... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
miki012
Príspevky: 659
Registrovaný: 2.1.2009
Auto: x5
Kraj: Trnavský
Bydlisko: sered

Re: Bmw x3 problem s xDrive

Streda, 22. Novembra 2017, 19:03

No na fotrovej x3 začalo tak divne trhať len keď mal zaradenu 4ku a išiel okolo 50km/h prezuli sme na zimné a trhanie zmizlo...pritom letné gumy má nové.Po zime dám vymeniť olej v rozvodovke.Čo to vychádza?dik
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: Bmw x3 problem s xDrive

Štvrtok, 23. Novembra 2017, 08:42

olej +- 46€ s DPH liter orig. bmw do rozvodovky (liter by mal stacit aj do X3ojky) robota 0-nekonecno podla servisu/servisaka :) ale nie je to narocny ukon, odkrytovat ak to nie je dostupne u X3 rovno, vypustit, (pripadne vytiahnut) napustit kym nevyteka, zresetovat(zapisat vymenu) na diag hotovo
 
richard_p
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 30.10.2017
Auto: Bmw x3
Kraj: Prešovský

Re: Bmw x3 problem s xDrive

Pondelok, 4. Decembra 2017, 14:27

Tak auto islo 2 tyzdne normalne a problem je spat. Olej je vymeneny, raz idu vsetky styri kolesa inokedy len zadny nahon, kontrolky svietia stale, nakalibrovat znova nejde.

E: a dalsi poznatok, nejde spravit cez diagnostiku nic co sa tyka rozvodovky-vymena oleja v rozvodovke, vymena rozvodovky, kalibracia vsetlo vypise - operacia neuspesna.
 
wer
Príspevky: 2
Registrovaný: 22.11.2017
Auto: BMW X3
Kraj: Bratislavský

Re: Bmw x3 problem s xDrive

Utorok, 26. Februára 2019, 13:13

hlasim sa opat s rovnakym problemom... pred rokom sa mi chyba na rozvodovke podarila opravit (aj vdaka foru) - bolo zodrate to koliecko, vymenilo sa, plus olej bol vymeneny. doteraz vsetko bez problemov. teraz mi opat vyhadzuje chybu - zasvietia kontrolky pri jazde do kopca, prudkom rozbehu, prudkom toceni, ale pritom nepocitujem dake tazkosti (predtym bola chyba citelna - trhalo to v zakrutach). obcas pocut cvakanie po vypnuti motora - vraj by to mohol byt servomotor na tej rozvodovke? diagnostika hlasila problem s tlakom v rozvodovke.. treba repas celej rozvodovky, ci staci vymenit servomotor? auto ma 350 000 km...
a este otazka, mozem s tym zatial jazdit? :D aky najhorsi scenar ma caka, ked to uplne odide..?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných