... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

mmracing.sk
 
mara00
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 16.7.2017
Kraj: Trenčiansky

BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Utorok, 29. Augusta 2017, 19:43

Čaute,

při startování studeného motoru motor chcípne.

Jak tady na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=BnAEuc3Asyw

Poradí někdo co může blbnout??

Děkuji!
 
Mischo
Príspevky: 54
Registrovaný: 14.5.2012
Auto: X5 e53
Kraj: Bratislavský

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Piatok, 1. Septembra 2017, 15:11

Nízky tlak paliva (čerpadlo, ucpany filter), netesné sanie (tesnenia, hadice, spoje), veľmi teoreticky aj zajebabraná škrtiaca klapka, sviečky, vstreky..... Je toho veľmi veľa, ako prvé by som odmeral tlak paliva a vymenil palivový filter.
 
mara00
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 16.7.2017
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Sobota, 2. Septembra 2017, 14:24

Ahoj díky za radu, zkusím ten filtr nejdřív. Dá se sehnat vůbec nějaký jiný než originál?? Co jsem se díval nikde nic nemají. Dík!
 
Obrocnik-vladozv
Príspevky: 39
Registrovaný: 21.10.2017
Auto: X5 3,0 benzin plyn
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Piatok, 10. Novembra 2017, 07:24

Ties mam tento problem,po kupe auta bolo vsetko vporiadku,byvali majitel menil obe cerpadla v nadrzi aj filter.Posledne dva dni chyti az na tretie startovanie aj to akoby nabiehal ze ako ked palivo nedotlaci.Nepocujem pri otvoreni dveri cerpadlo zeby dotlacilo iba ked zapnem klucik tak pocut nieco vrcat ale akoby tasko.celi den uz zo startami niesu problemi len rano
 
Obrocnik-vladozv
Príspevky: 39
Registrovaný: 21.10.2017
Auto: X5 3,0 benzin plyn
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Piatok, 17. Novembra 2017, 18:34

Zavada odhalena a odstranena.Byvalemu najitelovi sa podarilo pri vytahovani hadicky z cerpadlo ulomyt a naspet to spojil trubkou a skrz to asi tlak nedrzalo..vymenil som z druheho auta a hnet lepsie chyta aj ide
 
srsenvilko
Príspevky: 124
Registrovaný: 19.7.2009
Auto: bmw e46
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Štvrtok, 23. Novembra 2017, 20:59

Obrocnik-vladozv napísal:
Ties mam tento problem,po kupe auta bolo vsetko vporiadku,byvali majitel menil obe cerpadla v nadrzi aj filter.Posledne dva dni chyti az na tretie startovanie aj to akoby nabiehal ze ako ked palivo nedotlaci.Nepocujem pri otvoreni dveri cerpadlo zeby dotlacilo iba ked zapnem klucik tak pocut nieco vrcat ale akoby tasko.celi den uz zo startami niesu problemi len rano

ked otvoris dvere ma byt pocut cerpadlo?? to mas odkial???
ja som to riesil so simikom na starej 46 320d...tiez som pol auta rozobral, take cidlo, take cidlo, potom som sa docital ze palivovy filter, tiez menil som, nic z toho, bolo to cidlo na rampe, nie predne, bez toho vraj ma nastartovat ale zadne, vybral som, cle prestriekal sajrajtom na cistenie , vyfukal kompresorom, od vtedy na brnk startuje..moj pripad, tvoj to nemusi byt

a ze na x5/x6 cerpadlo pocut to neviem fakt, nemam daco take jak na 46 ze do jednotky a potom start, musim sturit klucik , stlacit tlacitko a uz bezi, teda neviem ci pocut cerpadlo
 
Obrocnik-vladozv
Príspevky: 39
Registrovaný: 21.10.2017
Auto: X5 3,0 benzin plyn
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Pondelok, 27. Novembra 2017, 19:20

Tak starty su stale zle!rano!zmeral som tlaky a vsetky okolo 15.nove sviecky cerpadlo a ziadna zmena.Lenze ti pises ako si vyriesil problem na diesli zo startom a ja mam benzin
 
Obrocnik-vladozv
Príspevky: 39
Registrovaný: 21.10.2017
Auto: X5 3,0 benzin plyn
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Sobota, 23. Decembra 2017, 17:43

Chalani kde je cidlo teploty vody ktore ukazuje realnu teplotu pre riadiacu jednotku motora?starty mam zle aj na benzin rano ked mrzne
 
mara00
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 16.7.2017
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Sobota, 23. Decembra 2017, 21:18

Myslíš, že by to mohlo být čidlem teploty vody? Většinou sem viděl na benzínu, že když se startoval studený motor tak jednotka si podržela vyšší otáčky asi 1400 ot/min než se to trochu ohřálo. Tady to nastartuješ a hned to spadne na běžný volnoběh... Je to tak správně?
 
Obrocnik-vladozv
Príspevky: 39
Registrovaný: 21.10.2017
Auto: X5 3,0 benzin plyn
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Sobota, 23. Decembra 2017, 22:27

Startuje akoby bez paliva,pridam plyn aby chytil rychlejsie a chyti po nejakej chvyle az a tak ako pises hnet na kludne otacky a nie vyssie.Mas daky tip,radu?
 
Obrocnik-vladozv
Príspevky: 39
Registrovaný: 21.10.2017
Auto: X5 3,0 benzin plyn
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Štvrtok, 28. Decembra 2017, 12:03

Mara00 nebies mi poradit kde moze byt problem?uz som pomenil a poskusal vsetky moznosti
 
Obrocnik-vladozv
Príspevky: 39
Registrovaný: 21.10.2017
Auto: X5 3,0 benzin plyn
Kraj: Banskobystrický

Re: BMW X5 3.0 si start studeného motoru

Piatok, 29. Decembra 2017, 20:18

Kedze ziadnej rady sa clovek nejde dockat tak som skocil k plynarom a ten ze vsetko vporiadku,tak som sa vratil na dielnu,vybral si vstreky benzinove a vycistil v ultrazvucke.Zasrate boli riadne.Rano som zvedavy ci pomohlo alebo idem laborovat dalej

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných