... všetko o BMW ...

Moderátor: jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
autodetailsk
Autor témy
Príspevky: 45
Registrovaný: 19.6.2012
Auto: BMW 6
Kraj: Bratislavský

Čistenie kolies a diskov

Utorok, 16. Mája 2017, 16:38

Pri čistení diskov treba mať na pamäti, že je to pomerne zdĺhavá a náročná práca. Aj pri použití najkvalitnejších prípravkov môže čistenie diskov zabrať niekoľko hodín v závislosti od stupňa znečistenia, resp. stupňa oxidácie brzdového prachu na diskoch kolies. Vo všeobecnosti je postup pri väčšine produktov zhodný. Nanesieme produkt pomocou rozprašovača na disky, necháme krátky čas pôsobiť, použitím kefky sa snažíme zbaviť disk nečistôt a nakoniec opláchneme vodou. Daný postup opakujeme podľa potreby. Ak to stupeň znečistenia vyžaduje, môžeme koleso odmontovať a aplikovať tento postup aj na vnútornej strane disku. V mnohých prípadoch treba použiť aj produkty triedy „Tar Remover“, pri ktorých však treba pamätať na to, že pri vysokých koncentráciách ako aj dlhej dobe pôsobenia môžu spôsobiť poškodenie glazúry disku.

Taktiež treba pripomenúť, že nie všetky produkty na čistenie diskov sú vhodné na všetky typy diskov a ich nesprávnou aplikáciou môže dôjsť k zásadnému poškodeniu diskov /toto platí hlavne pre chrómové disky a disky z lešteného hliníku/. Je dobre mať k dispozícii viacero produktov na čistenie diskov. Agresívnejšie produkty sú vhodné na čistenie neudržiavaných diskov. Naopak pri diskoch, ktorým venujeme pravidelnú starostlivosť, prípadne na ne aplikujeme ochranné produkty, stačí pravidelné čistenie s menej účinnými produktmi, ktoré nám disky očistia a pritom zachovajú už aplikované ochranné produkty.
BMW e63 3.0i Black Saphire, BMW e60 35d Monaco Blue, BMW e90 30d Black Saphire, BMW e92 30xd Black Saphire
 
Napster050
Príspevky: 1710
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92, 1000MB
Kraj: Žilinský

Re: Čistenie kolies a diskov

Štvrtok, 12. Októbra 2017, 07:55

Nedávno som kúpil nejaký (asi nový) čistič diskov od Turtle Wax. Má to konzistenciu ako taký redší gél, ale poviem vám, je to super ! Nesteká to z disku hned ako ostatné podobné čističe. Predtým som používal Sonax a ten rovnako ako toto, vždy po kontakte s brzdovým prachom zčervenal. Čistí to fakt na jednotku.

Vie mi niekto poradiť aj nejaký vosk/ochranu na disky aby sa toľko nešpinili ? obyčajný vosk tam vydrží veľmi krátko.
 
Užívateľov profilový obrázok
psycho.tn
Príspevky: 18
Registrovaný: 15.9.2017
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Čistenie kolies a diskov

Pondelok, 16. Októbra 2017, 05:09

To co zcervena moze byt chemicka dekontaminacia napr iron x... na ochranu hladaj synteticky vosk alebo keramiku... bilt hamber, collinite, finish kare... moznosti je vela :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
majo83
Príspevky: 27
Registrovaný: 26.4.2017
Auto: BMW X5
Kraj: Nitriansky

Re: Čistenie kolies a diskov

Štvrtok, 16. Augusta 2018, 11:54

chlapi, mam také čierne disky, že neviem ako ich očistiť, ani umývarka nepomohla, teda iba trochu ale stále to nieje ono. ako to očistiť ?
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Čistenie kolies a diskov

Štvrtok, 16. Augusta 2018, 17:35

Kyselina chlorovodikova .
 
Užívateľov profilový obrázok
sajmon_35
Príspevky: 22
Registrovaný: 28.4.2017
Kraj: Žilinský

Re: Čistenie kolies a diskov

Pondelok, 20. Augusta 2018, 11:20

upir156 napísal:
Kyselina chlorovodikova .
kde sa dá zohnať ?
Keď robíš veci správne, ľudia si nebudú istí, či si vôbec niečo urobil.
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Čistenie kolies a diskov

Pondelok, 20. Augusta 2018, 12:28

Myslím, že v drogérii by to mali mať.
 
Užívateľov profilový obrázok
adam1
Príspevky: 9
Registrovaný: 3.5.2017
Auto: 530d
Kraj: Bratislavský

Re: Čistenie kolies a diskov

Pondelok, 20. Augusta 2018, 18:51

Prosim vas da sa to pouzit na vsetky typy diskov? Nie, ze mi to tam vyzerie nejaku dieru alebo co
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Čistenie kolies a diskov

Pondelok, 20. Augusta 2018, 21:03

Nesmies to tam dlho nechať, inak si dogabes disky.
 
Užívateľov profilový obrázok
autickar
Príspevky: 11
Registrovaný: 2.5.2017
Kraj: Nitriansky

Re: Čistenie kolies a diskov

Streda, 22. Augusta 2018, 08:40

používam tiež kyselinu chlorovodíkovú, ale treba s ňou opatrne
 
Užívateľov profilový obrázok
majo83
Príspevky: 27
Registrovaný: 26.4.2017
Auto: BMW X5
Kraj: Nitriansky

Re: Čistenie kolies a diskov

Utorok, 28. Augusta 2018, 10:40

upir156 napísal:
Kyselina chlorovodikova .

dík za radu. čistíš tým tiež?
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: Čistenie kolies a diskov

Utorok, 28. Augusta 2018, 11:03

majo83 napísal:
dík za radu. čistíš tým tiež?

Ja nie, ja by som nato zabudol a vyzralo by mi disky. Ja používam momentálne arvu.
 
addino
Príspevky: 21
Registrovaný: 27.4.2017
Auto: 530d e39
Kraj: Banskobystrický

Re: Čistenie kolies a diskov

Piatok, 31. Augusta 2018, 07:24

majo83 napísal:
chlapi, mam také čierne disky, že neviem ako ich očistiť, ani umývarka nepomohla, teda iba trochu ale stále to nieje ono. ako to očistiť ?
Daj umyt chlapom do rucnej umyvarky a nemusis kupovat ziadne prostriedky, oni vedia ako to poriadne vycistit.
 
addino
Príspevky: 21
Registrovaný: 27.4.2017
Auto: 530d e39
Kraj: Banskobystrický

Re: Čistenie kolies a diskov

Piatok, 31. Augusta 2018, 07:39

majo83 napísal:
chlapi, mam také čierne disky, že neviem ako ich očistiť, ani umývarka nepomohla, teda iba trochu ale stále to nieje ono. ako to očistiť ?
Daj umyt chlapom do rucnej umyvarky a nemusis kupovat ziadne prostriedky, oni vedia ako to poriadne vycistit.
 
Užívateľov profilový obrázok
majo83
Príspevky: 27
Registrovaný: 26.4.2017
Auto: BMW X5
Kraj: Nitriansky

Re: Čistenie kolies a diskov

Pondelok, 3. Septembra 2018, 08:49

addino napísal:
Daj umyt chlapom do rucnej umyvarky a nemusis kupovat ziadne prostriedky, oni vedia ako to poriadne vycistit.

už neraz sa mi stalo že som to dal umyť a odflákli to, radšej sám doma a poriadne

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní