... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

bmwtt.sk
 
jurenkooo
Autor témy
Príspevky: 9
Registrovaný: 31.12.2011
Auto: bmw 318i combi
Kraj: Trenčiansky

"vrzganie" pri toceni volantu

Pondelok, 2. Novembra 2015, 12:44

Zdravim, nevedel by mi niekto poradit, ked tocim volantom do lava vydava to divny zvuk (ako ked vrzgaju dvere), ale ked tocim do prava nerobi to ziadny zvuk :D viac na videu.. dik :)

 
Ant1
Príspevky: 5
Registrovaný: 18.10.2015
Auto: e46 M57
Kraj: Trenčiansky

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Pondelok, 2. Novembra 2015, 16:27

Kukal si kolko mas servo oleja ? Alebo v akom je stave ? ...
Vypusti,nalej novy a sleduj si priebeznu hladinu ci ti nemizne...mne robilo to iste ale kvoli tomu ze ho bolo malo a ked som driftoval kaje taje tak sa prelial...tak som dolial a odvtedy ticho :)
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Pondelok, 2. Novembra 2015, 16:28

Nazdar sme na jednej lodi...Mne robi presne to iste ako tebe. Jednoducho to zacalo pri točeni do zakrut tak nejak vzrgať. Myslel som, že jednoducho odišiel nejaký čap na naprave. Dal som to skontrolovať výsledok, že to sa ozýva od riadenia a asi by trebalo repas riadenia. Sledoval som to ďalej a keď vytočím kolesá do prava na doraz nejak počuť servo inak auto je stabilne po pusteni volantu v každej rýchlosti a aj pri prudšom brzdení neťaha do stran pekne drži stopu. Takže ja si myslím, že je to buď servo, alebo treba dať na repas riadenie a bude to zase o.k. Podotýkam, že servoolej mám uplne nový.. Dá sa s tým v pohode jazdiť, nezhoršuje sa to len to otravuje a aute to na krase a celkovom dobrom pocite z dobrej technickej stránky tiež nepridá...Ak zistiš niečo viac o probléme daj vedieť...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Pondelok, 2. Novembra 2015, 16:31

Jasne je treba poriešiť najskor tu lacnejšiu alternatívu...Dá sa to nejak ovzdušniť či len stači naliať, doliať servo kvapalinu?
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
SakaLaka
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.5.2015
Auto: 320d kachle
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitrianske Kniežatstvo

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Pondelok, 2. Novembra 2015, 17:36

skuste pouzit toto http://www.bmwstyle.sk/index.php?route= ... uct_id=874 mne to pomohlo pri vrzgani volantu. Ja mam teraz skor taky problem ze mne pri plnom dolava, doprava zacne dost triast. Ramena,, tyce riadenia, cap, stabil, fungel nove.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Pondelok, 2. Novembra 2015, 20:19

Treba vyskušať. Bolo by to fajn odstranit to za 10,-e.
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
SakaLaka
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.5.2015
Auto: 320d kachle
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitrianske Kniežatstvo

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Pondelok, 2. Novembra 2015, 20:51

Len pozri či je ešte zdravý servo olej. Ked nie vypustí a potom toto do čistého
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 09:22

Nalial som lubrizol so servo oleja a jediné čo sa zmenilo je, že volant ide o trochu ľahšie ale to vŕzganie ostalo. Zistil som, že to ide z interiéru ako volant ide dnu do palubovky spod toho krytu....Skúsim to rozobrať možno niečo treba len premazať, možno tam bude nejaká súčiastka na výmenu...Nevyriešil to už niekto??? nestretol sa niekto s tým? nemá niekto nejaký nápad?
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Felci
Príspevky: 65
Registrovaný: 14.11.2015
Auto: BMW 320d touring 100
Kraj: Trenčiansky

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Streda, 24. Februára 2016, 02:15

Zdravím , som an tom podobne.
Odkedy som cez zimu trošku driftoval tak z ľavej strany počuť vrzgavy zvuk pri zatočení volantu. Keď točím doprava tak nič pohodička. Dvaja mechanici mi povedali že to je guľový čap na ľavej strane. Nastriekal som na to wd-40 a ono to naozaj stíchlo. Raz za čas to ešte počuť ale oveľa slabšie takže to už neriešim. Ak sa to opäť vráti naspať v plnej sile že sa na kruhači po mne pozerajú všetci ľudia čo to robím so svojím autom , budem to riešiť :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Markusso
Príspevky: 137
Registrovaný: 28.1.2013
Kraj: Bratislavský

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Piatok, 26. Februára 2016, 09:29

nemal si driftovat :D
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Piatok, 26. Februára 2016, 10:33

Markusso napísal:
nemal si driftovat :D


Ty si za pol hodku postol aspon 10 prispevkov do viacerych tem a vsetky mali vypovednu hodnotu ako tento ](*,)
Cafte
 
dunmer
Príspevky: 17
Registrovaný: 18.10.2013
Kraj: Bratislavský

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Utorok, 8. Marca 2016, 12:43

SakaLaka napísal:
Len pozri či je ešte zdravý servo olej. Ked nie vypustí a potom toto do čistého


A ako zistim ci je zdravy? .) Ja som lama a vidim tam proste olej, viem akurat posudit ze ho tam je dost.
Dakujem.
 
SakaLaka
Príspevky: 109
Registrovaný: 18.5.2015
Auto: 320d kachle
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nitrianske Kniežatstvo

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Utorok, 8. Marca 2016, 12:44

dunmer napísal:

A ako zistim ci je zdravy? .) Ja som lama a vidim tam proste olej, viem akurat posudit ze ho tam je dost.
Dakujem.


Najlepsie podla farby novy je take ceresnovy ked uz ti chyta taku tehlovu farbu tak von s nim
 
Antilopa
Príspevky: 15
Registrovaný: 19.11.2017
Auto: bmw e46 316i
Kraj: Bratislavský

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Nedeľa, 19. Novembra 2017, 11:46

Zdravim,

mam presne taky isty problem, aky poslal jurenkooo na videu. Viem, ze tato tema je uz rok a pol stara, ale doteraz tu nikto z poskodenych nenapisal, akym sposobom to vyriesil. Ak niekto vie, popripade jurenkooo, ak by si mohol napisat ci, a ak ano, ako si to vyriesil, velmi by si pomohol.

Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: "vrzganie" pri toceni volantu

Nedeľa, 19. Novembra 2017, 18:11

Ja som môj problém s vŕzganím vyriešil tak, že auto sme dvihli na zdvihák a točil som s volantom a pod autom sme sledovali, že čo bude vŕzgať. Mne drela nejaka rúrka, alebo hadica o riadiacu tyč volantu a pri trení vydávala takýto vŕzgavý zvuk...Od motora ide pár hadíc smerom k prevodovke a sú uchytené v takom plastovom úchyte, ktorý sa rokmi ulomil a jedna z hadíc sa dostala do kontaktu s tyčou riadenia....tú hadicu sme znova ukotvili do plastového držiaka od vtedy žiadne pazvuky pri točení volantom.....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných