... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, Kraken, johnyfly1

mmracing.sk
 
tombolone
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 21.11.2015
Auto: BMW E36 325i
Kraj: Košický

e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Nedeľa, 1. Októbra 2017, 13:19

Zdravim, potreboval by som surne poradit. Vcera vecer ked som siel domov tak mi auto nereagovalo na plyn trhalo nim dusilo sa vobec neslo do otacok ale este otacky klesali.. isiel len ked som dal na podlahu, no po nejakych 10km uz nesiel ani na podlahu az nakoniec zdochol. Ked ho teraz startujem tam nastartuje ale vkuse jak keby strielalo do sania aj do vyfuku a otacky su len nejakych 200-300 a vkuse vynechava.. ked pridavam tak sa len dusi a otacky vyjdu max na 800-1000, potom zdochne. Par dni dozadu som mal rozobrate cele sanie aj volnobezny ventil vsetko je OK ziadne popraskane hadicky, nove sviecky, cerpadlo v nadrzi je ciste, vaha vzduchu OK. Ked som to poskladal asi 4 dni to islo paradne a vcera sa mi to stalo. Za kazdu radu dakujem.
 
tombolone
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 21.11.2015
Auto: BMW E36 325i
Kraj: Košický

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Nedeľa, 1. Októbra 2017, 18:57

Moze mi niekto povedat ako funguje palivove cerpadlo v nadrzi? Raz tlaci a raz nie.. Odpojil som aj hadicku z rampy vytiekol benzin a potom ked som pretocil klucikom uz cerpadlo nebzucalo.
 
Užívateľov profilový obrázok
fafa111
Príspevky: 1093
Registrovaný: 2.5.2011
Auto: E36 320i coupe
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Utorok, 3. Októbra 2017, 05:58

Ja by som zacal pocitacom, opravil to co by pisalo a ak by to stale neslo, tak by som siel klasickou metodou, ci dava vsade iskru, spravne palivo a ci ma vzduch.
Palivove cerpadlo si po zapnuti zapalovaia nataha svoj tlak a stoji.
 
tombolone
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 21.11.2015
Auto: BMW E36 325i
Kraj: Košický

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Utorok, 3. Októbra 2017, 14:09

Pocitac vypisal snimac otacok, vahu vzduchu a snimac teploty vzduchu lebo boli odpojene, vsetko sa vymazalo potom uz neukazalo nic a auto zatial ide, len sa mi stalo ked presla rucicka vody za modre policko tak to zacalo robit predtym.. dnes napriklad nie. a este mi trosku kolisu otacky ked na volnobehu pridam ale to preto lebo mam zle tesnenie na tej prirube co ide od volnobezneho ventilu do sania.
 
tombolone
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 21.11.2015
Auto: BMW E36 325i
Kraj: Košický

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Utorok, 3. Októbra 2017, 14:25

https://www.youtube.com/watch?v=SsbyQccZhDk
presne tento problem mam aj ja len mne to skape aj na volnobeh
 
bysto
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Streda, 4. Októbra 2017, 06:43

Skús ešte raz vypísať všetky symptómy a ich závislosť na teplote motora, či to robí pri zaradenej rýchlosti, aj vyradenej, či za jazdy alebo aj keď stojíš, čo ti všetko písala diagnostika (a hlavne aká) a prečo si mal poodpajane tie cidla. Snímač vacky/kluky si už niekedy menil? To je blbosticka, co odisla každému a robí to peknú sarapatu
 
tombolone
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 21.11.2015
Auto: BMW E36 325i
Kraj: Košický

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Streda, 4. Októbra 2017, 11:36

Delphi diagnostika, vahu vypisala preto lebo som ju odpajal ked bezal motor, cidlo teploty vzduchu nebolo zapojene neviem preco, spravilo to z nicoho nic najprv ked som trosku pridaval tak sa dusil. Na podlahu isiel a potom uz ani na podlahu, proste ked pridavam tak furt sa zadusi a ide len na 200 otacok, hadicky za vahou su dobre, sanie som pretesnil, volnobezny ventil som vycistil pekne chodi hore dole, urobil som aj smoke test a nic. Ale dnes som skusal odpojit baterku na par sekund a ked som ju zapojil tak autp uz bezi v pohode.. uvidim dokedy, nerozumiem tomu.
 
Užívateľov profilový obrázok
NorbiSpisak
Príspevky: 11
Registrovaný: 3.10.2017
Auto: E36 320i Coupe
Kraj: Košický
Bydlisko: Košice

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Streda, 4. Októbra 2017, 19:41

Lambdy sú ako na tom? Keď je možnosť skúsiť druhé treba vyskúšať.
 
tombolone
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 21.11.2015
Auto: BMW E36 325i
Kraj: Košický

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Streda, 4. Októbra 2017, 21:29

Dnes som vycistil vahu vzduchu, volnobez sa zlepsil zatial sa este nedusi a pekne reaguje na plyn, lambda neviem diagnostika ju nevypisala.. bohuzial nemam moznost vyskusat druhe len ked tak kupit nove. Rozmyslam ze preventivne vymenim snimac vacky aj kluky, ake znacky by ste odporucili?
 
bysto
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Nedeľa, 8. Októbra 2017, 08:21

tombolone napísal:
Dnes som vycistil vahu vzduchu, volnobez sa zlepsil zatial sa este nedusi a pekne reaguje na plyn, lambda neviem diagnostika ju nevypisala.. bohuzial nemam moznost vyskusat druhe len ked tak kupit nove. Rozmyslam ze preventivne vymenim snimac vacky aj kluky, ake znacky by ste odporucili?
Tie snímače jedine originál VDO.

V každom prípade nemen nič zbrklo, aby si neľutoval vyhodené prachy. Odkiaľ si? Naozaj nemas v okoli nikoho, kto má origo diagnostiku?
 
tombolone
Autor témy
Príspevky: 23
Registrovaný: 21.11.2015
Auto: BMW E36 325i
Kraj: Košický

Re: e36 325i otacky, nereaguje na plyn, zdochina

Nedeľa, 8. Októbra 2017, 13:13

z Michaloviec, odpojil som lambdu sondu a auto uz ide.. takze druha je uz na ceste.. len mam este jednu otazku. Byvali majitel mi povedal ze niekedy tam bol bezvanos.. a bol swapnuty za vanos, vcera som mal vybratu RJ a je na nej take iste VINko ako na karoserii.. takze tipujem ze RJ je z bezvanosovho motora.. ako je to mozne ze bezvanosova RJ funguje na vanosom motore? dakujem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných