... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Autor témy
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

E46 fukanie na predne okno

Utorok, 28. Septembra 2010, 14:28

ked si zapnem fukanie na predne okno, tak mam pocit akoby vobec nebralo do uvahy nastavenu teploty ale fuka dost teply vzduch. je to dost neprijemne, ked som siel teraz dlhu cestu za husteho dazda, mal som dve moznosti: bud v intervale cca 5 minut to zapinat a vypinat lebo inak sa mi rosilo okno, a ked to bolo furt zapnute tak az som sa potil. po roku co mam auto som aspon zistil ze sa da nastavit aj intenzita fukania, nemusi to byt na plne pecky stale :) ale aj tak, rad by som vedel ci by to malo brat do uvahy aj nastavenu teplotu ako za normalnych okolnosti a teda mam tam nieco pokazene, alebo to proste vzdy v tomto mode fuka teply vzduch?
 
ondriso
Príspevky: 108
Registrovaný: 18.3.2010
Auto: o1 4x4, 170ps 400nm
Kraj: Trnavský

Re: E46 fukanie na predne okno

Utorok, 28. Septembra 2010, 15:30

no aj mne to fuka na plne a uplne teply vzduch., ide o to, ak chces aby sa ti nerosilo, zapni klimu a nastav si fukanie nie na okno ale uplne hore(sipka hore) alebo si to nastav bez klimy(sipka hore), len zvys prietok vzduchu to znamena ze pridas na ventilatore... nc zlozite, (vzdy si vies vsetko upravit aj manualne) ...
 
Užívateľov profilový obrázok
pepo286
Príspevky: 1428
Registrovaný: 13.6.2008
Bydlisko: Kosice

Re: E46 fukanie na predne okno

Utorok, 28. Septembra 2010, 16:37

ondriso napísal:
no aj mne to fuka na plne a uplne teply vzduch., ide o to, ak chces aby sa ti nerosilo, zapni klimu a nastav si fukanie nie na okno ale uplne hore(sipka hore) alebo si to nastav bez klimy(sipka hore), len zvys prietok vzduchu to znamena ze pridas na ventilatore... nc zlozite, (vzdy si vies vsetko upravit aj manualne) ...

tak tak .. ak sa rosi okno .. tak zapnut klimu, fukanie nastavit na okna (ta sipka hore) a sila ventilatora podla potreby .. tak 1 az 3 stupne pod maximom .. pripadne este zapnut vnutorny okruh aby sa klimou vysusil vzduch v aute ..
E46 320D Touring 100kW (2001)
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Autor témy
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: E46 fukanie na predne okno

Utorok, 28. Septembra 2010, 16:43

teraz cez vikend co boli tie dazde a ked som siel asi 4 hodiny v riadnom lejaku tak nepomahalo nic len toto. hmm ale pravda ze dat si manualne len fukanie hore som neskusal... nabuduce ked bude podobna prilezitost tak otestujem.
kazdopadne dik, aspon viem ze to funguje tak ako ma (myslim ten teply vzduch).
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E46 fukanie na predne okno

Streda, 29. Septembra 2010, 10:22

To fúkanie na predné okno je na okamžité odrosenie okna a nie na dlhodobé cestovanie...keď sa ti teplota auta ustali aj z vlhkostou,tak potom len prepnúť na okno nasmerovať šipku,alebo najprv nadstav požadovanú teplotu, daj auto a potom stlač tlačitko na okno a máš to tak ako chceš...bežne používam........to okamžité odmlievanie je na rýchle odhmlenie!!!!! :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

PS: to kolečko medzi fukarmi si mal ako nadstavené???Aj to je podstatné....lebo ak dávaš na okno fúkat,berie to teplotu čo je z fukarov nadstavená s kolečkom.....)))))takže tam treba dať do studeného....))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
durike
Autor témy
Príspevky: 540
Registrovaný: 13.6.2009
Auto: E46 330xiA/d
Kraj: Zahraničie

Re: E46 fukanie na predne okno

Streda, 29. Septembra 2010, 11:07

koliecko medzi fukarmi mam zvycajne nastavene v strede alebo viac v modrej casti. ja som otuzily, malokedy mam v aute aj v zime nastavene viac ako 19 stupnov :)
som lama, to ze si mozem aj manualne zapnut nech to fuka hore ma doteraz nenapadlo, vzdy som to riesil cez to tlacitko vpravo hore... :)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E46 fukanie na predne okno

Streda, 29. Septembra 2010, 11:08

Tak už vieš...ja som zase zmrzlán....ja aj cez zimu 23 st. a tričko dlhý rukáv......)))))Vždy je lepšie sa spýtať....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
pepo286
Príspevky: 1428
Registrovaný: 13.6.2008
Bydlisko: Kosice

Re: E46 fukanie na predne okno

Streda, 29. Septembra 2010, 11:18

TT-SIMIK napísal:
To fúkanie na predné okno je na okamžité odrosenie okna a nie na dlhodobé cestovanie...keď sa ti teplota auta ustali aj z vlhkostou,tak potom len prepnúť na okno nasmerovať šipku,alebo najprv nadstav požadovanú teplotu, daj auto a potom stlač tlačitko na okno a máš to tak ako chceš...bežne používam........to okamžité odmlievanie je na rýchle odhmlenie!!!!! :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

PS: to kolečko medzi fukarmi si mal ako nadstavené???Aj to je podstatné....lebo ak dávaš na okno fúkat,berie to teplotu čo je z fukarov nadstavená s kolečkom.....)))))takže tam treba dať do studeného....))))

to vazne na okna pri 'turbo-odhmlievani' fuka vzduch teploty podla nastavenia kolecka ? .. sa mi nezda .. ci ? .. musim skusit ..
ja som vedel ze to je funkcia tzv. "chladna hlava" abo tak dajak .. aby napr. na ksicht nefukal teply vzduch ked chcem vyhriat auto .. ale to ze od toho zavisi aj teplota pri rychlom odhmlievani som nevedel .. som myslel ze podla toho sa riadia len 'ksichtove fukare' ..

EDIT .. pred chvilou som to skusal .. stredne koliesko uplne na modrom .. a pri 'turbo-odhmlievani' siel na sklo teply vzduch ..
E46 320D Touring 100kW (2001)
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12222
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E46 fukanie na predne okno

Štvrtok, 30. Septembra 2010, 10:45

Je to možné......)))))musím to ešte raz vykúšat aj ja....))))))
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
velwoo
Príspevky: 11
Registrovaný: 1.8.2017
Auto: e46 320d 110 kW 2003
Kraj: Bratislavský

Re: E46 fukanie na predne okno

Štvrtok, 19. Októbra 2017, 11:57

Nechcem zbytočne zakladať novú tému, využijem túto.
Nad tým stredovým kolieskom som maturoval, na čo vlastne slúži, prehľadal som fórum, a teda záver je ten, že slúži len na ovládanie stredových tvárových fukárov. Súdiac podľa tohto vlákna, na ovládanie teploty fukárov na predné okno neslúži. Teda tie stredové tvárové fukáre sú akoby samostatná jednotka s vlastným ovládaním (stredovým kolieskom) nezávislá od zvyšku.
Alebo sa mýlim?
Píšem o automatickej klíme (jednozónovej).
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9787
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: E46 fukanie na predne okno

Štvrtok, 19. Októbra 2017, 13:34

to kolecko s modrym a cervenym oznacenim je na to, aby si mohol fukat na seba cerstvy studeny vzduch ked sa v aute kuri, pomaha to proti unave
ked sa zahmlievaju skla, treba zapnut klimu, ono to kurit bude stale podla nastavenej teploty, len sa zbavis vlhkosti
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Speed320i
Príspevky: 275
Registrovaný: 3.5.2012
Kraj: Košický

Re: E46 fukanie na predne okno

Sobota, 21. Októbra 2017, 18:11

velwoo napísal:
Nechcem zbytočne zakladať novú tému, využijem túto.
Nad tým stredovým kolieskom som maturoval, na čo vlastne slúži, prehľadal som fórum, a teda záver je ten, že slúži len na ovládanie stredových tvárových fukárov. Súdiac podľa tohto vlákna, na ovládanie teploty fukárov na predné okno neslúži. Teda tie stredové tvárové fukáre sú akoby samostatná jednotka s vlastným ovládaním (stredovým kolieskom) nezávislá od zvyšku.
Alebo sa mýlim?
Píšem o automatickej klíme (jednozónovej).
Ja som to skúšal a povedal by som, že stred + spodok je závislý od polohy kolieska a čelné je od teploty na displeji. Tiež som z toho niekedy jeleň ako to nastaviť keď sa vonku mení počasie #-o
 
Speed320i
Príspevky: 275
Registrovaný: 3.5.2012
Kraj: Košický

Re: E46 fukanie na predne okno

Sobota, 21. Októbra 2017, 19:58

Oprava... Velwoo: Tak je ako si písal 8-[ Hore+dole=displej a stred=koliesko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných