... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Autor témy
Príspevky: 693
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Preprava tovaru ČR-SR

Sobota, 30. Decembra 2017, 00:28

Čaute,

chcem kúpiť a prepraviť 2 ks dverí z Čiech - konkrétne z Prahy na SK- najlepšie Čadca.
Mohli by ste mi poradiť cez akú firmu resp. kuriéra to zabezpečiť?
Nie som zbehlý v tomto takže neviem vôbec ako by to bolo najlepšie, ani predajca mi nevedel povedať ako takúto vačšiu zásielku poslať ale skúsi pozisťovať.
Osobne to mám skoro 1 000 km ak by som tam chcel ísť osobne po to, ale nebolo by to ani lacné ale čo je horšie tie dvere do E46 sedanu nedám.
Ďakujem za každú radu resp. tip ako to spraviť čo najefektívnejšie.
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Sobota, 30. Decembra 2017, 09:18

a to tie dvere nikto iny nepredava?
lebo pokial predajca nema zazmluvnenu nejaku kuriersku firmu tak prepravit dvere, ak sa bavime o nejakych interierovych velkych dverach, bude kurva drahe ak si ty objednas kuriera, ktory to tam vyzdvihne.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Autor témy
Príspevky: 693
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Nedeľa, 31. Decembra 2017, 00:25

PristineShip: pardon, zabudol som napísať že myslím dvere na E46-tku (zadné), tie dvere ktoré chcem kúpiť sú vo farbe Imolarot II a tie zohnať je problém. Lebo chcel by som ich len neskôr preskladať a teda nemusím to dávať striekať. Aktuálne to nemusím riešiť ale keď môžem mať tie dvere za dobrú cenu tak prečo nie? A keď sa mi hrdza za 2-3 roky rozrastie tak tieto dvere len vytiahnem z garáže a preskladám.
Inak z jednej prepravnej spoločnosti mi už napísali, cena 239€ :)
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Nedeľa, 31. Decembra 2017, 08:04

nemas v rodine nikoho s autom, do ktoreho sa tie dvere zmestia? lacnejsie riesenie ako tych 80 eur na PHM asi nenajdes.
si blizko polskych hranic, ale aj na SR je kopec dodavkarov, co vozia z Nemecka/Belgicka/UK kadejake rarohy, bratranec takto posiela nabytok na Slovensko, za jedno kreslo platil 50 eur, a imho za dvoje dvere by tiez takyto dodavkari pytali 50 eur kus. takze bud takychto nejakych dodavkarov, alebo si po to chod.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Autor témy
Príspevky: 693
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Nedeľa, 31. Decembra 2017, 10:07

jj, ísť po to autom by asi vyšlo najlacnejšie.
No nič skúsim ešte pozisťovať a uvidím čo a ako.
Ale pri mojom šťastí keby som po to aj šiel s niekým a donesiem si ich tak za 2-3 mesiace také isté nájdem v Martine, Žiline atď... :D
Ale to je často tak že keď človek čosi zháňa tak to nevie nájsť a potom keď to nepotrebuje tak to má šancu kúpiť kade-tade.
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Nedeľa, 31. Decembra 2017, 10:43

a je to pri aute vo veku beznej E46 az tak dolezite aby to bola rovnaka farba ak sa bavime o cervenej? lebo tmava modra/cierna, ok. ale sanca, ze ked tie dvere osadis tak nebudu mat iny odtien je asi nie velmi velka, ak jedno auto bolo garazovane a druhe si za tie roky uzilo par stoviek dni priameho slnka viac ako druhe tak to aj tak bude vyzerat ako striekane.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Autor témy
Príspevky: 693
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Pondelok, 1. Januára 2018, 12:44

Súhlasím, je to tak ako píšeš. Mňa to aktuálne nenáhli čo je výhoda.
Ak nenájdem normál cenu za dopravu tak asi kašlem nato, možno sa aj niekde bližšie čosi nájde.
V najhoršom prípade zoženiem hocijaké zdravé dvere a prelakujú sa.
A pre mňa je dôležitejšie mať plechy hlavne zdravé, keď to nebude vyzerať presne rovnako tak čo už, svet sa nezrúti. (tam už by to asi spravil len celolak)
Ale diky PristineShip za pokec a kebyže si vedel náhodou o zdravých dverách za fajn cenu kľudne PM.
Servus
 
PetoK
Príspevky: 9686
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Pondelok, 1. Januára 2018, 13:17

Určite si zožen zdravé dvere, farbu nerieš, každé budú využité a ošúchané. Daj nastriekat a hotovo.
 
Speed320i
Príspevky: 275
Registrovaný: 3.5.2012
Kraj: Košický

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Streda, 3. Januára 2018, 19:40

Rozobrať dvere, dať ich strieknuť, späť nahodiť a zistiť že odtieň nesedí presne kôli rokom čo si jedno/druhé auto rokmi prežilo veľmi nepoteší či?! Ja som zohnal dvere v rovnakej farbe, takže ti rozumiem prečo chceš tie z cz. Na záver lak tak či onak preleštiť :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Streda, 3. Januára 2018, 20:18

ked mi lakovali kufor a naraznik a videl som auto pri preberani zo servisu - na syto cervenom metalickom laku - tak som isiel podat ruku chlapom do dielne.
farba sedela 1:1. o 2 tyzdne som sa v podzemnej garazi pod umelym svetlom vracal k autu a do oci mi udrelo ako strasne ¨svieti¨ naraznik aj kufor.
po roku a pol je ten rozdiel viditelny este viac aj na dennom svetle.
na cervenej farbe to musi byt genius v lakovni, co vie ako tu farbu doladit tak, aby ta farba zostarla tak ze bude ladit so zvyskom, nie aby ladila cerstvo po striekani.
ale obavam sa, ze sa to robi tak ze bud sa namiesa farba podla kodu, alebo sa sondou namiesa farba namerana podla skutocnosti, v oboch pripadoch tam ale pri tych jasnych farbach rozdiely budu asi.
preto by som sa fakt vysral na hladanie dveri vo farbe a hladal zdrave dvere ktore sa nastriekaju.
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Streda, 3. Januára 2018, 20:27

Cervena farba je najhorie co moze byt a navyse rychlo prassivie. To uz radsej ciernu ako cervenu.
 
Speed320i
Príspevky: 275
Registrovaný: 3.5.2012
Kraj: Košický

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Streda, 3. Januára 2018, 20:59

Pokiaľ to dáš nastriekať, tak je s tým viac roboty a chce to precíznosť, aby bola prekrytá komplet pôvodná farba, bude to stáť viac €,- a je isté že to bude vidno. Pokiaľ kúpiš druhé dvere (áno je ťažšie nájsť zdravé dvere vo farbe a ešte imolu), tak je to lacnejšia varianta s tým, že pokial daš preleštiť celé auto, tak je väčšia šanca že nebude vidno nič.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Autor témy
Príspevky: 693
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Preprava tovaru ČR-SR

Štvrtok, 4. Januára 2018, 14:59

Chalani vďaka za rady, uvidím čo sa podarí, budem ešte hľadať dvere v rovnakej farbe a ak sa nepodarí tak kúpim zdravé a dám prestriekať (skôr ako za rok to robiť nebudem ale to som už písal vyššie).

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných