... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Majok88
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 19.11.2017
Auto: E90 318I 2008
Kraj: Prešovský

Kontrolka oleja

Nedeľa, 19. Novembra 2017, 20:49

Dobry vecer clubaci,, mam taky problem,,,
Mam e90 318I 105 kw 2008, a teraz poslednu cestu sa mi stalo to ze po nejakych 40km mi naskocila cervena kontrolka oleja , olej pravidelne kontrolujem digitalne... Ked sa mi to stalo tak som zastavil chvylu pockal nastartoval a nechal nacitat stav oleja... stav je tristvrte blizsie k max, nastartoval som znova a presiel dalsich 40km a nic ziadna chyba ani v idrive nesvieti.. doteraz ziaden problem tak neviem ci nemoze to byt v cidle hladiny oleja alebo treba vymenit olej? Skuste poradit, pripadne ci sa to uz niekomu stalo? Moze to byt aj mrazom ?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12239
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kontrolka oleja

Nedeľa, 19. Novembra 2017, 21:27

Nebola to kontrolka tlaku oleja?Dost znama chyba N43 motorov....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Majok88
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 19.11.2017
Auto: E90 318I 2008
Kraj: Prešovský

Re: Kontrolka oleja

Nedeľa, 19. Novembra 2017, 21:36

Aha tak to teda neviem, ale vyzeralo to ako cervena kontrolka oleja.... a co sa s tym da robit? Spravilo mi to tera prvy krat...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12239
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kontrolka oleja

Pondelok, 20. Novembra 2017, 09:44

Urcite diag,chyba bude zapisana...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
judrducar
Príspevky: 6
Registrovaný: 9.7.2011
Auto: BMW
Kraj: Prešovský

Re: Kontrolka oleja

Nedeľa, 17. Decembra 2017, 09:18

Majok88 napísal:
Dobry vecer clubaci,, mam taky problem,,,
Mam e90 318I 105 kw 2008, a teraz poslednu cestu sa mi stalo to ze po nejakych 40km mi naskocila cervena kontrolka oleja , olej pravidelne kontrolujem digitalne... Ked sa mi to stalo tak som zastavil chvylu pockal nastartoval a nechal nacitat stav oleja... stav je tristvrte blizsie k max, nastartoval som znova a presiel dalsich 40km a nic ziadna chyba ani v idrive nesvieti.. doteraz ziaden problem tak neviem ci nemoze to byt v cidle hladiny oleja alebo treba vymenit olej? Skuste poradit, pripadne ci sa to uz niekomu stalo? Moze to byt aj mrazom ?
Skutočne aj u mňa sa stal ten istý príbeh, na červenej som zastal a v tom momente mi zasvietila červená kontrolka oleja. Prešiel som na parkovisko okolo 2000 m, kde som skontroloval hladinu oleja a táto bola v norme. Pri následnom naštartovaní červená kontrolka oleja už nesvietila. V servise síce nie v BMW mi mechanik oznámil, že je všetko ok a môžem bez obáv používať MDP, pokiaľ červená mi už nenaskočila. Neviem či sa mám uspokojiť s s tým verbálnym uistením bez diagnostiky, domnievam sa, že tú diagnostiku predsa len treba absolvovať to tvrdím ako absolútny laik, pretože za normálnych okolnosti by sa nemalo udiať nejaká príčina musela byť pri zasvietení červenej kontroly oleja. Skúste mi odpovedať ako ste vlastne doriešili svoj problém a aká eventuálne bola príčina rozsvietenia červenej kontrolky oleja pokiaľ ste boli na diagnostike.
 
Majok88
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 19.11.2017
Auto: E90 318I 2008
Kraj: Prešovský

Re: Kontrolka oleja

Pondelok, 18. Decembra 2017, 12:05

Dobrý den,,
tak ako prve aku mate motorizaciu ? kolko mate nabehaných km,,, a kedy naposledy bol robeny servis na Vasom aute a čo bolo pri nom menene....
mne menili rozvody komple+ niečo okolo olejoveho čerpadla, samozrejme olej, sviečky a komplet filtre...
podla môjho nazoru ani nie tak diagnostika ako ,,fyzicky,, prezrieť motor v akom stave je olej, filtre a pod...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných