... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
bmwtt.sk
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: e46 330i M54B30 - klepanie po úplnom zohriatí motora

Utorok, 30. Januára 2018, 20:21

Kolbenshit do prvovyroby je niečo ine, aftermarket bol dobry tak 10 rokov do zadu. Dnes su reklamacie na beznom poriadku. Dokonca mam osobnu skusenost, kedy po vymene motor nešiel pretocit..lebo im par stotin uslo :D Nasledne poguglenie ukazalo, ze niesom zdaleka sam. Na Glyco som zleho nepocul.
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: e46 330i M54B30 - klepanie po úplnom zohriatí motora

Utorok, 30. Januára 2018, 20:30

pri tej cene opravy ktora hrozí, už 20e navyše v ložiskách nehrá rolu...takže ak odporúčaš Glyco, tak mne je jedno, hlavne aby to neklepalo :D
 
Speed320i
Príspevky: 275
Registrovaný: 3.5.2012
Kraj: Košický

Re: e46 330i M54B30 - klepanie po úplnom zohriatí motora

Utorok, 30. Januára 2018, 21:13

Praveže ja som tiež ešte nepočul o generálke tohto motora kôli zlému ložisku (i keď nehovorím že sa nemôže stať). Pokiaľ viem, tak sú to jedne z naj motorov a práve preto sa samé zachovajú (pri pravidelnom servise). Ale som sám zvedavý či ti výmena oleja pomôže alebo budeš prvý čo ide robiť GO :D

Janest: Podľa teba by trebalo ktorý (dnešný) motor zachovať pre ďalšie generácie?
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: e46 330i M54B30 - klepanie po úplnom zohriatí motora

Utorok, 30. Januára 2018, 21:23

Speed320i napísal:
Praveže ja som tiež ešte nepočul o generálke tohto motora kôli zlému ložisku (i keď nehovorím že sa nemôže stať). Pokiaľ viem, tak sú to jedne z naj motorov a práve preto sa samé zachovajú (pri pravidelnom servise). Ale som sám zvedavý či ti výmena oleja pomôže alebo budeš prvý čo ide robiť GO :D

Janest: Podľa teba by trebalo ktorý (dnešný) motor zachovať pre ďalšie generácie?
Ved prave preto som sa rozhodol prejst na benzin a konkretne na tento motor...lebo je zname o nom ze je spolahlivy atd...po robote idem do mountfildu pre odsavacku..snad nema hrubu hadicku a vojde do hadicky od mierky oleja...
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: e46 330i M54B30 - klepanie po úplnom zohriatí motora

Utorok, 30. Januára 2018, 21:31

Inak taka zaujimavost..dnes som napojil auto na diag. a vyhodilo chybu "serizeni zapalovani na valci 1"- lenze som sa vcera hral so vsetkymi cievkami...nie len s tou co je na valci co ked odpojim, prestane to klepat...

Preco nevyhodilo aj ostatne ked som ich odpajal...kukal som to s istaD...
 
matu_ch
Príspevky: 74
Registrovaný: 10.1.2017
Auto: BMW e46 330Ci
Kraj: Bratislavský

Re: e46 330i M54B30 - klepanie po úplnom zohriatí motora

Streda, 31. Januára 2018, 10:33

Mne to tiez takto klepalo ako som spominal. Zmenil som znacku oleja a zahadne to prestalo
pezinok a okolie
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: e46 330i M54B30 - klepanie teplého motora - nové poznatky!!!

Streda, 31. Januára 2018, 18:18

Ahojte, tak dne som vymenil olej a s malou dušičkou som čakal, že pomôže, no nie...akurát kontrolka skorej zhasne pri štartovaní...ale po zohriatí je tikanie s5.

Pridám ďalšie video, či to je ojničné ložisko, neviem :( keďže reaguje na odpojenie cievky... ešte zajtra skúsim cievku zameniť za druhú, či aj na inom valci sa bude chovať rovnako...Nejde mi totiž do hlavy, že by to bolo predsalen ložisko...veď pri tých výbuchoch to nemôže byť len tikanie/klepanie...a na voľnobehu len klepkanie...

Všimol som si ešte, že okolo vanosu napravo citit ako keby fukanie tepleho vzduchu...vytiahol som mierku oleja, žiadny zvuk to nespôsobilo...vrchnák hrdla nalievania oleja a tiež bez nejakého akustického prejavu - takže separátor by mal byť OK...trošku poklesli otáčky...

Keď sa motor zohreje, tak niekedy, nie vždy, pri uvoľnení plynu, keď znova chcem pridať - iba držať čojaviem 50-60kmh, tak ako keby malo turbo dieru...asi 5mm na pedáli velmi slabý výkon a potom ožije a už ide za plynom...(drhne vanos?vaha vzduchu? - po kupe som nasiel chybu v RJ no vymazal som a odvtedy nič...)

Video pri 27s kde mám ruku, tak cítim teplo - nemám visko, takže chladič nešiel, fukalo to na ruku vodorovne, neboli to vzdušné víry od remeňa :)



tak...a teraz Babo raď! :)
 
Užívateľov profilový obrázok
fafa111
Príspevky: 1093
Registrovaný: 2.5.2011
Auto: E36 320i coupe
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: e46 330i M54B30 - klepanie teplého motora - nové poznatky!!!

Streda, 31. Januára 2018, 19:21

Aj si s autom pojazdil?
Nemas tam, nejakeho fajciara? Ked fukne dym na to miesto, kde si citil, ze to fuka, tak by si mal najst podla toho z kade to fuka.
Teraz to klopka uplne nepravidelne a presne opacne.
Zvysis otacky a zacne klepat, predtym so zvysenim pretalo klepat.
Hydrostel uz nepocujem.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: e46 330i M54B30 - klepanie teplého motora - nové poznatky!!!

Streda, 31. Januára 2018, 19:55

To moc ako loziska neznie.
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: e46 330i M54B30 - klepanie teplého motora - nové poznatky!!!

Streda, 31. Januára 2018, 20:00

Ved to.....lozisko bucha...toto klepe ☹ na e36 som uz 2. Video nasiel po nemeccky ze to bol ventil odvetravania palivovej nadrze...ale s rovnakym tikanim aj video kde po vymene dvojhmoty to prestalo...divne kombinacie..este niekto napise ze vymenil ziarovku nad spz a prestalo mu...

No ale teraz vazne...patram dalej...neviem vsak ci s tym mozem jazdit alebo nie...
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: e46 330i M54B30 - klepanie teplého motora - nové poznatky!!!

Streda, 31. Januára 2018, 20:00

fafa111 napísal:
Aj si s autom pojazdil?
Nemas tam, nejakeho fajciara? Ked fukne dym na to miesto, kde si citil, ze to fuka, tak by si mal najst podla toho z kade to fuka.
Teraz to klopka uplne nepravidelne a presne opacne.
Zvysis otacky a zacne klepat, predtym so zvysenim pretalo klepat.
Hydrostel uz nepocujem.

Pojazdil som len tak 20km...
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: e46 330i M54B30 - klepanie teplého motora - nové poznatky!!!

Streda, 31. Januára 2018, 21:17

Teraz už len strelím od boku. Pokiaľ by to malo mať súvis s tlakom oleja zameral by som sa aj na reťaz olejového čerpadla. Ale to naozaj už len fonendoskop a preklepnúť ako tuberáka v Hágoch. Lebo ak to má nízke tlaky oleja tak aj hydraulické zdvihátka môžu poklepkávať lebo nestíhajú vymedziť vôľu medzi vačkou a ventilom. K tomu by som sa priklonil najskôr z popisu predošlých stavov. Ten tlak by bolo naozaj vhodné zmerať manometrom.
Potom z diagnostiky podrobne vyčítať závady motoru lebo ak blbne snímač kľuky vanos bude vačky prestavovať sem a tam a ešte magnetický ventil môže cvakať. No a v 0´:28´´ máš pri ňom ruku tak sa ho dotkni či neprenáša tie isté vibrácie ako ten zvuk. Niečo má buď vôľu alebo nejaká veličina v riadení sa ho snaží regulovať. Ja si už pripadám ako keby som mal fóbiu z lambda sond ale pre istotu ako sú staré (160.000 km je ich životnosť) ?
Ešte som pozeral toto fórum : http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=1099533
a tam to smeruje tiež k hydraulickým zdvihátkam a ich zaneseným kanálikom, je tam niekde zmienka o tom, že treba pustiť lóšade na diaľnicu na 4-ke kvalte a dať im sódu aby sa to prepláchlo. Zvuk a popis podobný.
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: e46 330i M54B30 - klepanie teplého motora - nové poznatky!!!

Štvrtok, 1. Februára 2018, 06:02

Lambdy ked vyhodi, tak naraz obe...pochybujem vsak zeby sposobovali nejakym sposobom klepanie...led sa dotykam motora tak citit len volnobezne vibracie a v rytme klepania nic...
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: e46 330i M54B30 - klepanie teplého motora - nové poznatky!!!  Topic is solved

Štvrtok, 1. Februára 2018, 12:37

Lambda sondy samozrejme neklepú ale dávajú signál pre RJ motora ako má riadiť zapaľovanie. Pokiaľ máš veľa chýb neostáva nič iné iba odstraňovať jednu po druhej. Pokiaľ majú po technickom živote aj tak ich budeš musieť vymeniť - neprejdeš cez EK a skracuješ život katalyzátoru. A ešte máš aj väčšiu spotrebu. Čo ten odkaz ( vyššie) na e46fanatics.com ?
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: e46 330i M54B30 - klepanie teplého motora - nové poznatky!!!

Štvrtok, 1. Februára 2018, 13:33

janest napísal:
Lambda sondy samozrejme neklepú ale dávajú signál pre RJ motora ako má riadiť zapaľovanie. Pokiaľ máš veľa chýb neostáva nič iné iba odstraňovať jednu po druhej. Pokiaľ majú po technickom živote aj tak ich budeš musieť vymeniť - neprejdeš cez EK a skracuješ život katalyzátoru. A ešte máš aj väčšiu spotrebu. Čo ten odkaz ( vyššie) na e46fanatics.com ?

Kuknem to doma..ale len cez google prekladac to dokaazem...mne ten ventil chybu nevyhdzuje...to by bolo prilis lahke
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 3 neregistrovaní