... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

obchodna sekcia
 
CPN_Design
Autor témy
Príspevky: 91
Registrovaný: 14.4.2009
Auto: BMW
Kraj: Košický

Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 00:03

caute klubaci mam predfl e65 mam problem s radiom asi. Prestalo mi hrat radio cd ani cdmenic nenacita vypadla aj navigacia a stanice nehraju vobec PDC senzory nepipaju. Monitor funguje svieti ale stale len tak ako prikladam foto. Nevie niekto co by to mohlo byt? Nestretol sa s tym niekto?
Prílohy
6CE190E0-A820-40F6-863D-CA6C906FCDA0.png
 
palciatko
Príspevky: 103
Registrovaný: 6.7.2014
Auto: BMW 745Li 2002
Kraj: Prešovský

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 00:38

Máš prerušenú optickú MOST zbernicu. Diagnostika (alebo MOST prepojka, prípadne dobré oko) ti pomôžu nájsť vadné zariadenie/spoj.

Ak máš zadný hydrokufor, funguje? Dosť často zvykne vytiecť a zobrať do kremíkového neba NAVI.

P.
 
CPN_Design
Autor témy
Príspevky: 91
Registrovaný: 14.4.2009
Auto: BMW
Kraj: Košický

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 09:17

Skusal som uz davat slucku namiesto navi ale nepomohlo a nemam druhu navi aby som vyskusal vymenit :/ nepoznam nikoho v okoli ke alebo v ke kto ma aby som vymenil to je natom horsie a diag ukazuje chybu telefonu a tusim navi no len teraz opravovat to pokus omyl sa mi to nechce alebo nebodaj kupovat zaradom veci
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 09:18

ach jaj . tak presne ak tam maš hydrauclicky kufor tak je problem !! pekne ti rj jednotky može pokapať kvoli tomu oleji cez piestik
oprava je nato taka sada že cely hydrauclicky system repasuješ , tensnenia v tom .
presne tak MOST opticke kable obvod je prerušeny. v zadu kufri odpoj zeleny kabel a dnu pozri či ti červene svetelko blika alebo svieti..

zelene kable su MOST opticke kable pozor nemožu sa ohnuť viac ako 30 mm teda 3 cm .najlepšie by bolo keby sa vobec neohinali ..ak ano tak sa preruši prenos.

Na MOSTE sa najtašie hlada problem či je to rj alebo tie opticke kable. . najvetši nepriatel toho je olej a voda.
 
CPN_Design
Autor témy
Príspevky: 91
Registrovaný: 14.4.2009
Auto: BMW
Kraj: Košický

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 10:22

no skusim vyhodit este raz navi a pohrat sa tam s tym ale uz som to robil dvakrat tak uvidim :) toto mi je cudne ze optika svieti cize niekde bude zrada :D ale pozriem nato este raz kebyze mam druhu navi bolo by to mozno jednoduchsie laborovat
inak mas neaky kontakt kto repasuje alebo kde by som kupil sadu na piest? on sice funguje ale pozrel by som sa uz aj nato :)
 
PetoK
Príspevky: 9672
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 10:42

Ak uz tecie, najlepsie kupit novy... cca 250e + olej
 
Užívateľov profilový obrázok
petersamer
Príspevky: 397
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: BMW E65 730D
Kraj: Prešovský

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 11:28

tak je to najlepšie nove .kde si to mám tu sadu len musim to najsť bola to na ebay. ale naj bude nove
 
CPN_Design
Autor témy
Príspevky: 91
Registrovaný: 14.4.2009
Auto: BMW
Kraj: Košický

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 12:57

jasne nove je nove o tom niet pochyb :) no skusim sa zamerat na tu navigaciu prv aby toto bolo funkcne ako prve uvidime co to bude
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6528
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 13:14

Optika svieti, pretoze hlavny gateway pre optiku je tusim prave ta jednotka monitoru. Daj to na diagnostiku, chod za niekym co ma ICOM alebo OPS. Tam sa daju spravit testy ktore zistia kde je co prerusene. Mozes mat aj problem s CAN zbernicou.
 
palciatko
Príspevky: 103
Registrovaný: 6.7.2014
Auto: BMW 745Li 2002
Kraj: Prešovský

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 20. Novembra 2017, 17:12

Odkiaľ si mal optickú slučku? Ak si použil tú, ktorá je v skrinke pred spolujazdcom, tak to si spravil zle.

Červené svetlo - vidíš ho na vstupe do NAVI? (Píšeš, že optika svieti...)
MOST je kruhová zbernica. Červené svetlo putuje z monitora cez pár zariadení (podľa výbavy), až dôjde do Logic7, potom do hlasoveho modulu (SVS), potom do NAVI, tak do multimediálneho meniča/prehrávača (MMC), potom do telefónu, a tak do ASK.
Teda teoreticky, ak odpojíš optiku od MMC (ak nemáš MMC, tak odpoj telefón) a na vstupe uvidíš červené svetlo, NAVI by mala byť OK.

A ak sa diagnostika sťažuje na telefón, skús premostiť jeho optiku.

P.
 
Užívateľov profilový obrázok
redic21
Príspevky: 72
Registrovaný: 28.1.2013
Auto: F01,F11
Kraj: Prešovský

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Pondelok, 27. Novembra 2017, 20:31

Bratu

Hore niekde si pisal ze diag ukazuje chybu telefonu. Radio ti nejde na 100 percent lebo mas v pici niektoru z riadiacich jednotiek.
Ten isty problem som mal na E60(mulf modul). Cela navi nesla-radio, cd,navi.....Vsetko ko.Po vymene RJ bluetooth modulu bolo vsetko ok.Proste ked ma auto/navi napriklad 5 RJ jednotky a jedna riadiaca jednotka odide tak sa ti prerusi cely okruh.Co sa ja tu nedocitam....Olej tecie....atd.... ](*,) Nezabudni si doliat olej do tlmica v kufri.Potom urcite navi nabehne :lol:
 
CPN_Design
Autor témy
Príspevky: 91
Registrovaný: 14.4.2009
Auto: BMW
Kraj: Košický

Re: Problem s radiom E65 logic7 navi

Piatok, 1. Decembra 2017, 10:42

No problem vyrieseny nakoniec som musel vymenit radio MASK modul

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných