... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
andrejtt
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 6.9.2016
Kraj: Trenčiansky

FRM modul kodovanie

Štvrtok, 23. Novembra 2017, 16:56

Ahoj kolegovia,
Niekde na nete som narazil na možnosť upravenia si auta pomocou kódovania. Kúpil som kábel nainštaloval soft a všetko vyzerá že funguje.
Potreboval som vypnúť kontrolu diaľkových svetiel, vymenil som ich za led žiarovky a blikajú pri naštartovaní ( Anti-Flicker[color=#660099][/color]). Bohužiaľ asi začiatočnícka chyba zabudol som zapnúť zapaľovanie a pravdepodobne sa my resetla FRM jednotka do default nadstavení. Takže postupne to dávam do kopy.
Podarilo sa my vypnúť kontrolu SPZ, led žiarovky. Teraz potrebujem poradiť ako upravím tieto veci :

1) zapnúť trojblik smeroviek pri tuknutí do páčky
2) vypnúť light senzor pretože svetlá v mode "A" reagujú na svetlo vonku
3) zapnutie funkcie welcome light a coming home - pravdepodobne nie je možné zapnúť pri mojej starej FRM 1 jednotke , aj ked simik-TT dokázal nejako zapnúť funkciu coming home

Viete my poradiť moduly a parametre ktorými sa dajú zapnúť vyššie spomenuté veci ?
Viem že keď navštívim niekoho kto sa tým zaoberá nakóduje my to za chvíľu ale ide skorej o to že sa chcem pohrať a niečo sa priučiť.

Diky
 
Užívateľov profilový obrázok
bizonik
Príspevky: 179
Registrovaný: 16.6.2009
Auto: BMW E46 330ci
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: FRM modul kodovanie

Piatok, 24. Novembra 2017, 07:57

cau, trojblik smeroviek zapnes aj cez iDrive neviem presne z hlavy kde to je treba prejst menu, je tam aj nastavenie dlzky casu coming home
BMW E46 330ci
Toyota Auris Touring HSD
BMW E91 318D EX
BMW E39 530Da EX
BMW E46 320D Touring EX
Alfa Romeo 146 1.6TS EX
 
 
Užívateľov profilový obrázok
andrejtt
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 6.9.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: FRM modul kodovanie

Streda, 29. Novembra 2017, 18:12

Práve je problém že v iDrive to nejde nadstaviť. Zakliknem a znova sa to vráti na prázdne políčko. Viz video
Vie niekto prečo ?

https://www.youtube.com/watch?v=WmKsjUR ... e=youtu.be
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: FRM modul kodovanie

Piatok, 1. Decembra 2017, 07:17

je ten modul vobec z tvojeho auta? skus mu na pociatok dat nulove kodovanie podla VO

comming home vedela tusim uz e36, e39 uz naisto, cize dufat, ze auto z 2006 bude vediet funkciu z 96 je troska zcestne nie (hoc ano, vela funkcii sa niekam vytratilo :(
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
Užívateľov profilový obrázok
andrejtt
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 6.9.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: FRM modul kodovanie

Sobota, 2. Decembra 2017, 11:10

Vôbec netuším či je modul z môjho auta, ja som nič nemenil a predtým majiteľ neviem.
Ako môžem modul nakódovať na default nadstavenia ? ( alebo teda nulové kódovanie )
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6547
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: FRM modul kodovanie

Sobota, 2. Decembra 2017, 12:43

Vyhod odtial tie ziarovky z aliexpresu, (co je s nimi hovno vidiet) a daj nakodovat FRM nanovo. Poprepinal si tam kadeco a teraz to nefunguje ako ma. Pripadne v nom, alebo rovno v celom aute treba updatovat software.
 
Užívateľov profilový obrázok
andrejtt
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 6.9.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: FRM modul kodovanie

Sobota, 2. Decembra 2017, 18:02

Takže dnes som zase kúsok posunul. Podarilo sa my vypnúť kontrolu LED diaľkových svetiel. ( cez NCS expert )
Podľa rady som zapol NCS Dummy a skúšal nájsť nejaké popisky. Nepodarilo sa my bohužiaľ načítať správny TRC súbor.
Vyčítal som že mám model: FRMFA.C12 viz obrázok. Po načítaní TRC súboru to hlási error " unresolved function keyword BAUREIHE "
Nestretol sa s tým niekto ? ObrázokObrázok Diky

https://www.imageupload.co.uk/image/EepY
https://www.imageupload.co.uk/image/Eepj
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: FRM modul kodovanie

Nedeľa, 3. Decembra 2017, 09:16

vypni oba softy a skus to este raz zapnut odznova, niekedy jednemu zo softov prasi, popripade si este nestiahol vsetko z FRM a uz si ho otvaral v NCSdummy.

ncsexpert, nacitaj si auto/vo/das back, vyber si frm modul a rovno daj na neho sg_codieren a tym vymazes vsetky zmeny ktore si ucinil
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných