... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

obchodna sekcia
 
Matkooo
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 28.9.2017
Auto: BMW X6
Kraj: Nitriansky

BMW X6 E71, problém s kúrením

Štvrtok, 28. Septembra 2017, 03:12

Čaute chalani,

Chcel by som sa s Vami poradiť s mojim problémom z ktorého som už zúfalý a zima sa blíži. Na verzii X6 e71 210kw 35xd nefunguje kúrenie. Teplotu mám nastavenú napr. na max a cez všetky fukáre mi ide len studený alebo vlažný vzduch. Je jedno ako intenzitu sily fúkania si zvolím. Je to to isté, či stojím na mieste, či jazdím, či je zohriaty motor atď. Skúšal som už všetky možne kombinácie všetkého na panely. V menu idrive mam panáčikov na červeno nie na modro...Vymenil som aj hlavný termostat ( prasknutá nožička viď foto a aj egr. termostat tiež prasknutý a vytekala tade voda). Vodu som dolial a riadne som celý systém odvzdušnil. Na diagnostike vypísalo chyba oboch cievok na vodnom ventile (ventil kúrenia), mal som ho dole a na komplet som ho rozobral. Pri rozoberaní vodného ventilu vytiekla z oboch cievok voda ( je to ok?). Ventil som vyčistil a premazal. Piestnice chodili ľahko a nič sa nezadieralo. Napojil som ho na batériu 12V a pekne každá cievka otvárala. Mimochodom sledoval som nejaké videá a chalan pri znovu zložení vodného ventilu nalieval vodu do cievok späť a tak ho zavrel z vodou vo vnútri. Ja som to tak nespravil... Poistky mám všetky ok..Mimochodom mám aj origo webasto na diaľkové a to bezproblémov funguje, auto pekne vykúri...Už neviem čo stým nejaké rady? Budem veľmi vďačný..dík
Prílohy
IMG_1937.JPG
IMG_1926.JPG
IMG_1911.JPG
FullSizeRender.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: BMW X6 E71, problém s kúrením

Štvrtok, 28. Septembra 2017, 10:44

podla toho tam nejde napätie na tie cievky a pravdepodobne ich necvaka...chcelo by to orig diagnostiku a preskusat ci ide do nich napätie.,.alebo niekto kto vie zisti schemu odkial su napajane z akeho modulu
 
Matkooo
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 28.9.2017
Auto: BMW X6
Kraj: Nitriansky

Re: BMW X6 E71, problém s kúrením

Štvrtok, 28. Septembra 2017, 18:32

Napätie tam ide 10,5V, mal som odpojeny konektor a motor na volnobehu.. a taktiez som skusal mat odpojeny konektor pocaj jazdy (tympadom ventil stale otvoreny) motor zohriaty, ale to iste stale nekurilo auto...
 
1cawo1
Príspevky: 32
Registrovaný: 27.1.2017
Auto: BMW X6 E71 3.0XD
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW X6 E71, problém s kúrením

Piatok, 28. Februára 2020, 11:34

Ahojte. Otavram tuto temu. Mam 173 kW X6 E71 a co su predne fukare, pri nasaveni rovnakej teploty mi ide z laveho teplejsi vzduch ako z praveho fukara. Je to OK prosim? Z praveho mi ide teply vzduch az ked nastavim podstatne vyssiu teplotu. Diagnostika nevypisuje ziadnu chybu. termostaty boli menene. Dik
 
Užívateľov profilový obrázok
sonjoe
Príspevky: 143
Registrovaný: 25.6.2010
Auto: E46, E70, F21
Kraj: Bratislavský

Re: BMW X6 E71, problém s kúrením

Sobota, 29. Februára 2020, 00:03

Mozno blba otazka, ale nemas v iDrive nastavene aka teplota ma ist? Ci modra alebo cervena. Lebo nie len na panely tocis teplotu, ale aj v iDrive nastavujes ci viac studeneho ma ist alebo viac tepleho vzduchu. Neviem to takto ukazat, ale tak snad vies co myslim. Aspon u mna tak je, ze si to viem aj tam nastavit. Tiez som to po kupe riesil davno, a bolo to toto, ze som mal modru nastavenu na full a potom teple mi fukalo, az ked som nastavil 28stupnov s koleckom.
BMW X5 E70 3.0sd A-paket
BMW 320i E46 Cabrio facelift
BMW 118d F21 M-paket
----------
ex BMW 320d E91 M-paket
ex BMW 730d E65
ex BMW 320d Coupe E46 facelift
ex BMW 320i E36
 
1cawo1
Príspevky: 32
Registrovaný: 27.1.2017
Auto: BMW X6 E71 3.0XD
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW X6 E71, problém s kúrením

Sobota, 29. Februára 2020, 14:05

Super dik, pomohlo. Je to ok.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní