... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: preium selection / euro plus garantie

Piatok, 27. Októbra 2017, 13:20

tvaroh ale ved si pozri tie podmienky na co sa PS zaruka vztahuje, je to tam jasne napisane, je to oficialny BMW dokument http://www.bmw.de/dam/brandBM/marketDE/ ... 626957.pdf

je tam mrte veci, ktore su vylucene z PS zaruky.

a ak by zacala platit PS zaruka az po skonceni fabrickej tak to si akoze kupim 2 mesacne auto a budem mat zaruku 22 mesiacov fabricku a POTOM 24 PS zaruku? srsly?
 
Užívateľov profilový obrázok
tvaroh
Autor témy
Príspevky: 1912
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: Audi R8 quattro perf
Kraj: Bratislavský

Re: preium selection / euro plus garantie

Piatok, 27. Októbra 2017, 13:37

podla mna zalezi od predajcu ako vypise zmluvu, lebo tu zaruku si vlastne platis, vcera mi to ukazoval jeden a cena bola 780eur na dva roky co je viac jak repair inclusive, cize by bola blbost aby ti bezali paralelne dve zaruky spolu s fabrickou

ale moja otazka by sa mala spat vratit k pointe ak ma clovek premium selection z hocikde z EU pridem do autopalace s pokazenym autom, oni si obvolaju PMS centrum a opravia zadarmo ? alebo na slovensku povedia nas to nezaujima zaplat a musi to clovek riesit sam na nete su spomenute obe moznosti ze moze to riesit aj diler aj majitel.
V de to riesi vzdy diler proaktivne customer service na inom levely :D
KÓDOVANIE F a G modelov v BA
Diagnostika a reset servisnych intervalov BMW Motorrad 2017+

U11 plugin
G02 BMW X4 EX
G31 BMW 5 tourig EX
BMW S1000r dynamic+sport paket EX
F48 BMW X1 xdrive EX
F15 BMW X5 xdrive EX
F22 BMW M235i M-performance EX PRÍBEH review str.45
F10 BMW 520d Mpaket EX PRÍBEH
E92 BMW M3 LCI akrapovic evolution exhaust PRÍBEH
E92 BMW 335i Xdrive LCI Mperformance EX PRÍBEH
E91 330xd EX
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: preium selection / euro plus garantie

Piatok, 27. Októbra 2017, 14:05

v samotnych podmienkach je napisane, ze mas TY kontaktovat Premium Selection helpdesk,
zalezi to len na ochote servisu ci to spravi za teba.
zrejme nikto na klube to neriesil kedze sa k tomu neozval ani v minulosti, tema tychto zaruk sa preberala minimalne 2x za posledny rok.

zato ti tu klubaci mozu dat skusenosti ked servisovali svoje dovezene auto u dealera hoci povodne chodili ohmatkavat tlacitka a nakoniec nic nekupili, dockali sa mileho privitania :)
na Slovensku by fakt musel byt ten dealer profesional aby ta neposlal domindze (a castokrat je problem recova bariera)
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: preium selection / euro plus garantie

Piatok, 27. Októbra 2017, 14:26

moja nemcina nie je zdaleka excelentna, ale z toho co som pochopil, je tam naozaj mrte vyluk, napr. aj to neslavne palivove cerpadlo by sa dalo strcit pod vyluku, ci.... :-k
citujem:
Kraftstoffsystem: Verunreinigungen im Kraftstoffsystem

teda v preklde, "znecistenie palivoveho systemu", pod to by sa rozpadnute cerpadlo asi dalo strcit....
kaslem im na taku zaruku, ked sa vyvlecie spod takmer vsetkych beznych typov poruch auta... :? :shock:
odhliadnuc od toho, ze 100% krytie nahradnych dielov je iba do 100t km, potom to progresivne klesa, az od 180t km preplatia len polovicu hodnoty dielov... takze ten moj predajca mal pravdu...
a z toho, co tam je napisane som teda ani nepochopil, ze by sa tato zaruka zacinala az po skonceni beznej fabrickej zaruky, naopak, zaruka PS trva 24 mesiacov a zacina bezat jej zakupenim (bez ohladu na to, ci a kolko z fabrickej zaruky uz uplynulo...) - takze aj toto mi dealer popisal spravne

ak som nieco zmotal v preklade, prosim, aby ma "nemcinari" opravili :oops:

@tvaroh: dve zaruky paralelne nebezia, mas zakladnu 2 rocnu fabricku zaruku a po jej skonceni ti zacina tato zaruka PS, ktora vsak trva iba 24 mesiacov od casu, kedy si ty kupil vozidlo (cize zaruka PS moze trvat teoreticky min. 1 mesiac (ak kupujes auto, ktoremu zacala bezat fabricka zaruka mesiac predtym ako si ho kupil) a max. 24 mesiacov (ak kupujes auto, ktoremu v case ked ho kupujes uz fabricka zaruka skoncila)
ak pises, ze si niekto kupoval zaruku na 2 roky za 780 ecka, tak to asi nebola PS, lebo zaruku PS by mal dat dealer zadarmo k autu zaradenemu do segmentu PS na dobu 2 roky od zakupenia
viem, ze sa opakujem, ale chcel som aby to kazdy pochopil... :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
PristineShip
Príspevky: 3084
Registrovaný: 11.7.2016
Kraj: Trenčiansky

Re: preium selection / euro plus garantie

Piatok, 27. Októbra 2017, 14:56

kedze UK zrejme premium selection nema (domyslam si, ze preto lebo nema kam vyvazat jazdenky koli RHD, maju ale nejaku inu dokupitelnu zaruku),
nenasiel som ziadne europske PS dokumenty v anglictine a australske a americke maju uplne ine podmienky (12 mesiacov na vacsinu modelov a 24 na M modely a 6er a 7er), kde ale ta zaruka je jasne stipulovana ze kryje vsetko tak ako zaruka na nove auto.
V ich (australoamerickych) dokumentoch sa ale jasne pise, ze PS warranty bezi odo dna podpisu kupnej zmluvy kupujuceho, neobmedzuje paralelne beziace zaruky (v tom zmysle, ze ak ma auto nejaku dalsiu nadstandardnu zaruku typu RSI a zaroven PS a vyskytne sa zavada, ktoru PS nekryje ale RSI ano, tak samozrejme sa to riesi cez RSI) ale zaroven tieto zaruky plynu paralelne. Naopak ale v aus/amerike je tato zaruka neprenosna, kym u nas auto kupene cez PS mozno dalej predat aj s prenesenim zaruky.

v nemeckom dokumente je napisane, ze zaruka plati 24 mesiacov a ziadne dalsie info o tom kedy zacina plynut, no zaroven je tam napisane, ze predlzit na 36 mesiacov sa da len "na zaciatku plynutia zaruky pri podpisu zmluvy" z coho by vyplyvalo, ze takisto zacina plynut ta PS zaruka od podpisu zmluvy.
Ale jasne tam nic pisanie nie je a hoci je to oficialna mustra zmluvy, aj tak vsetky udaje su v separatnej zmluve o poisteni.

logiku ma ale aj to co hovori tvaroh, nemozes si kupit RSI, toto je vlastne taka slabsia naplast a plynut bude az po ukonceni fabrickej.
A ak teda maju take auto doma, tak asi vie co ma v papieroch napisane :).
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: preium selection / euro plus garantie

Piatok, 27. Októbra 2017, 15:14

no mne dealer povedal, ze mi moze RSI na auto (mladu jazdenku, exAG) predat do 3 mesiacov odkedy som ho ja kupil, pretoze to kupujem od autorizaku a on mi to auto technicky predava ako svoju skladovku, on auto kupil na dealerstvo od BMW (aj ked na BMW burze, ergo nie nove...), slovenske zastupenie BMW mu ho vyfakturovalo ako akekolvek ine auto, co si objednal.... v ramci tejto logiky by to malo platit aj pre auto, ktore si dotrepem z vonku, za podmienky, ze som take auto kupoval v autorizaku a stihnem to do 3 mesiacov od zakupenia...
netusim ale ci toto plati len na zanovne exAG auta alebo aj na akukolvek jazdenku zaradenu do PS.... :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: preium selection / euro plus garantie

Sobota, 28. Októbra 2017, 19:42

euro plus garantie je obycajne poistenie, nema to nic spolocne so zarukou. v ZA o tom pred rokom ani nepoucili, tak som pisal priamo importerovi, a ten len potvrdil to, co som nechcel pocut. Servis si zaplatis a naklady si narokujes u poskytovata

"ďakujeme, že ste sa obrátili na Zákaznícky servis BMW Slovakia.

Žiaľ, tento produkt nie je v našej krajine poskytovaný. Ide o produkt, ktorý je ponúkaný vo vybraných krajinách Európy, tak ako je to možné vidieť na stránke http://www.bmw.de. Na slovenskej stránke táto ponuka nie je.

Čo je ale podstatnejšie, ako jeho regionálna platnosť, to je spôsob, akým EP Garantie prepláca náklady spojené s opravami vozidla. Nakoľko na Slovensku a možno ani v iných krajinách regiónu strednej a východnej Európy nemáme prepojené naše garančné systémy s externým poskytovateľom tohto poistenia, musí si zákazník uplatňovať úhradu nákladov následne u poskytovateľa služby, t. j. po uhradení a zaplatení faktúry u autorizovaného servisu.Tomu predchádza schválenie cenovej ponuky (vystavenej servisom) za opravu na Call centre EP Garantie. Každé schválenie dostane svoj tzv. schvaľovací kód, ktorý potom musí byť uvedený na faktúre zo servisu kvôli následnej identifikácii.

Kompletné informácie k celému procesu by Vám mal každopádne poskytnúť poskytovateľ - EP Garantie.

Ďakujeme za porozumenie."
Obrázok
 
pattko
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.10.2017
Auto: 420d F36 2017
Kraj: Nitriansky

Re: preium selection / euro plus garantie

Streda, 1. Novembra 2017, 23:06

Co ma mam informacie zo septembra tohto roku, tak europlus v ramci SR nieje nikde akceptovana. Overoval som si to aj vo viacerych servisoch. Funguje to tak ako bolo vyssie popisane. Ak nastane problem pridem do servisu. Servis mi naceni opravu/vymenu. Cenovu kalkulaciu posielam do poistovne. Tam sa k tomu vyjadria. Ak je vsetko ok tak servis vykona opravu/vymenu. Fakturuje to mne. Nasledne ja si refundujem u poistovni. Euro plus je vlastne obycajny poistny produkt so spoluucastou. Nic viac nic menej. Aspon tak to treba vnimat v podmienkach SR. Mimochodom na SR uz existuju rovnake poistne produkty.
 
D.J.Johan
Príspevky: 42
Registrovaný: 19.2.2015
Auto: E39 525d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov n/T

Re: preium selection / euro plus garantie

Utorok, 24. Januára 2023, 16:29

Zdravím,
píšem, aby som sa podelil so svojou skúsenosťou, respektíve pomohol ostatným členom. V marci 2022 som si vyhľadol jazdené vozidlo nachádzajúce sa u nemeckého BMW dealera. Auto bolo kúpené a dovezené slovenskou firmou, ktorá mi ho následne predala (poistenie je viazané na vozidlo, nie kupujúceho). K autu bol vystavený aj papier, o ktorom som po čase zistil, že je to určitá forma garančného poistenia (spoločnosť Real Garant). V priebehu leta som spozoroval ubúdanie chladiacej kvapaliny. Diagnostika v slovenskom BMW servise > chybný EGR chladič, nutná výmena. Bolo potrebné schválenie poisťovňou, zaplatenie faktúry za opravu mnou a následne žiadanie o preplatenie. Takto to vyzerá ako jednoduchý proces, ale v skutočnosti to trvalo pár mesiacov, kým som sa dostal späť k peniazom. Čiže záverom, poistenie funguje, aj keď to je komplikovanejšie.
 
Discreet
Príspevky: 1
Registrovaný: 21.12.2023
Auto: Bmw 330i
Kraj: Trenčiansky

Re: preium selection / euro plus garantie

Štvrtok, 21. Decembra 2023, 07:38

D.J.Johan napísal:
Zdravím,
píšem, aby som sa podelil so svojou skúsenosťou, respektíve pomohol ostatným členom. V marci 2022 som si vyhľadol jazdené vozidlo nachádzajúce sa u nemeckého BMW dealera. Auto bolo kúpené a dovezené slovenskou firmou, ktorá mi ho následne predala (poistenie je viazané na vozidlo, nie kupujúceho). K autu bol vystavený aj papier, o ktorom som po čase zistil, že je to určitá forma garančného poistenia (spoločnosť Real Garant). V priebehu leta som spozoroval ubúdanie chladiacej kvapaliny. Diagnostika v slovenskom BMW servise > chybný EGR chladič, nutná výmena. Bolo potrebné schválenie poisťovňou, zaplatenie faktúry za opravu mnou a následne žiadanie o preplatenie. Takto to vyzerá ako jednoduchý proces, ale v skutočnosti to trvalo pár mesiacov, kým som sa dostal späť k peniazom. Čiže záverom, poistenie funguje, aj keď to je komplikovanejšie.
Zdravím,
Akurát riešim podobnú vec vedel by si mi prosím poradiť kde by som našiel návod ako postupovať ? Najlepšie v sk alebo angličtine.
 
peter.e
Príspevky: 1
Registrovaný: 25.4.2023
Auto: BMW 540ix (G31)
Kraj: Banskobystrický

Re: preium selection / euro plus garantie

Streda, 10. Januára 2024, 12:02

Zdravím, ja osobne som riešil cez Premium Selection (auto z nemecka) v Lioncar BB. Oprava sa týkala klapiek v prednom nárazníku ktoré ostali zaseknuté. Oprava išla priamo cez Lioncar - oni kontaktovali poisťovňu aj riešili platbu. Akurát som musel čakať kým to poisťovňa schváli cca 2 týždne.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných