... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
rasakym
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 6.1.2017
Auto: e90 320d
Kraj: Prešovský

Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 11:40

caute prekročil som rýchlosť v Nemecku a prišiel mi papier že mi zadrzuju vodičský preukaz na 1 mesiac. Môžem si vybrať do 4 mesiacoch kedy im ho odovzdám na jeden mesiac . Ale neviem či ho musím odovzdať v Nemecku alebo či sa to dá aj na Slovensku a oni im nápisu že majú zadržaný môj vodičak .. čo som sa pýtal kolegu Nemca tak on hovoril že to môžem spraviť aj unas .. máte stym niekto skúsenosti ? Budem vďačný za každú odpoved
 
Užívateľov profilový obrázok
Zarrick
Príspevky: 1324
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: E92
Kraj: Košický
Bydlisko: Oberungarn

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 11:45

Prečo sa nespýtaš na dopravnom inšpektoráte? Mňa by akosi nenapadlo vypytovať sa na fóre, hneď by som volal/zašiel tam.

//beriem späť, je víkend :D
#M41D17(ex) #M52B20(ex) #M43B19(ex) #M47TUD20(kompot) #M57D30TÜ2TOP(E92) #M57D30TÜ(X3)
 
rasakym
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 6.1.2017
Auto: e90 320d
Kraj: Prešovský

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 11:48

Neviem po nemecky
 
Užívateľov profilový obrázok
Zarrick
Príspevky: 1324
Registrovaný: 13.8.2016
Auto: E92
Kraj: Košický
Bydlisko: Oberungarn

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 11:54

Mal som na mysli našich. Predsa by aspoň niečo mali vedieť
#M41D17(ex) #M52B20(ex) #M43B19(ex) #M47TUD20(kompot) #M57D30TÜ2TOP(E92) #M57D30TÜ(X3)
 
rasakym
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 6.1.2017
Auto: e90 320d
Kraj: Prešovský

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 11:59

No áno tam pôjdem ale prídem domov až o mesiac ..
 
Užívateľov profilový obrázok
Slavino
Príspevky: 753
Registrovaný: 2.10.2012
Auto: F31LCI 320xDrive
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 12:04

ako to vazne mozu urobit ze ti za rychlost zadrzia papiere?este keby ta chytili a na mieste hned odobrali, ale takto ze ti poslu papier? bol som v tom ze len pokutu daju, ci poslu...to si musel ist kurva rychlo...ci?mne bezne chodia pokuty z rakuska a aj z nemecka ale to su len take drobne, minimalne prekrocenie rychlosti...
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4113
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 13:55

Slavino napísal:
ako to vazne mozu urobit ze ti za rychlost zadrzia papiere?este keby ta chytili a na mieste hned odobrali, ale takto ze ti poslu papier? bol som v tom ze len pokutu daju, ci poslu...to si musel ist kurva rychlo...ci?mne bezne chodia pokuty z rakuska a aj z nemecka ale to su len take drobne, minimalne prekrocenie rychlosti...

Môžu, či keď ťa načapu pod parou, tak ťa pošlú ďalej a popraju šťastnú cestu? Majú tam bodový systém, keď urobíš priestupok hodný bodov za odobratie, tak ti ho odoberú.

K téme:
Keďže je to na mesiac, a domov prídeš až na Vianoce, tak by som ho odovzdal teraz a tam. Ináč po zadržaní by ho mali poslať na svk, kde si ho môžeš vyzdvihnúť a ďalej používať mimo Nemecka. Osobnú skúsenosť vďaka Bohu nemám :)

Na tvojom mieste by som zobral niekoho kto vie po nemecky, ten papier a šiel sa spýtať priamo na oddelenie čo bude s vodičakom, či ti ho vrátia oni alebo bude trebalo ísť na svk po neho. Alebo išiel za právnikom, alebo zavolal na konzulát, že ako postupovať, oni by mali vedieť poradiť.

Ináč na nete som našiel toto http://www.porada.sk/archive/index.php/t-247050.html



Ak ti ho vrátia oni, tak mesiac bez auta sa dá prežiť, odovzdal by som ho teraz a do Vianoc ho máš doma.

Oficiálne zákon hovorí:

§ 95 Vydanie vodičského preukazu

(3) Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo zadržaný podľa § 71 možno vydať nový vodičský preukaz po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
rasakym
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 6.1.2017
Auto: e90 320d
Kraj: Prešovský

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 14:42

Problém je v tom že papiere mám doma sestra mi ich vyzdvihla .. pokutu som zaplatil dnes cez účet ale to odobratie vodičáku môžem riešiť až keď prídem keď budem mat papiere v ruke .. skúsim prve Unas čo povedia a keď nie tak pôjdem sem a odovzdam ho tu v Nemecku predsa mám 4 mesiace nato ..
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 15:27

nechce sa mi to studuuvat, lebo moja nemcina nie je tak dobra aby som si nemusel pomahat slovnikom pri niektorych ich jeblych terminoch,
ale v skratke by mala teoreticky existovat moznost, ze vodicak im neodovzdas, ale povedzme ked 1. decembra povies na prislusnom urade/policii, ze si zelas ten trest od 15. decembra do 15. januara, tak v systeme k tvojmui vodicak daju poznamku, plus ak som tomu rozumel doslovne daju ti aj nalepku na vodicak, ktora tam do skoncenia trestu musi byt.
ak ta v tom obdobi nachytaju jazdit na uzemi Nemecka, budu ta povazovat za vodica, ktory soferoval bez vodicaku. ale v inych krajinach by si jazdit mal , aj ked prenos zakazu je uvedeny vo viedenskom dohovore, mimo Nemecka by ta nemali riesit.
skus sa teda snazit riesit to tak, aby si fyzicky vodicak neodovzdal
 
rasakym
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 6.1.2017
Auto: e90 320d
Kraj: Prešovský

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 20:52

No uvidím čo sa dá robiť dik za info
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Sobota, 18. Novembra 2017, 23:37

vodičák z DE pošlú vždy na Slovensko na "fízel pobočku" kde bol vydaný.
 
Užívateľov profilový obrázok
sibal
Príspevky: 29
Registrovaný: 15.3.2017
Auto: E60 530d
Kraj: Žilinský

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Pondelok, 20. Novembra 2017, 12:11

a potom to uz bude akoze na nasich, cele?
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Pondelok, 20. Novembra 2017, 12:23

Áno , myslím že aj nejaký papier pošlú
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Pondelok, 20. Novembra 2017, 13:36

rasakym, mas v nemecku trvaly/prechodny pobyt resp. pracujes tam alebo si bol v DE len kratkodobo?
tu mas cele znenie zakona o Fahrverbot https://www.gesetze-im-internet.de/stvg/__25.html
v skratke - a nespoliehaj sa na moj vyklad ani preklad - mozes do Nemecka aj poslat aj prehlasenie, ze vodicsky preukaz odovzdas na svojom lokalnom zodpovednom urade (cize u nas DI), ale nic blizsie sa tam nepise, len ze musis dat prisazne prehlasenie kde sa vodicak nachadza v pripade, ak vodicak nebol zabaveny pri udeleni trestu (co samozrejme byt nemohol), a jedna sa o zahranicny vodicak osoby, ktora je z EU, ale nema ziaden trvaly/prechodny pobyt v Nemecku, resp. v nemecku prechodny pobyt ani nepoznaju a jednoducho je tam adresa pobytu.
Otazka znie, co spravi slovensky DI ak tam pride ss pokutou a povies ze na mesiac chces odlozit u nich vodicak, je mozne ze ak oni nemaju ziaden podnet z nemecka tak sa budu kukat ako jelita a poslu ta prec.

najlepsie vsak urobis, ked tam zavolas, na pokute isto mas napisany nejaky kontakt, s niekym kto vie dobre po nemecky - nie s Jozkom, co chodi na montaze ale naozaj tu nemcinu ovlada, alebo aspon slusne po anglicky, a jednoducho si nechas vysvetlit, co sa od teba ako od zahranicneho hriesnika ocakava a ci spravne rozumies tomu, ze vodicak u nich odovzdavat nemusis ale oni si k vodicaku daju zaznam, ze v dobe od - do trva trest, kedy nemozes riadit ziadne vozidlo na uzemi Nemecka.
Jedine ak oni nasledne informuju slovensky inspektorat sa ten trest prenesie aj na Slovensko.

imho je tam ta moznost, ze vodicak neodovzdas, len zaplatis pokutu a v urceny cas sa nebudes nachadzat za volantom na uzemi Nemecka ale u nas normalne jazdis. ale tu na fore ani na inom fore ti nikto fundovane nepovie, ak si to nevies vytelefonovat sam tak to daj do ruk niekoho schopneho, hlavne sa na to nevyser, lebo exekuciu a vyhostenie ti zariadia relativne lahko, a ak obcas potrebuje do Nemecka ist tak staci ab si sa pod svojim menom ubytoval v hoteli a rano ta uz budu cakat (a toto sa stalo kolegovi, co pred X rokmi nezaplatil pokutu za jazdu nacierno v elektricke, o 2 roky sa ubytoval v hoteli a rano ho cakali policajti, zaplatil mrte pokutu a dvaja nemci sa museli zanho zarucit, inak by padloval domov)
 
rasakym
Autor témy
Príspevky: 57
Registrovaný: 6.1.2017
Auto: e90 320d
Kraj: Prešovský

Re: Odobratie vodičského oprávnenia

Pondelok, 20. Novembra 2017, 17:04

Ďakujem za informácie popýtam sa niekoho či by tam nezavolal a keď nie ... tak pôjdem unas na DI čo mi povedia a podľa toho sa zariadim kebyže tu mám papiere tak by somnou jeden tu skočil na políciu ale nemam uvidím ako to dopadne :)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných