... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

GPS signál

Nedeľa, 31. Decembra 2017, 09:03

ako zistím v e53 ci funguje gps ? mám mapy 2017, sw som dal ten W32 pri instalovani to pisalo ze je to 10. auto je 6/2006 ale to je po update asi jedno. v mapach mam aj vsetky malae ulicky na SK, tak mapy číta dobre. ale ked dám navigovat tak stale mi ukazuje ze som nejakých 1000km od ciela aj ked sa dam navigovat na vedlajsiu ulicu, stale je nejaky start v navigácii v bulharsku. ako dam v navigácii aby mi zobrazilo moju polohu? alebo ukazovalo miesto kde sa prave pohybujem?

Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: GPS signál

Nedeľa, 31. Decembra 2017, 22:11

je procedura na kalibraciu, tusim cez servisne menu nastavis krizovatku na ktorej si, nasledne by to mohlo byt presnejsie, mas inac korektne zapojenu antenu (ten tenky drat)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: GPS signál (vyriešené)

Pondelok, 1. Januára 2018, 10:11

ked zapnem servisne menu(alebo je to to skyté menu ) tak tam vidím ze niesu ziadne satelity, ani presne gps suradnice, ani cas GPS si to nesynchronizovalo. mrkol som este narychlo tu GPS jednotku v kufry a je tam nieco ako antenny konektor ale neni zapojený a ani tam nevidím vystavacný kabel :( su tam nejake iné tri koaxy ale vsetky su zapojené niekde. nad GPS jednotkou(DVD) je taka mensia krabicka a tam idu vsetky 3 koaxy a potom idú dolu do tej BT jednotky alebo to je mozno telefonna jednotka.
kde presne by mala byt v tom aute GPS antena umiestnena? aby som vystopoval ten kábel alebo si overil ci niekto nevymontoval GPS anténu :/ auto mám len krátko a bolo dlhsie v servise, tak ani neviem ci to chybalo uz predoslemu majitelovi alebo mne to zmizlo

Edit:
tak GPS antenu som nasiel na druhej strane kufru oproti Navigácii pri poistkách. vystopoval som kábel spat k navigácii a bol zapojený v tej BT jednotke na telefon, naviem preco. tak som ho vytiahol a napojil do navigácie a signál ihned naskočil a aj načitalo satelity a ide vsetko ako má.

bud to niekto z neviem akého dovodu tak zapojil, alebo mi tam nieco chyba.- teraz je ten stredny konektor v BT jednotke volný, tak neviem co tam teraz chyba.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: GPS signál

Štvrtok, 4. Januára 2018, 08:22

daj foto tej bt jednotky, na nieco dojdeme ;)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: GPS signál

Štvrtok, 4. Januára 2018, 12:25

Obrázok
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: GPS signál

Štvrtok, 4. Januára 2018, 12:27

https://1drv.ms/i/s!AsO1I0hC0rEWqcdVC3CTTkRHAAkyOw neviem ci to dobre zobrazi. Odpojil som ten kabel co bol v strede, kde je teraz prázdny konektor a dal do GPS jednotky. A potom este na gps jednotkou ke nejaká krabicks kde idu 3koax káble, ale tam nic nechyba ani nevystava
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: GPS signál  Topic is solved

Štvrtok, 4. Januára 2018, 12:39

To si urobil hlupost, to je modul telefonu, daj to naspäť. Do navi musi ist samostatny koax, s konektorom bez tych plast.krytiek. Ak mas X5, mala by tam byt MK3/MK4, ktora ma interny GPS receiver.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: GPS signál

Štvrtok, 4. Januára 2018, 18:05

zo srandy sa pozri, ci do cd menica nejde taky cierny kabel len s kovovou konvokou rovnakej hrubky ako kabel, cca 3,5mm v priemere?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: GPS signál

Štvrtok, 4. Januára 2018, 18:15

rano pozriem, ale naco by bola antena v menici? ved ten len prehrava CD nie?

GPS teraz funguje, a GSM anténu nepotrebujem a asi to nebude tá ista co som si myslel ze je GPS, lebo navigácia funguje, iny konektor tam z tej telefónnej jednotky napasoval a tento mal aj taku dlzku ze tam bola slucka spravena pri telefónnej jednotke, lebo bol dlhy a ked som ho dal do navigacie, tak bol taky akurát s malinkou rezervou.
a telefon mám pripojený cez BT a vsetko funguje tiez, tak ak som nahodou odstavil GSM anténu, tak to mi je jedno, lebo pouzivam len BT a tam ju nepotrebujem,lebo ma telefon svoju vlastnu, nejdem cez ten integrovany telefon co bol v opierke.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: GPS signál

Piatok, 5. Januára 2018, 21:50

zhodou okolnosti si vybral GPS antenu z telefonneho modulu - to preto, ked sa niekde drbnes do jarku, tak aby ti vedelo zavolat pomoc

v menici je preto taky konektor, lebo ked mas DSP (top hifi) tak zvuk ide po optike a zhodou okolnosti to ma rovnaky konektor, ja som si svoju gps antenu nasiel tam
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: GPS signál

Piatok, 5. Januára 2018, 22:43

Poopravim, zvuk z CD changeru do Top-HiFi DSP amp nejde po optike, ale po metalike, koax kablom v SPDIF formate.
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: GPS signál

Sobota, 6. Januára 2018, 07:38

aha, to som nevedel. cize t ofungovalo tak, ze ked sa havaruje tak posle GPS polohu cez sms asi.

ale potom oddkial treba potiahut kabel k GPS dvd jednotke? ked tam bol nezapojeny konektor a ine uz nevystávalo, len chybal kábev v navigacke
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: GPS signál

Sobota, 6. Januára 2018, 09:32

Ten kábel tam určite niekde je... Hľadaj... Taký obyčajný koax s SMB konektorom,bez plastového krytu ako má FAKRA konektor.
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11354
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: GPS signál

Sobota, 6. Januára 2018, 12:07

@petok - dakujem za poopravenie, metaliku som myslel, ale v digi formate

rapid - skus si mrknut toto https://store.bimmernav.com/blogs/insta ... 9-5-series
chlapik tam ma niekolko krat taky tenky cierny kablik, hladaj toto. btw presne tam to ma chlapik ako popisujem do dsp, preto pozri, ci ho tam nemas nahodou aj ty, casta chyba
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
rapid
Autor témy
Príspevky: 49
Registrovaný: 20.12.2017
Auto: X5 E53
Kraj: Nitriansky

Re: GPS signál

Sobota, 6. Januára 2018, 19:01

Cele som to dnes vyhádzal a znovu pozrel, a uz ďalší koax tam neni, ten co je na foto teraz odpojeny, som odpojil s toho telefonnneho modulu a zapojil do navigacie https://1drv.ms/i/s!AsO1I0hC0rEWqcgycJEkvMZ9tZkVzA
to co ma ten chlapík zapojene v tom menici aj koax, tak ja v cd menici memam ten koax( ani ked pozriem dnu neni tam konektor) ale kedze takto navigácia mi funguje tak uz by som sa s tym nejako netrapil. Teraz musim poriesit vysokú spotrebu a asi ko predny dif :( len nik nevie ci je to urcite on

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných