... všetko o BMW ...

Moderátor: jararak

banner
 
Užívateľov profilový obrázok
autodetailsk
Autor témy
Príspevky: 64
Registrovaný: 19.6.2012
Auto: BMW 6
Kraj: Bratislavský

Čistenie kolies a diskov

Utorok, 16. Mája 2017, 16:38

Pri čistení diskov treba mať na pamäti, že je to pomerne zdĺhavá a náročná práca. Aj pri použití najkvalitnejších prípravkov môže čistenie diskov zabrať niekoľko hodín v závislosti od stupňa znečistenia, resp. stupňa oxidácie brzdového prachu na diskoch kolies. Vo všeobecnosti je postup pri väčšine produktov zhodný. Nanesieme produkt pomocou rozprašovača na disky, necháme krátky čas pôsobiť, použitím kefky sa snažíme zbaviť disk nečistôt a nakoniec opláchneme vodou. Daný postup opakujeme podľa potreby. Ak to stupeň znečistenia vyžaduje, môžeme koleso odmontovať a aplikovať tento postup aj na vnútornej strane disku. V mnohých prípadoch treba použiť aj produkty triedy „Tar Remover“, pri ktorých však treba pamätať na to, že pri vysokých koncentráciách ako aj dlhej dobe pôsobenia môžu spôsobiť poškodenie glazúry disku.

Taktiež treba pripomenúť, že nie všetky produkty na čistenie diskov sú vhodné na všetky typy diskov a ich nesprávnou aplikáciou môže dôjsť k zásadnému poškodeniu diskov /toto platí hlavne pre chrómové disky a disky z lešteného hliníku/. Je dobre mať k dispozícii viacero produktov na čistenie diskov. Agresívnejšie produkty sú vhodné na čistenie neudržiavaných diskov. Naopak pri diskoch, ktorým venujeme pravidelnú starostlivosť, prípadne na ne aplikujeme ochranné produkty, stačí pravidelné čistenie s menej účinnými produktmi, ktoré nám disky očistia a pritom zachovajú už aplikované ochranné produkty.
BMW e63 3.0i Black Saphire, BMW e60 35d Monaco Blue, BMW e90 30d Black Saphire, BMW e92 30xd Black Saphire
banner
 
Napster050
Príspevky: 1046
Registrovaný: 30.7.2014
Auto: E39, E92
Kraj: Žilinský

Re: Čistenie kolies a diskov

Štvrtok, 12. Októbra 2017, 07:55

Nedávno som kúpil nejaký (asi nový) čistič diskov od Turtle Wax. Má to konzistenciu ako taký redší gél, ale poviem vám, je to super ! Nesteká to z disku hned ako ostatné podobné čističe. Predtým som používal Sonax a ten rovnako ako toto, vždy po kontakte s brzdovým prachom zčervenal. Čistí to fakt na jednotku.

Vie mi niekto poradiť aj nejaký vosk/ochranu na disky aby sa toľko nešpinili ? obyčajný vosk tam vydrží veľmi krátko.
 
psycho.tn
Príspevky: 15
Registrovaný: 15.9.2017
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Čistenie kolies a diskov

Pondelok, 16. Októbra 2017, 05:09

To co zcervena moze byt chemicka dekontaminacia napr iron x... na ochranu hladaj synteticky vosk alebo keramiku... bilt hamber, collinite, finish kare... moznosti je vela :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných