... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
gajdoš
Príspevky: 117
Registrovaný: 17.1.2017
Kraj: Trnavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 16. Januára 2018, 07:30

skus si to len tak informacne hodit do prepoctovej kalkulacky, ze co ti to vyhodi, lebo treba brat ohlady na viacero veci, ked chces vediet vysledok, ze asi ako dlho by to trvalo, tak ako ti aj Gabo napisal.
Je to individualne, ale myslim, ze sa to cloveku oplati ak sa mu ta investicia vrati do nejakych dvoch rokov.
 
Užívateľov profilový obrázok
xavier
Príspevky: 104
Registrovaný: 16.3.2013
Auto: e36 320d
Kraj: Trenčiansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 19. Januára 2018, 07:11

Do dvoch rokov, hej teoreticky. Ale po pravde nepoznam asi nikoho vo svojom okoli, kto ma LPG a ze by sa mu to nevratilo do nejakeho roka. Vacsinou ten rok uplne staci na to aby sa tie peniaze, co das do prestavby aby sa ti vratili a aby si uz len setril a sa vozil. Dost to zalezi od toho ake trasy jazdis, kolko jazdis rocne atd atd. Jasne, ze ked clovek si da auto na LPG a jazdi potom kratke trasy, tak nemoze ocakavat, ze sa mu to hned vrati, predsa len kym sa prepne benzin na plyn.
 
viktor31
Príspevky: 255
Registrovaný: 1.12.2014
Kraj: Prešovský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 30. Januára 2018, 08:32

Najneskôr, ale my máme LPG cez rok a už to mám každú chvíľu späť, už počítam, že len nejaký mesiac a je to všetko naspäť, čo sme do prestavby dali. Tie peniaze stáli za to aby sme ich takto investovali. Ale fajn je si nejaký prepočet návratnosti urobiť, aspoň taký teoretický aby si mal predstavu. Ale u nás odkedy sme odišli z Legasu už s autom na LPG, tak naše nájazdy celkovo sa aj zvýšili, častejšie výlety a len taká autoturistika sa u nás v rodine nejako viac rozmohla :-D :-D :-D :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
Zdobor
Príspevky: 71
Registrovaný: 31.1.2017
Auto: BMW X6
Kraj: Trnavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 1. Februára 2018, 06:47

To podla tohto nie je zla vyhliadka. Skusim to teraz si este dat do kalkulacky, co mi to vyhodi.
Ako dlho by to malo byt. Montaz mam brat radsej viac, ze to bude stat?
Aj ked montaz to tiez cena bude asi trochu individualna, co.
 
Užívateľov profilový obrázok
xavier
Príspevky: 104
Registrovaný: 16.3.2013
Auto: e36 320d
Kraj: Trenčiansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Piatok, 2. Februára 2018, 08:37

Cena montaze je individualna od typu auta a od servisu. Ked si najdes nejaku kalkulacku na stranke nejakeho servisu, tak vacsinou cenu prestavby ti tam hodi aku maju oni, cize si to vies priamo pozriet. Ale mozes ratat tak ako ti napisal Gabo, plus minus nejake tie peniaze, ale to nejako sa tym netrap, ci niekde to bude o stovku menej alebo co. Prepocitaj si to na toto a uvidis.
 
Užívateľov profilový obrázok
norokuko
Príspevky: 34
Registrovaný: 5.6.2017
Auto: X4
Kraj: Nitriansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 6. Februára 2018, 09:26

Ja som si pozrel najskor ake mam moznosti, co sa systemu tyka, ake na trhu su, ktory servis ake montuje a potom som si priamo cez servis zistoval, ze na co by ma to chytilo aby som mal predstavu, ze s akou cenou mozem pocitat, ako by ma to cele mohlo chytit :-D
 
Užívateľov profilový obrázok
myval4
Príspevky: 74
Registrovaný: 10.8.2015
Kraj: Nitriansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 7. Februára 2018, 11:15

Norokuko ano to je tiez vhodnym riesenim pretoze ceny su rozne aj od samotneho systemu, o aky system ide, na ake auto, vsetko to jedno s druhym ide ruka v ruke ;-)
 
Užívateľov profilový obrázok
Zdobor
Príspevky: 71
Registrovaný: 31.1.2017
Auto: BMW X6
Kraj: Trnavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 12. Februára 2018, 09:07

Nasiel som si nejaku tu kalkulacku, co tieto veci preratava, zadal som tam vsetko, co to pytalo a vyhodilo mi, ze okolo roka.
Rok priblizne by to malo trvat, kym by sa mi to vratilo a kedy by som teda uz zacal setrit.
Co sa mi nezda ako nejaka dlha doba, prave naopak.
Dolezite je aj to aky system si budem davat?
 
Užívateľov profilový obrázok
Stop&go
Príspevky: 82
Registrovaný: 29.1.2013
Kraj: Trenčiansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 13. Februára 2018, 12:21

Tak isty podiel dolezitosti to ma

Ale v podstate systemy su polske a talianske, rozdiel je aj v cene to treba mat na zreteli, ale samozrejme, ze mozes mat aj neviem aky skvely system a ak nebude spravne namontovany, tak to proste bude problem, cize tie veci vsetky idu spolu
 
Užívateľov profilový obrázok
xavier
Príspevky: 104
Registrovaný: 16.3.2013
Auto: e36 320d
Kraj: Trenčiansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Pondelok, 19. Februára 2018, 10:09

Odhadom by som povedal, ze montaz je tak 80% uspechu a system je tych zvysnych, dolezite je to spolu zladit. Preto napriklad ja som sa obratil na servis, ktory je dovozcom a zastupcom systemu, ktory som chcel na Slovensku.
Co ja vnimam ako vyhodu, lebo ocakavam, ze maju najviac praxe a skusenosti so systemom a aj s pripadnymi nejakymi problemami, ktore by mohli vzniknut.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zdobor
Príspevky: 71
Registrovaný: 31.1.2017
Auto: BMW X6
Kraj: Trnavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 20. Februára 2018, 12:58

Idem si teda skusit najst tie systemy jednotlive a ich dovozcov, snad sa mi to podari.
A potom sa informujem priamo v nejakych servisoch, ze co by ma cakalo, co vsetko by to obnasalo.
Ja na problemy nechcem ani mysliet teraz :-D :-D
 
zajox
Príspevky: 141
Registrovaný: 14.11.2014
Kraj: Nitriansky

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 22. Februára 2018, 09:11

Problemy mozu nastat ak nie je dobra a spravne urobena montaz ale tak netreba sa nad tym pozastavovat lebo same LPG ma vela vyhod a stoji za to do toho ist len treba kvalitnu pracu no
 
Užívateľov profilový obrázok
borya
Príspevky: 48
Registrovaný: 25.8.2010
Auto: 530i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Snina

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Utorok, 27. Februára 2018, 21:18

presne. No myslím,že skôr záleží na servise ,v ktorom to montujú. Ja som z východu tak som VEEEEĽMI spokojný v Korejovciach-teraz Ladomírova (okr. Svidník). Touring 528i behá dodnes bez problémov, max som tankoval 72l...
No kúpil som druhé 530i,trochu búrané s polročným LPG . Ten však montovali na západe (nie v Hlohovci....ešte ďalej) a chlapci to spravili bez fantázie: diera v nárazníku pre tankovací otvor (ako na Favorite), vydrbali vzd. filter ,aby tam napchali splynovač,ošetrili to hruškou, porezali drôty aj ochranu na rampe ku cievkam (jednu pochopím,ale tri!?) Prepínač na palubovke ani nespomínam, toľko káblov nemá ani Pink Floyd na koncerte a čerešnička na torte...Použili akési chráničky na svoje káble typu "bužírka" a to bol niečo...
po kábloch dlhodobo unikal trocha plyn až k RJ ,tam to vykonalo svoje a 6 PIN-ov odhrdzavelo... Výsledok motor ide na 5 válcov,nepridám mu,lebo porucha klapky,el.mag. civky Vanosu ......................atď. Teraz to musím dať do poriadku,opraviť kabeláž a späť k LPG. Mne osobne vyhovuje,vozím sa komfortne a LACNO, no servis odporúčam hľadať s dobrými recenziami. Počul som,že peknú prácu robia v Hlohovci, no ja mám bližšie ku Svidníku (kde nasadili naozaj laťku vysoko).
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Streda, 28. Februára 2018, 19:39

Čo sa týka západu, ja odporúčam Auto+LPG v Rači.... Robili mi tam všetko a práca, prístup aj ceny sú super....na MP Gas som nepočul veľa chvály
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
Užívateľov profilový obrázok
borya
Príspevky: 48
Registrovaný: 25.8.2010
Auto: 530i
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Snina

Re: Vaše skúsenosti s LPG (v 5er)

Štvrtok, 1. Marca 2018, 12:47

Ja som našiel štítky z Pezinku, osobne ich nepoznám a možno sa už lepšili...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných