... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Zarrick
Autor témy
Príspevky: 1324
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: E92
Kraj: Košický
Bydlisko: Oberungarn

Nebezpečné správanie sa brzd a spojky

Pondelok, 11. Decembra 2017, 12:36

E34 M52B20 :roll: Nedávno menené predné brzdy, či len platničky alebo aj kotúče to neviem.Vo vyšších rýchlostiach je brzdenie v poriadku, problém nastáva (čo som to zatiaľ odsledoval) pri brzdení v nižších rýchlostiach. V tých prípadoch niekedy (dajme tomu 35-40%, 60% to brzdí v poriadku) pri dobrzďovaní alebo pri intenzívnom brzdení sa zrazu začne ozývať hukot zpredu akoby sa mi komplet rozpadli predné brzdy :D brzdy brzdia po kúskoch, s o niečo nižšou silou ako keď mi brzdy fungujú normálne. Ale fakt ten zvuk zpredu je ako keby sa mi mechanicky rozpadli brzdy :D

A!

Súčasne sa mi mrdá aj spojka! Tá zaberá už dosť vysoko, nie vždy tak ako má (niekedy to poriadne neodpojí a a pri preraďovaní je niekedy počuť zuby synchra) a napríklad včera až veľmo špatne. Včera v obci, prišiel som 50kou do križovatky, zabočil a po 10m. hneď začal brzdiť a odstavovať auto. Vystúpim, 10sec., nastúpim, idem sa rozbehnúť, púšťam spojku, nič, nič, nič, nič, až zrazu úplne na konci resp. po úplnom spustení spojky to zabralo a dobre že som nenabral auto predomnou. Ale toto bol unikátny prípad, zatiaľ sa mi to ešte nikdy nestalo. Spojka je taká aká je, už som si zvykol, ale toto bol extrém.

Ale blbé je, že to s brzdami aj so spojkou je nepravidelné, raz zaberá takto, raz inak, raz vôbec (viz. vyššie). Brzdy tiež, raz v nízkej rýchlosti brzdím v poriadku, raz nachuja s hukotom ako keby sa mi predné brzdy rozpadli.

Taže! Čo som sa dočítal, tak spojka i brzdy bežia pod rovnakým hydraulickým okruhom alebo ako to nazvať, proste je jedna nádržka pre brzdovú kvapalinu spojky aj brzd. Taže! Keďže nedávno boli menené predné brzdy, mohli tam dačo dosrať = môže to mať vplyv aj na spojku...? Alebo to môže niekde tiecť a dosiera to brzdy aj spojku. Alebo to môže byť zavzdušnené a zas, serie to spojku aj brzdy.

Iné nápady? Velerád by som to vyriešil :)
#M41D17(ex) #M52B20(ex) #M43B19(ex) #M47TUD20(kompot) #M57D30TÜ2TOP(E92) #M57D30TÜ(X3)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Nebezpečné správanie sa brzd a spojky

Pondelok, 11. Decembra 2017, 13:41

skontroluj si hladinu brzdovej kvapaliny, btw nezneje to akoby ti aktivovalo ABS?
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Zarrick
Autor témy
Príspevky: 1324
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: E92
Kraj: Košický
Bydlisko: Oberungarn

Re: Nebezpečné správanie sa brzd a spojky

Pondelok, 11. Decembra 2017, 13:43

Úprimne netuším aké to je keď začne účinkovať ABS :D Neviem, či je to agresívne alebo také jemné, že si toho človek vôbec ani len nevšimne, ale v 36ke som si žiadnej zmeny čo sa týka brzdenia nevšimol za žiadnych okolností, tiež je ale pravda, že mi tam už od kúpy svietila kontrolka ABS, takže možno to ani nefungovalo :D

Hladinu brzdovej dnes po práci skontrolujem.
#M41D17(ex) #M52B20(ex) #M43B19(ex) #M47TUD20(kompot) #M57D30TÜ2TOP(E92) #M57D30TÜ(X3)
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Nebezpečné správanie sa brzd a spojky

Pondelok, 11. Decembra 2017, 15:56

ked zabera ABS tak mas pocit ako by ti niekto kazdu sekundu hodil poleno pod kolesa
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: Nebezpečné správanie sa brzd a spojky

Pondelok, 11. Decembra 2017, 21:28

ako dlho máš brzdovku? doporučujem vymeniť a riadne odvzdusnit...a všetko prekontrolovať :)
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
Zarrick
Autor témy
Príspevky: 1324
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: E92
Kraj: Košický
Bydlisko: Oberungarn

Re: Nebezpečné správanie sa brzd a spojky

Utorok, 12. Decembra 2017, 10:21

Je to ABS :D Takže s E36 som celú zimu jazdil bez ABS, to vysvetľuje prečo som raz skoro skončil v priekope. Fakt som čakal, že to bude civilizovanejšie.
#M41D17(ex) #M52B20(ex) #M43B19(ex) #M47TUD20(kompot) #M57D30TÜ2TOP(E92) #M57D30TÜ(X3)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Nebezpečné správanie sa brzd a spojky

Utorok, 12. Decembra 2017, 13:19

dokazes s tym zastavit? ja som na e36 po vymene snimaca abs mal problem, ze som nedokazal z malej rychlosti zastavit, dajme tomu z 50 som stal na mieste, ale ked som sa len jemne pohol, dajme tomu 10km/h tak som presiel aj 15m pokial auto zastavilo - problem bol s pilinami na brzodom snimaci co som odvrtaval srubu z toho povodneho - tak ci nahodou nemas aj ty taku zabavku
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
Zarrick
Autor témy
Príspevky: 1324
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: E92
Kraj: Košický
Bydlisko: Oberungarn

Re: Nebezpečné správanie sa brzd a spojky

Streda, 13. Decembra 2017, 07:23

No dokážem, ale brzdný účinok mi prijde slabší ako bez ABS. Ale ťažko povedať, možno by som inak ani nezastavil a len sa šmýkal ďalej. Každopádne boli to 100% prejavy ABS.
Či to funguje dobre ale zle, nedokážem povedať a chvíľu ani nebudem môcť, viz. technicke-okienko/odblokovanie-volantu-oblbnutie-zapalovacej-skrinky-t114784.html :mrgreen:
#M41D17(ex) #M52B20(ex) #M43B19(ex) #M47TUD20(kompot) #M57D30TÜ2TOP(E92) #M57D30TÜ(X3)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných