... všetko o BMW ...

Moderátor: SmartBastard

bmwtt.sk
 
emko
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 12.7.2016
Auto: Z3 2,8
Kraj: Trenčiansky

BMW Z3 kožená palubovka

Pondelok, 16. Októbra 2017, 20:58

Pekný deň, chcem Vás chlapci požiadať o info, kde a na koho by som sa mohol obrátiť s vizuálnym problémom, mám Z3 s koženým interiérom. Na palubovke je kožené čalúnenie vyvlečené v mieste airbagu vodiča a aj z " kapličky" , kde sú "budíky". Vozidlo nebolo búrané a keď som si hľadal Z3 -ku, skoro všetky to mali tak, teda ak mali koženú palubovku. Nejaká úprava u čalúnnika? Nemáte skúsenosti? Vďaka za radu, Karol
 
Bando
Príspevky: 497
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: E53
Kraj: Bratislavský

Re: BMW Z3 kožená palubovka

Utorok, 17. Októbra 2017, 06:50

Treba celú palubovku vybrať z auta. Koža je po čase stvrdnutá a zmraštená. Treba ja odtrhnúť, namočiť do teplej vody a natiahnuť späť a prilepiť. Obzvlášť nad budíkmi s tou kapličkou ako píšeš je pekná mrdačka. Ja som to robil sám a trvalo mi to asi tri dni.
Naposledy upravil/-a Bando v Streda, 18. Októbra 2017, 19:52, upravené celkom 1 krát.
 
emko
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 12.7.2016
Auto: Z3 2,8
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW Z3 kožená palubovka

Streda, 18. Októbra 2017, 19:04

Ahoj Bando, Ty kokso, ako vravieva nas kakaovy brat Ibi, tak to neviem, ako by som dal. Ak sa Ti chce, posli mi niekedy na moj mail lorak1@centrum.sk foto z realizacie, nech mam nad cim rozmyslat. Pripadne by sme si mohli napisat cez nase maily, toto asi nie je bezny problem, ktory by malo vela ludi. A velka vdaka, ze si sa ozval, Karol
 
Bando
Príspevky: 497
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: E53
Kraj: Bratislavský

Re: BMW Z3 kožená palubovka

Streda, 18. Októbra 2017, 19:55

Poslal som Ti foto cez uschovňu lebo to bolo väčšie, snáď ti to pomôže. Rozobrať to bol snáď väčší boj ako zložiť - to už som vedel kde a čo.
 
emko
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 12.7.2016
Auto: Z3 2,8
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW Z3 kožená palubovka

Štvrtok, 19. Októbra 2017, 22:32

Ufff, tak odvaha Ti nechyba..... Vyznas sa a vysledok je skvely. Dakujem Ti velmi pekne. Teraz v zime sa chcem do toho pustit. Ak sa niekde zaseknem, mozno Ta budem este s nejakou radou otravovat. Este raz velka vdaka, vidim, ze sa to da, aj ked to chce znalosti a skusenosti. Pekny vecer, Karol
 
Bando
Príspevky: 497
Registrovaný: 14.4.2012
Auto: E53
Kraj: Bratislavský

Re: BMW Z3 kožená palubovka

Piatok, 20. Októbra 2017, 11:34

Ešte jedna drobnosť, keď budeš naprávať kožu nad budíkmi, tá býva podlepená takou "penou", ktorá má zabezpečiť na dotyk mäkkší povrch - tá pena je zmraštená a do určitej miery môže za to že sa to odlepilo. Bez toho aby si tú penu neodlepil sa ti pravdepodobne nepodarí kožu dostatočne natiahnuť. Ja som ešte pre sicher prevŕtal plastové diely a prišil kožu o ne aby sa znova neodlepila. Samozrejme pokiaľ parkuješ auto na slnku treba kožu pravidelne impregnovať.
 
emko
Autor témy
Príspevky: 11
Registrovaný: 12.7.2016
Auto: Z3 2,8
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW Z3 kožená palubovka

Nedeľa, 22. Októbra 2017, 19:02

Ďakujem pekne za rady a pomoc

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný