... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

obchodna sekcia
 
bmwx511
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 9.1.2015
Kraj: Prešovský

Programovanie BMW E53

Streda, 4. Marca 2015, 15:36

Je tu niekto z PO, KE kto vie naprogramovať všetky možné veci, aké sa len dajú na X5-ke? Poprípade, ak by niekto vedel, čo sa všetko dá tam spraviť. Ďakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: Programovanie BMW E53

Streda, 4. Marca 2015, 17:57

Napíš jararakovi tu na klube a dohodni sa s ním...
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
 
bmwx511
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 9.1.2015
Kraj: Prešovský

Re: Programovanie BMW E53

Streda, 4. Marca 2015, 21:04

Ja mám všetky potrebné programy, kábel, ale bojím sa do toho púšťať, aby to vôbec ešte naštartovalo :D Ďakujem, napíšem mu.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Programovanie BMW E53

Piatok, 6. Marca 2015, 02:22

bmwx511 napísal:
Je tu niekto z PO, KE kto vie naprogramovať všetky možné veci, aké sa len dajú na X5-ke? Poprípade, ak by niekto vedel, čo sa všetko dá tam spraviť. Ďakujem.


To je praveze ten problem choroby kodovania roznych hluposti. V podstate nevies co ches, ale chces nakodovat vsetko co sa da :)))
Inac tie funkcie hlboko zavisia od vybavy auta a vo vacsine pripadov su to prkotinky bez ktorych o nic neprides :) Vola sa to CKM (car key memory settings - cize len nejake nastavenia, ani nie tak kodovanie)
Za zmienku stoji denne svietenie po americky a sklopenie spataku pri podrzani zamykania, alebo otvorenie dialkovym najprv len vodicovych dveri ak na aute jazdis sam a vypnutie zamykania po rozjazde ked ti to lezie na nervy ako niekomu....
Je tam plno inych vselijakych bezvyznamnych veci ktore skor suvisia s "kodomaniou" ako s uzitocnostou.
 
bmwx511
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 9.1.2015
Kraj: Prešovský

Re: Programovanie BMW E53

Piatok, 6. Marca 2015, 10:53

Denné mám a sklápanie sa dá urobit? Nemusí byt nato nejaký typ spätných zrkadiel? Hlavne čo chcem, je rozsvietenie svetiel po zamknutí auta kľúčom, tzv. coming home. To by si vedel spraviť?
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Programovanie BMW E53

Piatok, 6. Marca 2015, 11:08

aby ti sklapali spataky musis mat memory modul alebo powerfold modul... na rozsvietenie svetiel po zamknuti (follow me home) zabudni a brnkaj si do packy ;) ak mas nainstalovany soft (inpa,ncs) zapni si ncs dummy vyklikaj si auto ktore mas, modul ktory chces, ak vies ake mas CI pre teba vyhodou a mozes sa pozerat od rana do vecera na moznosti kodovania bez toho aby si nieco robil v aute
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Programovanie BMW E53

Utorok, 10. Marca 2015, 00:57

bmwx511 napísal:
Denné mám a sklápanie sa dá urobit? Nemusí byt nato nejaký typ spätných zrkadiel? Hlavne čo chcem, je rozsvietenie svetiel po zamknutí auta kľúčom, tzv. coming home. To by si vedel spraviť?


Pri nastaveni tychto funkcii bohuzial plati "stareho psa novym kuskom nenaucis"
To nastevenie nie je zrodenie a vycarovanie roznych funkcii, len zapnutie alebo vypnutie funkcie ktore to danne auto ma.
Pisem to len kvoli tomu, lebo ked som tieto veci robil ja este hrozne davno, ludia si mysleli, ze akukolvek veci si zmyslia alebo vymyslia, to sa da spravit :)
 
bmwx511
Autor témy
Príspevky: 17
Registrovaný: 9.1.2015
Kraj: Prešovský

Re: Programovanie BMW E53

Utorok, 10. Marca 2015, 21:55

Diky chlapi :thumbup:
 
rapid
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: Programovanie BMW E53

Nedeľa, 28. Januára 2018, 20:25

uz som to písal v inej teme, ale táto je asi na X5 vhodnejsia, pokusal som sa nakodovat automaticke zamknutie a bliknutie smeroviek pri zamikaní, ale to som nakoniec nespravil, lebo mi prestalo fungovat vyhrievanie volantu, netusim ako som to mohol vypnut. v tých moduloch co som bol, som tam ani taku funkciu nevidel. neviete prosim ako to spojaznim, uz som si na to dost zvykol :D
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Programovanie BMW E53

Pondelok, 29. Januára 2018, 07:29

gm jednotke si najdi polozku quit_opt_schaerf - tu zmen na aktiv to je bliknutie

neviem co myslis pod pojmom automaticke zamknutie, ale asi po rozjazde
verriegeln_aut_ab_x_km/h - aktiv
verriegelungsschwelle - toto je rychlost pri akej v 4km krokoch (4_km/h, potom 8_km/h, atd do 28)
verriegeln_xkm/h_sender_1(2/3/4) - toto pozapinaj tiez na aktiv - pre ktore dialkove to plati
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Divad
Príspevky: 1
Registrovaný: 29.6.2018
Auto: BMW x5 E53 3.0 160kw
Kraj: Košický

Re: Programovanie BMW E53

Piatok, 29. Júna 2018, 21:02

Zdravím chcem sa opýtať je tu niekto z okolia KE potreboval by som cez diagnostiku nakodovat grundmodul na e53 cez kľúč som nakodovat len dvere a okna len kufor mi bolo povedané že mám nakodovat cez pc

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných