... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Nedeľa, 27. Novembra 2016, 16:12

Co ma diff z otacanim kolesa a jeho obvodovou rychlostou....samozrejme tu nehovorme o trakcii,alebo zabere......

Cim je koleco viac vysunute v osi von tym vecsi obluk opisuje v zakrute...Preco myslis ze vsetky xd maju rovnake ET na prednej a zadnej naprave uz od vyroby,ci uz v technickych tabulkach bmw,original v TP ale aj je to doporucene....Pred dvomi mesiacmi som riesil jedno GT ktore zacalo po vymene diskov-nepriginal a ine ET v zadu ako v predu zo zakrut trhat....Auto sa obulo na original disky spet a vsetko zacalo byt ok....Ja sa tu nebudem dohadovat co je pravda a co nie,ale ako to funguje a ako to je....kto si s toho co zoberie tak to je jeho vec....Vsetky veci o ktorych sa tu delim som zazil v dielni a nie citanim na internete...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Lafore
Príspevky: 60
Registrovaný: 4.10.2016
Auto: X5 M50d
Kraj: Žilinský

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Pondelok, 28. Novembra 2016, 13:19

Blbost, je mnoho xdrivov co maju vzadu sirsie disky aj pneu ako vpredu.
 
xener
Príspevky: 1600
Registrovaný: 15.5.2016
Auto: F31, A6
Kraj: Bratislavský

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Pondelok, 28. Novembra 2016, 14:36

hej a par z nich bolo u simika v servise :D
Imperialblau Brillanteffekt Metallic - A89
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Pondelok, 28. Novembra 2016, 18:25

Hello ja netvrdim ze nemozu byt sirsie!!!Ale musia mat okrem spravneho rozmeru aj spravne ET pre xdrive.....

Ale sak mne je to v podstate jedno:-))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Lafore
Príspevky: 60
Registrovaný: 4.10.2016
Auto: X5 M50d
Kraj: Žilinský

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Utorok, 29. Novembra 2016, 10:45

xener napísal:
hej a par z nich bolo u simika v servise :D

Vsetky x5 s diskami vacsimi ako 19 maju rozne sirky vpredu a vzadu a je to tak original od vyroby 8)
 
riccado
Príspevky: 2
Registrovaný: 15.12.2009
Auto: F30 320xd, E90 320d
Kraj: Prešovský

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Štvrtok, 8. Júna 2017, 19:58

Moja F30 zacala v minulej jeseni "kopat" pri zatazi do prednych kolies. Kolesa boli 18" origo, pneu predpisany rozmer. Prezul som na zimne pneu, dalsia sada 17" origo, predpisany rozmer a kopanie prestalo. V jari po prezuti na letnus adu kopanie prislo zas. Nasledovala navsteva Regnumu PO s resultatom: chybny xdrive, vymena cca. 4.000.- EUR, ineho riesenia niet na tomto svete. O par dni som sa este objednal do Renocaru v Brne, ved mozno tam budu mudrejsie hlavicky a zlate ceske rucicky. Prehliadka, s vysledkom: nevyhnutna vymena xdrive, po prepocte si nachystajte cca. 3.999.- EUR :-D Cez vikend som si na forach nasiela zaujimave prispevky a isiel som nieco skusit. Vymenil som zadane pneumatiky (mali nizsi dezen). Xdrive finguje bezchybne a jeho vymena bola len tapanim a skusanim systemu: pokus - omyl. 2 rady na zaver... 1. Nie je všetko zlato, čo sa blyští a nie je všetko koňak, čo kôň vyští... 1. Ten nas pomocnik xdrive je neskutocne citlivy na pneumatiky. Ci ich rozmer, alebo aj hlbka dezenu. Strazte si vzdy vyssi dezen na zadnych pneumatikach... O tom, kolki z Vas horeprispievajucich menili xdrive zbytocne, o tom nechcem ani mysliet...
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Utorok, 13. Júna 2017, 08:23

Odporúčam počúvať Simika. Princíp xDrive je jednoduchý, zadná náprava je pripojená priamo z prevodovky a VTG z nej pripája predný kardan. To znamená, že VTG spojka je zopnutá a vtedy sa hnacia sila posiela okrem zadného kardanu aj na predný.

xDrive má preddefinované hodnoty zopnutia VTG podľa aktuálneho krútiaceho momentu motora, ABS snímačov a podľa natočeniu volantu.
Keď zatáčaš do zákruty, predná náprava opisuje vačšíu kružnicu ako zadná, čiže predný kardan sa otáča rýchlejšie voči zadnému, toto xDrive vie z uhla natočenia volantu a ABS senzorov a rozpája xDrive, mierny preklz dovoľuje, až po úplné odpojenie v prípade parkovania aby ho neroztrhlo kvôli silám medzi predným a zadným kardanom.

Problém nastáva, keď máš rôzny obvod kolies na prednej a zadnej náprave. Prečo? Pretože dochádza k šperovaniu vo VTG, pretože predný kardan sa otáča pomalšie/rýchlejšie ako zadný a vtedy postupne odchádza na večný spánok aj pri jazde rovno, stále preklzuje, prehrieva sa.

Čo sa stane ak máš rozdielne ET a teda máš prednú nápravu užšiu ako zadnú (vo väčšine prípadov)? Problém nastáva opäť v zákrutách, kde xDrive síce začne rozpájať VTG, ale nie je to dostatočné a zase dochádza k väčšiemu šperovaniu a opotrebovaniu na aké je skonštruovaná.

Rôzne šírky kolies môžeš mať, ale tak aby ostal zachovaný rovnaký obvod (resp, zadná náprava mierne väčší) a bolo zachované predpísané ET, kvôli šírke náprav.

Snáď som to napísal dostatočne zrozumiteľne.
 
Užívateľov profilový obrázok
vladimirsip1
Príspevky: 2
Registrovaný: 31.7.2011
Auto: BMW 530D M-PACKET-M5
Kraj: Trenčiansky

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Utorok, 18. Júla 2017, 12:41

Lafore napísal:
Vsetky x5 s diskami vacsimi ako 19 maju rozne sirky vpredu a vzadu a je to tak original od vyroby 8)
Lafore si laik ktory nevie citat s porozumenim co tu pleties sirku ked sa tu pise o ET vies vobec co to je ci len vies citat co je na pneumatike
BMW 530D 99´M-PAKET-M5-IMOLA ROT II
 
Užívateľov profilový obrázok
vladimirsip1
Príspevky: 2
Registrovaný: 31.7.2011
Auto: BMW 530D M-PACKET-M5
Kraj: Trenčiansky

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Utorok, 18. Júla 2017, 12:44

TT-SIMIK napísal:
Hello ja netvrdim ze nemozu byt sirsie!!!Ale musia mat okrem spravneho rozmeru aj spravne ET pre xdrive.....

Ale sak mne je to v podstate jedno:-))
spravne presne tak rozdiel polomerov medzi prednou a zadnou naprav.urcuje et disku pri xdr. nesmie byt odlisnost v sirke naprav a aj obvod samozrejme
BMW 530D 99´M-PAKET-M5-IMOLA ROT II
 
Užívateľov profilový obrázok
olafson
Príspevky: 35
Registrovaný: 22.6.2009
Auto: BMW 320d
Kraj: Zahraničie

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Streda, 3. Januára 2018, 23:55

Ahoj ve spolek, jen pro klid moji duse je v poradku obuti na moji F31 335xi?

Zima - 225/45 R18

Leto - 225/40 R19 a 255/35 R19

Diky...
chip na 167 poniku a 381 Newtonovych metru, r.v. 9/2004, MF, BC, nafukovaci podpora patere, vyhrev sedacek, destovy sensor, automaticka klima, LED Angel Eyes, klubove podlozky :-)
http://e46.bmwklub.cz/viewtopic.php?f=16&t=3898
 
boc.yan
Príspevky: 3
Registrovaný: 12.1.2018
Kraj: Banskobystrický

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Utorok, 23. Januára 2018, 13:49

pred mesiacom som kupoval BMW F31 2.0 xDRIVE 2015 a pri overovaní v BMW servise mi povedali, ze VTG bolo menené v rámci záručného servisu pri 120 tis km, zevraj to nie je nic neobvykle a mam byt rad.
 
jordi11
Príspevky: 14
Registrovaný: 19.9.2017
Auto: f10 530d xdrive
Kraj: Prešovský

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Streda, 31. Januára 2018, 22:17

mam podobne info ako pise riccardo, ked som sa v bmw niederlassung mnichov bavil s predajcom o spolahlivosti xdrive tak mi tiez prave hovoril ze xdrive je dost zavisle na opotrebeni pneumatik.
 
Maxi
Príspevky: 75
Registrovaný: 5.8.2015
Auto: BMW 320d xDrive
Kraj: Bratislavský

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Štvrtok, 1. Februára 2018, 09:30

Treba aj tlak v pneumatikách kontrolovať. Mne sa na xdrive opotrebúvajú približne rovnako, rozdiel medzi pred/zad nie je ani 1mm.
 
Užívateľov profilový obrázok
fuserpietro
Príspevky: 289
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: BMW 320 GT
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Bratislava<->Brno<->Turzovka

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Piatok, 17. Augusta 2018, 13:45

Tiež už mám problém s VTG za sebou. 40tkm som pozoroval mierne trhanie pri určitých otáčkach a rýchlosti, nikedy horšie, inokedy vôbec a pomaly sa pripravoval na návštevu servisu. Prišlo to veľmi nečakane, pri normálnom rozjazde z križovatky, nasledovala okamžitá jazda odťahovkou do AutoMotiv (ďakujem pražskému BMW Mobility Care), cena 3200E bez dane.
Odporúčam každému, kto zaznamenal prvé problémy s trhaním pri akcelerácii, za predpokladu, že má všetky pneu OK, aby preventívne urobil repas rozvodovky, pretože si ho to počká tak či tak..
 
Užívateľov profilový obrázok
fuserpietro
Príspevky: 289
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: BMW 320 GT
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Bratislava<->Brno<->Turzovka

Re: F30 - medzinapravovy diferencial VTG - xDrive

Piatok, 17. Augusta 2018, 13:55

a nakoniec som to nechal urobiť inde..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných