... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
local
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: Konstrukcia motorov - insider z BMW (vycuc kompletny)

Štvrtok, 10. Septembra 2015, 12:07

auto111 napísal:
Vyrobok ma byt dizajnovany aby mi sluzil skutocne dlho s minimalnou udrzbou - tzn. nejaka nazvem to nadstandarna udrzba ktoru mam zrazu dodrziavat lebo vyrobca sa rozhodol vyrobok obabrat - to uz nie je vina zakaznika.


To sa velmi pleties. Vyrobok ma byt dizajnovany tak, aby sa predaval. To znamena, aby bol dostatocne atraktivny aj funkciami, dizajnom a emociami, a aj cenou. Inak povedane, aby si ho mohol pouzivat dovtedy, kym si pripraveny (t.j. mas peniaze a chces a potrebujes ho) kupit novy. Samozrejme, kvalita je jednak vynucovana zarucnou dobou, a druhak aj reputaciou vyrobcu.

Alebo inak povedane (a to vacsinou nie su schopni pochopit chlapi, ale skor zeny, takze necakam ze to pochopis, ja som inak tiez taky, radsej si kupujem veci co vydrzia), nejde o to aby si si kupil raz vec, co ti vydrzi naveky, ale castejsie si kupoval lacne veci. Alebo inak, ak das 100 ludom na vyber - auto za 100 000 EUR ktore ti musi vydrzat 10 rokov alebo 3 auta za 33 000 EUR, ktore si mozes kupit nove kazde 3 roky, hadam 90 z nich si vyberie 3 auta. Tak to jednoducho je.

A tomu sa prisposobuju vyrobcovia, a tak je to spravne. Vacsina rozhoduje. Zial, pre mensinu co chce auto kupit raz za zivot, je ponuka velmi obmedzena.
 
Little player
Príspevky: 1243
Registrovaný: 27.8.2009
Auto: CD - ceckatý dorast
Kraj: Banskobystrický

Re: Konstrukcia motorov - insider z BMW (vycuc kompletny)

Utorok, 19. Septembra 2017, 17:27

Up pre kvalitny clanok.
J o z o

EX: E39 540i, E46 330ci, E92 330xi, E36 320i coupe, E60 530d, E31 850iA, E46 330ci, E30 320i, E39 540i 6q, E34 540iA ///M, E36 320i coupe, E36 325tds 180ps ///M, E36 320i coupe, E30 324d
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Konstrukcia motorov - insider z BMW (vycuc kompletny)

Utorok, 24. Októbra 2017, 21:37

bmwmpower82 napísal:
Presne ako sa uz pisalo vyssie, pre automobilky su nahradne diely dalsia starost navyse ,oni na tom extra profit nemaju,a to s tym planovanym zastaravanim to je uz totalna blbost
vycuc z jedneho meetingu nemenovaneho koncernu pobliz T..vy, mame vysoku kvalitu, musime znizit, slaby odbit nahradnych dielov

auto111 napísal:
Nie netaham, lebo napr. Ty si mi nevysvetlil ako to ze je normalne a obhajitelne ked 2 oficialni predajcovia oficialne nedoporucuju az zakazuju vymenu oleja v prevodovke.

Alebo ako vysvetlis ked v servisnom plane v manuale k autu nie je napr interval vymeny hydraulickej kvapaliny v posilnovaci riadenia ?
ja to napriklad mam v serviske, dokonca tam mam odporucanie, ze ak auto vyuzivam s plnou osadkou, s privesom, popripade vyuzivam plne jeho vykon, mam skratit na 1/2 kazdy interval po dobu jeho pouzivania. taka mala poznamka na konci servisky - "olej je lacny, motor nie"
ohladom vymeny oleja v prevodovke, tiez bol niekde podobny clanok ako tento insider. prevodovka bez vymeny vydrzi bez vecsich problemov cca 200-250t km, to je 200% zivotnosti auta, cize su za vodou, maju vyratanu kazovost a su kurva presny, vyjde ich lacnejsie vymenit tie 2-3 prevodovky na 1000 kusov auta ako menit ten olej v ramci garancky, co je velmi slusna chybovost. ak vsak skusali vymenienat olej, nespravne mnozstvo/postup zvysilo chybovost na cca 2-3 na 100 kusov cize percentualny narast je enormny a teda hoc predlzia zivostnost per prevodovku, vo vseobecnosti ich to vyjde zbytocne viac co sa im neoplati. bohuzial automobilovy statisti su kua presny. bol film podla skutocnej udalosti ohladom nejakeho vycnelku pri nadrzi, vyratali, ze z celkoveho mnozstva sposobi cca 240 nestasti, bohuzial to bolo presne 239 nehod kedy ludia v tom aute uhoreli. (vsetky cisla su vymyslene)
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
bmwmpower82
Príspevky: 703
Registrovaný: 28.4.2009
Auto: Mondeo
Kraj: Bratislavský

Re: Konstrukcia motorov - insider z BMW (vycuc kompletny)

Pondelok, 27. Novembra 2017, 16:47

paci sa mi ako ludia generuju tieto konspiracne teorie, je jasne ze riesia naklady,ale vzdy je to kvoli cene dielov,to opotrebenie. Nie nejak planovane.
A taktiez vela veci sa meni kvoli tomu ze ludia ocakavaju ze ich auto bude lacne,bezpecne,rychle a plne vybavy a spolahlive.
Ak by sme chceli tak vyrobia 1,6 benzin 4 valec bez klimy manual 6 rychlostny co vydrzi milion km alebo kto to kupi
mozno v azii,ked tak

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných