... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

bmwtt.sk
 
EjoBejo
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 7.2.2018
Auto: BMW e36 Compact
Kraj: Nitriansky

e36 compact 1.6 - odchádzajú hydroštely

Streda, 7. Februára 2018, 20:09

Zdravím chalani, mám compacta e316i a začali mi odchádzať hydroštely (hydraolické zdvihátka ventilov), vždy po jednom a vždy na inom ventile. Vymenil som pre istotu všetky za značku INA ale odchádzajú aj tak. Každý sa dožil maximálne dva dni. Ďalej som včera zistil že mi zožralo vyše 15 litrov na 100/km prevažne mimo mesto a to som šiel celkom kľudnou jazdou ale bolo to tesne po výmene hydroštelu takže nič neklepalo a výkon bol tiež adekvátny. Je v ňom čisto nová lambda sonda a pred 1000 KM bol menený olej 5W40 ktorý sa doňho lial aj predtým. Skúsil som ho teda vymeniť za 10w40 ale hydroštel znovu odišiel a spotreba je stále vysoká. Vačka sa zdá byť v poriadku takže už si začínam trhať vlasy... Odišiel už piaty hydroštel takže ak má niekto z vás neakú podobnú skúsenosť alebo radu, prosím sem s ňou...
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: e36 compact 1.6 - odchádzajú hydroštely

Piatok, 9. Februára 2018, 09:13

a to ako ti odidu tie zdvihatka? čo nedržia olej? a ich sedla máš v akom stave?
ináč to že lambda je nová nič neznamená...ja som mal tiež novú a reklamoval po mesiaci... záleží aký značku si dal :) a neskusal si auto napojiť na diagnostiku?
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
EjoBejo
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 7.2.2018
Auto: BMW e36 Compact
Kraj: Nitriansky

Re: e36 compact 1.6 - odchádzajú hydroštely

Sobota, 10. Februára 2018, 11:02

no zdvihatka sa stačia a uz sa neotvoria, proste z nich vytlaci olej a uz ho potom naspät nenasaje... sedla vyzeraju byt v pohode i ked niesom mechanik tak to neviem úplne určiť ale vzdy odide iny tak v nich to asi nebude. noo daval som tam lambdu znacky bosh a nie tu univerzálnu ale original ale mas pravdu chybička vo výrobe sa vzdy najde. ukáže mi diagnostika chybnu lambdu? v piatok s tym idem k mechanikovi a napojime to na diagnostiku ale bojim sa toho ze mi tam ukáže nezmysli ked su chybne zdvihatka a tympadom aj sonda bude zachytávať ine udaje ako by mala
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: e36 compact 1.6 - odchádzajú hydroštely

Sobota, 10. Februára 2018, 11:27

no ukaze ked je uplne v cudu...e36 ma naprd diagnostiku... motor nesrartuje a ziadna chyba :D a cerpadlo ti dobre tlaci olej? vies ci ho je hore dostatok... alebo hore nad vackou je taka sprska ta je ok?
E36 compact 316i           (||||)(||||)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných