... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
feffe
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: BMW 530d Touring
Kraj: Zahraničie

e39 touring - nejde zadní stěrač a ostřikovač

Streda, 18. Novembra 2009, 10:42

Ahoj, prosím o radu. Na mém autě (e39-tour) nejde zadní stěrač a ostřik zadního skla. Pokoušel jsem se proměřit proud a skončil jsem u pojistek, kde vypadá všechno dobře. Do motorku vedou dva svazky, jeden má tři silné kabely (u krajních pinů jsem naměřil kostru, prostřední - červený s bílým pruhem - neukazuje nic). Další svazek má na svorkovnici několik pinů, nevím, kam vede - asi relé modul? Pokoušel jsem se propojit ten zmíněný červený s bílým pruhem a 30 (+) a taky nic. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Zvláštní je, že nejde ani ten ostřik. Nevíte náhodou někdo, kde najít relátka (nebo relé modul)? Je to ta "krabička" s třemi svorkovnicemi nad baterií v kufru po pravé straně? Předem vám děkuji za každou radu. :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
BMW.5
Príspevky: 9
Registrovaný: 9.10.2009
Auto: BMW E39
Kraj: Bratislavský

Re: e39 touring - nejde zadní stěrač a ostřikovač

Streda, 18. Novembra 2009, 19:08

Cauko... ja mam tiez E39 Turing a prestal mi ist stierac aj ostrekovac z nicoho nic ked som auto kupil stierac fungoval a potom to prestalo ist ale pocul som ze to moze bit v tich kabloch co idu do kufra ked otvoris to sklo tak idu kable aj zlavej aj z pravej strany tak moze bit ze castim otvaranim kufra sa ten kablik prelomy a nejde tam prud teda tim padom nejde a druha moznost uz to tu niekto rozoberal,ze je ten mechanizmus zhrdzaveny a je to tam zadrete tak to treba rozobrat a vicistit ale ja som sa este dotoho nepustil a stale mi nejde
 
feffe
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: BMW 530d Touring
Kraj: Zahraničie

Re: e39 touring - nejde zadní stěrač a ostřikovač

Štvrtok, 19. Novembra 2009, 10:00

BMW.5: děkuju za tip, motorek jsem rozebral a vyčistil a vyzkoušel propojit "na krátko" a šel. Zkusím ještě jednou proměřit kabely. Podle toho, co píšeš, budeme mít nejspíš stejný problém. Kdyby byl zadřený motorek, myslim si, šel by alespoň fungoval ten ostřikovač. Měj se hezky a držim palce...
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: e39 touring - nejde zadní stěrač a ostřikovač

Štvrtok, 19. Novembra 2009, 10:58

Skus kuknúť tie káble v tej vrchnej prechodke do dverí, velmi častý problém e39, je to neštastne vymyslené,tie káble vo zväzku sa pri otváraní moc ostro ohýbajú,a polámu sa.
 
feffe
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: BMW 530d Touring
Kraj: Zahraničie

Re: e39 touring - nejde zadní stěrač a ostřikovač

Piatok, 20. Novembra 2009, 13:52

PetoK: na ty kabely se podívam večer, snad se mi konečně poštěstí. Zkusim se taky podívat na ten modul s relátky, třeba se tam dostala vlhkost nebo se vyhřál nějaký spoj. Dám vědět.
 
VoluK
Príspevky: 1
Registrovaný: 4.2.2018
Auto: BMW e39 528i
Kraj: Bratislavský

Re: e39 touring - nejde zadní stěrač a ostřikovač

Nedeľa, 4. Februára 2018, 17:04

Ahoj, řeším stejný problém.
Stěrač nefungoval kvůli přerušenému drátu v ohybu dveří. Ostřikovač nefungoval přední ani zadní, to bylo z důvodu zatuhlých čerpadel ostřikovačů do kterých natekla voda. U předního ostřiku stačilo vyměnit čerpadlo (dokonce jsem i našel kde je spínané, tranzistorem v základním modulu A1 (bílý pod kastlíkem u spolujezdce) ). Jenže do čerpadla zadního ostřiku mi nejde po sepnutí páčky napětí, myslím, že po tom co se vyzkratovalo staré čerpadlo odnesl to nějaký spínač čerpadla....
Nevím kde přesně je čerpadlo pro zadní ostřik spínané, schema zapojení se mi nepovedlo dohledat....Vodič z čerpadla vede někam dozadu zdá se....

Dovedl by někdo poradit kde to spínaní zadního ostřiku je ?
Předem děkuji.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných