... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Pemm
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 10.10.2017
Auto: BMW E46
Kraj: Žilinský

Nepusti sa ventilator

Utorok, 10. Októbra 2017, 14:47

Zdravim, mam problem ze sa mi nepusti ventilator ktory je pri radiatore. Samotny ventilator je funkcny spustil som ho ked som ho vytiahol. Myslim ze by ti asi mohol byt vadny ten teplotny spinac len neviem kde sa presne nachadza. Stretol sa niekto s podobnym problemom?
Jedna sa o 320d 100kw
 
PetoK
Príspevky: 9688
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Nepusti sa ventilator

Utorok, 10. Októbra 2017, 15:14

Na diag sa da vynutit spustenie. Ak vtedy nepojde, je KO - neodpoveda po LIN zbernici... zhanaj druhy.
 
Pemm
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 10.10.2017
Auto: BMW E46
Kraj: Žilinský

Re: Nepusti sa ventilator

Utorok, 10. Októbra 2017, 16:31

Mal som to napojene a nepodarilo sa mi ho spustit, ako keby nedokazal vobec komunikovat...ale v celkovom vypise chyb mi ho ako chybu neukazuje
 
heroe
Príspevky: 2378
Registrovaný: 1.4.2008
Auto: BMW e46 330ci ´01
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin, Trenčín, Turc. Teplice

Re: Nepusti sa ventilator

Utorok, 10. Októbra 2017, 21:29

Radiator :D :D , co to mas v obyvacke? Sorry musel som.... mas na nom odpalenu tu krabicku co ho ovlada, zhanaj druhy. Tak ako pise PetoK

Skus ale este predtym, pohybat kablami ktorymi sa napaja.... ja som ich mal zlomene... ventilator pri chladici bezi dalej. Jo a pustit by sa mal hned ako nastartujes iba v pripade ze mas zapnutu klimu, inak sa pusta iba ked potrebuje dochladit.
 
Pemm
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 10.10.2017
Auto: BMW E46
Kraj: Žilinský

Re: Nepusti sa ventilator

Utorok, 10. Októbra 2017, 23:08

heroe napísal:
Radiator :D :D , co to mas v obyvacke? Sorry musel som.... mas na nom odpalenu tu krabicku co ho ovlada, zhanaj druhy. Tak ako pise PetoK

Skus ale este predtym, pohybat kablami ktorymi sa napaja.... ja som ich mal zlomene... ventilator pri chladici bezi dalej. Jo a pustit by sa mal hned ako nastartujes iba v pripade ze mas zapnutu klimu, inak sa pusta iba ked potrebuje dochladit.
Tak nevedel som ako to presne nazvat :D kable su v pohode bude to asi ta krabicka, lebo ked pustim klimu tak ho vobec nezopne ani ked sa motor zohreje na teplotu keby uz mal ist. Dakujem za rady :smile:
 
matu_ch
Príspevky: 74
Registrovaný: 10.1.2017
Auto: BMW e46 330Ci
Kraj: Bratislavský

Re: Nepusti sa ventilator

Streda, 11. Októbra 2017, 05:35

Ja som mal podobny problem na m54. Ventilator ako taky fungoval, ale prepalila sa mi tam riadiacka. Nastastie tak, ze mi bezal furt, takze som ho musel pred/po jazde zapinat/vypinat. Riesil som to vymenou komplet ventilatora s novou riadiacou jednotkou.
pezinok a okolie
 
Pemm
Autor témy
Príspevky: 4
Registrovaný: 10.10.2017
Auto: BMW E46
Kraj: Žilinský

Re: Nepusti sa ventilator

Štvrtok, 19. Októbra 2017, 17:51

Podarilo sa mi zohnat komplet novy ventilator, da sa pustit cez daig a nevyhadzuje ziadnu chybu, ale stale sa nepusti aj ked uz by mal davno ist, mohla by byt chyba v tom teplotnom spinaci?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných