... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
tom0xd
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 27.5.2016
Auto: BMW E46 Compact
Kraj: Košický

Motor N42B18 klepe

Utorok, 21. Novembra 2017, 20:42

Zdravím, chcel by som sa opýtať, ci sa niekto nestretol s niečim podobným ? Auto mi jedného dňa samo od seba zdochlo ale znovu pekne naštartovalo tak som s ním došiel domov a zaparkoval.Ďalší deň ráno som ho išiel naštartovať a auto nemalo pravidelný chod, klepkalo a vynechával jeden valec.Myslel som si , že to bude snímač sacej vačky, ktorý vypísala aj diagnostika tak som ho vymenil ale nepomohlo to.Neskôr som zistil, že rozvodová reťaz má už trochu vôľu.Diagnostika vypísala, že je problém so snímačom sacej vačky a variabilným časovaním Vanos.Na aute sa vymenili komplet rozvody a s kolieskami Vanos no auto stále nejde a klepká.Neviem či to mohlo byť spôsobené aj tým , že v aute sa vyzrážal olej a motor bol celý zasratý.Motor sa kompletne vyčistil a dal sa tam nový olej.Teraz ešte idem vymeniť separátor, ktorý bol asi možnou príčinou toho oleja.No motor stále klepe a už ďalej neviem čo mám riešiť.Diagnostika stále vypisuje snímač sacej vačky a variabilné časovanie Vanos.Po naštartovaní klepe až kým sa trochu nenahreje a potom prestane, no po pridaní sa znovu rozklepe.Vedel by mi s tým niekto pomôcť, ďakujem.BMW e46 316ti 85kw n42b18.Tu sú nejaké videá :
Po naštartovaní:
https://www.youtube.com/watch?v=3zpJb4DmfDU
keď sa trochu nahreje:
https://www.youtube.com/watch?v=P8yMVbB2Ouo
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 695
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Motor N42B18 klepe

Streda, 22. Novembra 2017, 00:58

Čau,
mne ide motor aj v po naštartovaní aj keď sa zahraje o kus tichšie ako tebe, to klepanie na tom prvom videu je dosť počuť.
Neviem či si dobre pamätám ale myslím že to klepanie zvyknú robiť hydroštely.
Ako je to s výkonom? Vynecháva? Hádže ťa do núdzového?
 
tom0xd
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 27.5.2016
Auto: BMW E46 Compact
Kraj: Košický

Re: Motor N42B18 klepe

Streda, 22. Novembra 2017, 21:21

Čau,
ja som si tiež myslel, že by to mohli byť aj hydroštely no tie by mali klepať stále možno trochu stíchnu ak sa pridá a dotlakujú sa či ?.Auto som neskúšal odkedy sa rozklepalo takže neviem či má správny výkon, motor niekedy vynecháva no nie stále.Do núdzového ho nehádže.Nemôže byť problém s tlakom oleja?
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 695
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Motor N42B18 klepe

Streda, 22. Novembra 2017, 22:43

Tu bude treba šikovného mechanika, to video studeného motoru nevyzerá dobre, ale keď sa zahreje tak je to podstatne lepšie.
Ja Ti už asi moc neporadím, nie som mechanik.
Ten separátor a hadice určite vymeň, hlavne ak nevieš kedy a či vôbec to už bolo menené.
Cca. každú 3-4 výmenu oleja sa odporúča vymeniť ten separátor a pozrieť hadice.
 
tom0xd
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 27.5.2016
Auto: BMW E46 Compact
Kraj: Košický

Re: Motor N42B18 klepe

Štvrtok, 23. Novembra 2017, 22:13

Jasné ten separátor vymením .... ďakujem za radu.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných