... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Lordtiborg
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 19.4.2014
Auto: BMW E90 330i
Kraj: Prešovský

[E90 330i] "Dvanásťročný cukrík"

Sobota, 4. Novembra 2017, 12:29

Nazdar klubáci, som BMW pozitiv!

Touto chorobou som sa nakazil pred 5 rokmi, keď som vlastnil E90 330 xD. Po dvoch rokoch však musela ísť preč z rodinných dôvodov a "daily car" ostal iba malý Suzuki. Viete si predstaviť tie tri roky múk, bezsenných nocí a abstinenčných príznakov, ktoré som musel prežiť až do tohto leta, kedy som opäť sadol pred ten nádherný volant.

Po predošlých skúsenostiach som sa však, dá sa povedať, poučil. Jednak som pred 5 rokmi nekupoval auto od dobrého predajcu (po kúpe som zistil stočené kilometre), nekupoval som ho s technicky znalým odborníkom po boku a musím priznať, že auto bolo veľmi často v servise a trpelo na vady, ktoré mi mechanik popísal ako "nezvyčajné" a pravdepodobne prameniace z toho, že bolo auto veľmi "dojené" a málo starané.

Pred súčasnou kúpou som sa preto rozhodol, že určite benzín, troj-liter, bez turba, manuál a dovoz z Nemecka. Jednak autá môjho výberu na SK, dá sa povedať neboli, alebo už keď áno, tak tam bol navrtaný LPG, alebo mal "krásny polep karosérie" a jednoducho tých pár cukríkových aút na Slovensku väčšinou stoja pekne v garáži a určite nechcú opustiť súčasných majiteľov. :D (nechcem flamovať, ale je jasné, že na našom malom trhu aút je problém nájsť to, čo zodpovedá predstavám). No a aj tá zmena zákona o registračnej dani mi dala krídla vo výbere auta z Nemecka. (pred rokom by som dal za prihlásenie nejakých 1600 eur, teraz to bolo nejakých 230 eur!)

Takže po kontaktovaní známeho môjho známeho prišli dni plné napätia a po konzultácii a dojednávaní sa priviezla na kamióne moja "dvanástročná cukríková" e90-tka.
Nepotreboval som strešné okno, dažďový senzor a iné doplnky výbavy, išlo mi o to, aby sa našiel kus, o ktorý sa staral poctivý Nemec (nič proti poctivým Slovákom :-D) a taký kus sa podarilo nájsť. Čo sa týka laku, interiéru a motoru - doslova nezodpovedá 12 ročnému opotrebeniu, akoby sa tých 160.000 kilometrov v ňom nik nevozil. Musím priznať, že zadný parkovací senzor mi chýba a asi ho dám dorobiť, len dúfam, že to nezohyzdí zadok a aj tempomat som si chválil v predošlom baworáku. Aj keď po dovolenke v Slovinsku a odjazdených 2000 kilometroch po diaľnici som veľmi lineárne neišiel, teda ten tempomat by mi bol vtedy skôr na obtiaž :lol:, no ale tak chodte s takým motorom ustálenou rýchlosťou :D :D :D

Jednoducho sen splnený a aj keď som veľmi nečakal a nedúfal a bol som veľmi skeptický, tak nakoniec aj také krásne starané auto sa mi dostalo pod strechu garáža.

A ten pocit, že je tam dokonca legendárny 6 valcový benzín s manuálom...doprial by som ten pociť každému :wink:

Tu len dokladám ako vyzerá gumová izolácia, po 12 rokoch nasadania do auta...ako nové. Minulé auto malo 6 ročné gumové tesnenia, ktoré vyzerali ako ohlodané hlodavcom. Nehovoriac o plaste na nakladacej hrane - bez škrabanca. Tapacír stropnice bez švrnky. Po zložení zvodov (menil som štartér) motor čistučký, nie ako po facelifte s priamymi vstrekmi. Nehovoriac o tom, že predošlý majiteľ menil olej pár krát aj po 2000 kilometroch...jednoducho asi išiel okolo servisu, tak vymenil olej. No a čo viac potrebuje takýto motor...okrem obmedzenia vytáčania za studena? :wink:
TIBI7472x.jpg


TIBI8966x.jpg


TIBI8953x.jpg


TIBI7492x.jpg


TIBI7465x.jpg


TIBI7458x.jpg
BMW E90 330i
Ex BMW E90 330xD
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: [E90 330i] "Dvanásťročný cukrík"

Sobota, 4. Novembra 2017, 13:44

motor fajn, len škoda že tá výbava je taká socka :)
pri tých kilometroch pokým neboli stočené má ten interiér presne takto vyzerať. moje má o pár kilometrov menej a vyzerá zvnútra aj zvonku ako nové... teda až na ten motor... keďže mám N54 tak nechcem vedieť aký sajrajt musí byť vnútri :D
 
HAZARD
Príspevky: 2395
Registrovaný: 11.2.2009
Auto: stare
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: SiCilia

Re: [E90 330i] "Dvanásťročný cukrík"

Sobota, 4. Novembra 2017, 17:36

velmi pekna.tiez niesom prilis fanusik elektrickych doplnkov takze jedine co by mi u teba chybalo by boli xenony.inak pekne auticko vela stastnych km
However good or bad a situation is, it will change...
SOLD 328i coupe
RIP 323i coupe
 
Užívateľov profilový obrázok
Lordtiborg
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 19.4.2014
Auto: BMW E90 330i
Kraj: Prešovský

Re: [E90 330i] "Dvanásťročný cukrík"

Sobota, 4. Novembra 2017, 19:11

Pre napster050: Aj ja som si prvýkrát povedal, že riadna socka, aj keď moje priority čo sa týka výbavy boli iba športové sedačky a tempomat. Ale na druhej strane všetko čo chýba, sa dá dorobiť (okrem strešného okna :D). Hudba sa dorobí, parkovačky sa dorobia, aj tempomat sa dá dorobiť, ako som vyčítal z fór a tak isto aj xenóny (tie nechcem)...ostatné veci podľa mňa v tomto aute nemajú význam, aj keď sto ľudí, sto chutí.
Pre HAZARD: Dik. Na predošlej E90-tke som mal xenony, čo sa týka osvetlenia v noci sa halogény nedajú ani porovnať, jasná vec. Ale priznám sa, že pohľad na predok auta s halogénmi mi príde nejak pôsobivejšie ako xenóny. Tak nejak celistvejšie vyzerá, tak "smooth". Neviem to opísať, jednoducho sa mi páčia tie svetlá, aj s tými odrazovými plôškami na parabole.
BMW E90 330i
Ex BMW E90 330xD
 
ceco232
Príspevky: 411
Registrovaný: 3.7.2007
Auto: BMW e39 530i
Kraj: Trenčiansky

Re: [E90 330i] "Dvanásťročný cukrík"

Streda, 8. Novembra 2017, 12:14

Veľmi pekný kúsok. Najmä veľmi dobrý motor. A z výbavy je dobré, že tam sú aspoň tie športové sedačky. Ak plánuješ dorobiť tempomat, tak si priprav veľa času a peňazí, lebo ja to už riešim nejaký čas a je to skutočne dosť komlikované.
www.AutoTrip.sk - Strešné nosiče, boxy, nosiče bicyklov a lyží.
 
Užívateľov profilový obrázok
Lordtiborg
Autor témy
Príspevky: 16
Registrovaný: 19.4.2014
Auto: BMW E90 330i
Kraj: Prešovský

Re: [E90 330i] "Dvanásťročný cukrík"

Streda, 8. Novembra 2017, 13:10

Dik. No s tým tempomatom som tiež pochopil, že budú komplikácie, vzhľadom na potrebu nových budíkov, ďalšej riadiacej jednotky atď, takže to asi nebudem hrotiť. Tak či tak mám ťažkú nohu, takže kvôli spotrebe to nepotrebujem a pedál je pekne tvrdý, takže sa dá pekne udržiavať konštantná rýchlosť 8)
BMW E90 330i
Ex BMW E90 330xD
 
Užívateľov profilový obrázok
nadro
Príspevky: 4111
Registrovaný: 5.11.2011
Auto: BMW E46 320 touring
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: [E90 330i] "Dvanásťročný cukrík"

Štvrtok, 9. Novembra 2017, 17:47

Pekne zachovale vyborny motor. Vybava slabučka ale ak to Tebe nevadí tak v pohode.
Dano 0905/571254
pribehy-nasich-aut/krakow-a-nova-rozpera-t57331-600.html
v ponuke rozširovacie podložky na všetky typy BMW
____________________
BMW E46 320d touring
ex: škoda 125l lpg
ex: citroen zx 1,8i

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ceco232 a 58 neregistrovaných