človeku niekto hrabal v jeho súkromí ku ktorému jeho zdravotná dokumentácia patrí, ale auto v prípade predaja je len bohapustý tovar, ku ktorému jednoducho kupujúci má právo poznať komplexnú históriu a stav a ak by veci neboli ako sú považoval by som to dokonca za obrovský benefit kúpiť auto s jasnou a exaktne zachytenou históriou. Žiaľ na SK je aj toto prd platné..

Okrem toho že mi príde etické priznať všetko, mi to príde aj zákonné. Tak ako sa nesmie klamať so stáčaním kilometrov, prečo by som mal klamať že nebol robený napríklad servis klimatizácie alebo výmena prevodovky ? Toto je zároveň dôvod prečo som sa vždy bál kúpiť jazdené auto - kultúra predaja spojená s tonami klamstiev, "ohýbania reality" a iných nepoctivých praktík.

Som tiež obchodník, chápem, že každý chce predať čo najvýhodnejšie, ale ľudia by si mali uvedomiť, že postaviť biznis na klamstve je krátkozraké - žiaľ biznis jazdených aut mám pocit na týchto základoch stojí :( .

Tiež som bol sklamaný, že za auto ktoré stálo nové 58K EUR a malo v čase predaja necelé 3 roky a najazdené okolo 20K KM som predal len za 23K EUR. To je dané presne tým, že mi chodili záujemci, ktorí ho porovnávali so šrotmi odvlečenými skadiaľkoľvek, ktoré sa technickým stavom (či už reálnym alebo propagovaným) ani neblížili môjmu vozu a preto že takéto vozy deformujú tento trh s jazdenými autami, lebo to všetci ticho tolerujeme a pri najbližšej príležitosti sami využijeme.

Keď mi následne dotyčný záujemca, ktorému som 10x odpísal na mail a 100x do telefónu povedal, že 23 je moja posledná cena, za ktorú si to okamžite vezme nemenovaný český výkupca s troma písmenkami v názve a tým pádom viem že je stupídne nízka (to nebola už tá na zavolanie -ale tá po osobnej obhliadke a tom ich úžasným ocenení z Prahy) zavolal znova s ponukou, že mi dá 18 rovno zajtra a že vie že sa to za viac nedá predať, už mi nervy došli. Poslal som kolegu s autom k výkupcovi a nechal to tam . Koľko som dostal ? Presne 23 ako sľúbili v tomto nemôžem pol krivého slova povedať.

Auto bolo bezchybné, zdokladované, kupované a dôkladne servisované na SK v originál BMW servise , napriek tomu ma vyššie popisovaný "záujemca", ktorý ma pri osobnej prehliadke presviedčal že auto bolo búrané volal znova po x týždňoch, rovno som ho poslal k výkupcovi :) Predpokladám, že to bol zároveň aj môj posledný pokus niečo predávať na priamo a už budem predávať jedine cez výkupcu. Môjho brata ešte ideály neprešli a svoju E92 (Coupe) predáva ešte stále súkromne ... Týmto mu prajem veľ šťastia :) ale divím sa, že ho to ešte baví...

Je mi jasné, že výkupca to moje Cabrio predal za oveľa vyššiu cenu, lebo už po týždni na ich stránke nebolo. Sem smeruje zamlžovanie histórie a klamanie pri predajoch - k deformácii trhu, na ktorom sa nedá predávať slušné auto za slušný peniaz a kde každý iba donekonečna špekuluje, čo je však horšie, kúpa slušného auta spod ruky je len otázkou brutálneho šťastia alebo brutálneho výdaja energie do hľadania. A to je smutné. Podľa mňa by malo byť jasne možné kúpiť si alternatívu v horšom stave za menej peňazí, ke'd si to niekto vie alebo chce dávať dokopy, alebo kúpiť auto v perfektnom ale naozaj preverene perfektnom stave za vyššiu sumu - ale možno to len celé zle chápem ja :)

Fúha - som sa rozvášnil :) ležím chorý doma a mal som potrebu sa vyjadriť :) tak do mňa :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných