... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Jano.22
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 24.9.2017
Auto: e46
Kraj: Košický

aka je prevadzkova teplota chladiacej zmesi?

Nedeľa, 24. Septembra 2017, 08:51

Caute,

chcem poprosit o radu ohladom 46tky 318i rv1999. Hrabal som sa v skrytom menu, kde som nasiel teplotu vody. Pri jazde mimo mesta sa teplota pohybovala v rozmedzi od 103 do max 112°C. Pritom na palubovke bola rucka teploty uplne zvislo - bez minimalneho vychylenia na stranu k cervenemu polu. Na nete som sa docital ze termostat otvara pri 105°C, ale dosiahnut 112 sa mi zda uz privela. Je tato teplota normalna? Odvzdusnene to mam, auto kuri.

Po vcerajsej jazde som vyskusal chytit hadicu z termostatu do chladica a nebola ani zdaleka taka tepla ako horna hadica od expanzky, ventilator sa tocil. Je mozne, ze termostat sa nejako prisekol a neotvara uplne? Co som tu cital tak ludia mali presne opacny problem, ze termostat ostal uplne otvoreny, tak by ma zaujimalo ci je mozny aj presne opacny problem.

Dik za rady
 
iTuxx
Príspevky: 72
Registrovaný: 1.6.2016
Auto: e36 328iT
Kraj: Nitriansky

Re: aka je prevadzkova teplota chladiacej zmesi?

Sobota, 7. Októbra 2017, 09:26

ja som minulu zimu menil termostat a ked som odvzdusnoval, nechcel sa otvorit, lebo mrzlo a auto som nevedel zohriat. Voslo dovnutra iba 5 litrov chladiacej a uz bola expanzka plna. Rucicka teplomeru bola zvislo, auto kurilo. Proste mal som zaliaty iba maly okruh a celu zimu som tak jazdil a cakal som kym sa otepli a termostat sa konecne otvori. A tak aj urobil. Postupne ako sa oteplilo, sa uz vedel zohriat natolko, ze sa otvoril a voda dosla aj do velkeho okruhu. Kontroloval som hladinu v expanzke a postupne som dolieval az kym som nedolial presne tolko kvapaliny, kolko tam ma ist.
Takze aj ked jazdis so zatvorenym termostatom, tak neni problem. Aspon u mna nebol. Mam ale 330d.
 
Užívateľov profilový obrázok
janest
Príspevky: 675
Registrovaný: 9.5.2010
Auto: E 46 318i Touring
Kraj: Prešovský

Re: aka je prevadzkova teplota chladiacej zmesi?

Piatok, 17. Novembra 2017, 17:41

Normálna teplota je okolo 90°C aj pri polhodinovom státi na mieste ( pri vonkajšej teplote do 15°C ). Chcelo by to ohmatať aj chladič či je rovnomerne teplý. No a hlavne skontrolovať čidlo chladenia po nočnom státi, či ukazuje plus mínus rovnakú teplotu vody ako aj vonkajšieho vzduchu. Asi to niekto kŕmil vápenatou vodou alebo rôznymi zmeskami nemrznúcej kvapaliny po záruke. 5 litorvá bandaska destilky na preplach nestojí veľa, nemrznúca zmes do 10 € spustenie vody cca 5 min. potom budeš múdrejší. A nezabudni vytiahnúť hadičku od kohúta z nádržky lebo ti to pôjde do spojleru.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných