... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Autor témy
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 13:57

Fuxxo ale na windovse si vieš pustiť aj 32bit appku nie? Ináč by človek asi ťažko hral na PC tie hry ešte z praveku
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 14:01

Tak tak. Na 64-bit Windowsoch stále fachčia 32-bitové aplikácie bez problémov.


Na Ipade som pravidelne mával problémy že buď novšia verzia aplikácie nebola kompatibilná so staršou verziou OS alebo naopak.
Na Androide čo sa pamätám sa mi nič podobné nestávalo.

Ale však hlavne že je apple pokrokové a zoptimalizované a že si svet na ajfónoch môže renderovať videá v rekordne krátkom čase.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 14:25

64bit win vypol podporu 16bit apiek, ios vypol vsetko to co vendori nestihli fixnut, podla vzoru doplnkov firefox 57
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 14:50

16-bitové appky na windozy? To ešte existuje?

Ale zase je rozdiel vypnúť podporu pre 16-bitové appky, ktoré sa vyvíali pred možno 20+ roki49 a vypnúť na iOS podporu pre 32-bit appky, ktoré boli vyvíjané ešte pred nejakými 2-3 rokmi.

Apple nebrať!
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 20:06

Killo napísal:
.............
Už som ti napísal že nebudem na teba radšej reagovať, chceš sa tu hrať na múdreho a trepeš sprostosti, nebudem mrhať čas moj s tebou :D
PS: Ja tu píšem realne podložené alebo oficiálne údaje, nie žvásty typu "neviem lebo som to na internete nenašiel ale asi"

Fuxxo napísal:
apple nikdy nemal vyssie HW vybavenie jak konkurencia, skor naopak
Fuxxo, stýmto nemôžem úplne súhlasit a verím že si to napísal omylom. Apple mal skoro vždy minimálne CPU a GPU medzi TOP, ak nie najlepšie. Zaostávaju len v kapacite ram lebo nepotrebujú nezmyselných 6GB.. Len si spomeň ako napr. iPhone 5S s 2 jadrom na 1.3Ghz valcoval napr. Samsung s 4 jadram na 2.0Ghz a pod. v rôznych benchmarkoch :)

100RM napísal:
To nejak nechapem to zapinanie o piatej rano. Co to ma kurva za zmysel ...
No, to ani v Apple ešte nevedia :D

mexican napísal:
Mňa oveľa viac než celé wifi serie to, že mi kopec starších aplikácií prestalo fungovať a nie je na ne apdejt.
Pojebasté jablko.
Mexican, v tomto prípade si zastanem Apple. Ten všetkých vývojárov už viac ako ROK dozadu pripravoval že s iOS 11 ukončí 32bit podporu. A pokial po tak dlhom čase a upozornení že ich aplikácia bude vymazaná ten vývojár nebol schopný aktualizovat svoju app, tak to znamená len že má svojich užívatelov totalne v riti, má zastaranú app a nezasluži si aby jeho app viac zotrvala v AppStore. Naviac sa takto odstraní tisice appiek na ktoré vývojari srali a bude kvalitnejší prečistený AppStore lepších aplikácii. Popravde zatial mi na iOS 11 ide všetko čo som najviac používal aj na iOS 10.

PS : Dúfam že ta ako vášnivého fotografa po čerstvej kúpe S8 nenaserem :) ale iP 8 Plus bol práve podla prestížneho DxOMark ohodnotení na 94 bodov čo je zatial najviac na svete aké udelili mobilu :D

Pre užívatelov MAC, práve Apple vydal HighSierru tak hurá stahovať :) Podla mňa je len obrovská škoda, aj ked sa ma to netýka, že Apple na poslednú chvílu odstránil pre počítače s diskom fusion drive nový Apple File System (za mna najlepšiu inováciu) teda zväčša pre užívatelov iMac a starých MB..
Naposledy upravil/-a //MPower v Pondelok, 25. Septembra 2017, 20:14, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 20:14

Kokot, dal by som si k citaniu tohto vlakna popcorn, ale neschvalili mi nan leasing :(
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 20:27

Už si v leasingovom prečerpani potom? :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Killo
Príspevky: 1223
Registrovaný: 15.5.2008
Auto: lexaurin
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava & okolie

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 21:17

Fuxxo napísal:
to je podla mna jedna z vyhod ios a odladeneho systemu na dany hw.. preto aj este stale 3 roky stara 6ka fici na ios 11 vpohode, dokonca sa este zrychlila
aspon podla mna. lebo apple nikdy nemal vyssie HW vybavenie jak konkurencia, skor naopak, napriec sortimentom. ale ten vykon vedeli vyladit o dost lepsie, priamo na to co potrebovali + si odladia aj ten HW nejakym sposobom urcite
Fuxxo, jasne, nejdem tu pisat o celkovej odladenosti (iked ta na iOS uz tiez trosku kriva, uz to nie je co volakedy). Android ma komplier, vsetko musi byt optimalizovane na stovky HW-rozdielnych modelov, plus k tomu pripocitaj nadstavby vyrobcu (desiatky procesov neustale beziacich na pozadi, kradnucich zdroje). Hej vzdy bude ten adroid o kustik pomalsi, aj ked uz sa celkom dotahuje v niektorych pripadoch.
Ide mi skor o vyvratenie retardovanych argumentov ///eMentalPowera, ako tu onanuje nad nasobne rychlejsim strihom videa. Neviem ci maju iP v cpu/gpu nejaku HW podporu pre edit videa, alebo specialne APIcka - kedze za ARM stoji Apple a oni si tie GPUcka sami navrhovali..
EDIT: takze pre ///MentalPowera, aj ked pochybujem ze pochopi co sa tam pise, jemu staci powerpointovy slide od Tima C(r)ooka, ze to je 300% pokrokovejsie a hotovo.

http://appleinsider.com/articles/11/01/ ... 2_iphone_5
The A4 includes hardware acceleration for video decoding and encoding, and both appear to be used to support high quality video conferencing in Apple's FaceTime on iPhone 4. FaceTime and a front facing camera did not make the cut in the original iPad, but are expected on the new iPad 2.
No a vieme ako to je s Apple a licenciami, ze oni velmi radi pouzivaju top technologie, a este radsej si zaplatia, aby tieto top technologie nepouzival nikto iny. Ak cipy v Droid telefonoch nemaju tak dobru HW akceleraciu pre enkodovanie videa, tak je uplne jedno aky maju hruby vykon, Apple GPU to jednoducho zvladne efektivnejsie...

@ ///MentalPower - zobud sa chlapce, co vypisujes - ty pan realne podlozenych faktov z marketingovej prezentacie Applu :lol: rozumies sa tu tomu hovno, tak radsej dalej nepis...
Obrázok
Vyskusas ??? :-" :-" :-" :-"
,,ale o tom my slovaci sme, nam sa robit nechce, tu vsetci chceme byt pravnici, doktori, politici, alebo minimalne lokalny majitelia zemegule. a na to potrebujeme minimalne najlepsie auto (ale za dobre peniaze) a tym napr BMW urcite je." (© Duffy)
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 21:27

//MPower napísal:
Mexican, v tomto prípade si zastanem Apple. Ten všetkých vývojárov už viac ako ROK dozadu pripravoval že s iOS 11 ukončí 32bit podporu. A pokial po tak dlhom čase a upozornení že ich aplikácia bude vymazaná ten vývojár nebol schopný aktualizovat svoju app, tak to znamená len že má svojich užívatelov totalne v riti, má zastaranú app a nezasluži si aby jeho app viac zotrvala v AppStore. Naviac sa takto odstraní tisice appiek na ktoré vývojari srali a bude kvalitnejší prečistený AppStore lepších aplikácii. Popravde zatial mi na iOS 11 ide všetko čo som najviac používal aj na iOS 10.


Uznávam, že je neúnosné donekonečna podporovať staré veci, ale mohli to urobiť kultivovanejším spôsobom.
Napr. keď mi to ponúklo update na iOS, tak by bolo celkom korektné pred apdejtom vypísať niečo v tom zmysle, že milý užívateľ, tak tieto a tieto aplikácie, ktoré máš nainštalované ti po update nebudú fungovať. Lebo ja ako užívateľ nemám chuť dopredu každú jednu aplikáciu preverovať či bude alebo nebude kompatibilná.

Obzvlášť keď apple uzavretosť svojich systémov obhajuje tým, že chce užívateľovi poskytnúť lepší a bezstarostnejší zážitok.
Mne osobne zistenie, že mi 15 nainštalovaných aplikácií zrazu nefunguje príde ako dosti kokocký zážitok.


//MPower napísal:
PS : Dúfam že ta ako vášnivého fotografa po čerstvej kúpe S8 nenaserem :) ale iP 8 Plus bol práve podla prestížneho DxOMark ohodnotení na 94 bodov čo je zatial najviac na svete aké udelili mobilu :D

Mne je to ako vášnivému fotografovi total u piči, lebo z toho pohľadu je to porovnanie dvoch kokotín z ktorých jedna je väčšia, druhá menšia.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Pondelok, 25. Septembra 2017, 22:01

Kilecko, keď už sa hrajes na debila tak za prvé! Apple má prvé vlastne GPU až v najnovších iPhonoch 8/X doteraz používali PowerVR čo si mohol kľudne licencovať aj Android, žiadne vlastne Apple GPU to nie je resp. doteraz nebolo. Napreik tomu vždy lámali prvé priečky.

Za ďalšie, mne je totálne u pici čo za tým stojí, mna v tomto konkrétnom prípade zaujíma ako rýchlo to vyrenderuje a očividne bezkonkurenčne tu vládne Apple. Tak nechápem doteraz o čo ti vlastne ide? Nevieš to stráviť? Alebo o čom točíš? Nás tu nezaujíma prečo Android je o toľko pomalší.. Ja som to tu dal ako zaujímavosť lebo pre mna to zaujímavosť je a to že budeš plakať okolo toho nič nezmení :) cmuk

Mexican
Pri aktualizácii na iOS 11 bolo písané že 32bit aplikácie nebudú podporované. Musel si to odsúhlasiť. Dokonca keď si používal 32bit app na iOS 10 tak si sa možno stretol s systémovou hláškou že vývojár bude musieť aplikáciu aktualizovať.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 26. Septembra 2017, 07:05

Mpower ale prosim ta vysvetli mi, co z toho realne ako my uzivatelia mame, ze Ajfon ma specialnu sadu instrukcii na render a strih videa a robi ho X-krat rychlejsie ako konkurencia, ked, by som telefon na toto nepouzil ani keby som sa tomu venoval? Vsak to je uplne zvybotcna a na kokot ficura, ne?
Inak samozrejma stale tvrdim, ze Ajfon urcite brat, ale s tymi buttonmi v CC im to len tak lahko neodpustim, to ma strhava zo sna este teraz, ze ci nahodou nemam stale zapnute wifi a BT na telefene...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
jozohuzo
Príspevky: 44
Registrovaný: 4.9.2017
Auto: x6 e71
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 26. Septembra 2017, 08:20

//MPower napísal:
PS : Dúfam že ta ako vášnivého fotografa po čerstvej kúpe S8 nenaserem :) ale iP 8 Plus bol práve podla prestížneho DxOMark ohodnotení na 94 bodov čo je zatial najviac na svete aké udelili mobilu :D
Smutne pre teba ale S8 mala takmer vo vsetkom individualne lepsie skore nez iph8+, dufam ze ta z toho nebude boliet srdiecko a vecer pokojne zaspis.

Obrázok
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 26. Septembra 2017, 08:52

jozohuzo napísal:
Smutne pre teba ale S8 mala takmer vo vsetkom individualne lepsie skore nez iph8+, dufam ze ta z toho nebude boliet srdiecko a vecer pokojne zaspis.


Nevieš akým spôsobom je vyrátaná výsledná hodnota testu?
U tej S8 mi to príde ako aritmetický priemer hodnôt ale u jablka to tak nie je. Naviac jablko tam má testované dva parametre naviac, takže porovnávať výsledné hodnoty ktoré boli získané evidentne rozdielnou metódou asi nemá zmysel. Okrem toho si myslím, že porovnávať bokeh u telefénov je total pičovina. To ako keby niekto porovnával či je na dlhé trasy pohodlnejšie ARO alebo GAZ :mrgreen:

Jo a v diskusii pod testom jablka IP8 je tam jeden trefný príspevok

empauer_bude_revat.jpg
empauer_bude_revat.jpg (26.3 KiB) 537 zobrazení
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
//MPower
Príspevky: 3991
Registrovaný: 29.4.2010
Auto: BMW F82 ///M4
Kraj: Bratislavský

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 26. Septembra 2017, 12:27

voMacK napísal:
Mpower ale prosim ta vysvetli mi, co z toho realne ako my uzivatelia mame, ze Ajfon ma specialnu sadu instrukcii na render a strih videa a robi ho X-krat rychlejsie ako konkurencia, ked, by som telefon na toto nepouzil ani keby som sa tomu venoval? Vsak to je uplne zvybotcna a na kokot ficura, ne?
Inak samozrejma stale tvrdim, ze Ajfon urcite brat, ale s tymi buttonmi v CC im to len tak lahko neodpustim, to ma strhava zo sna este teraz, ze ci nahodou nemam stale zapnute wifi a BT na telefene...

V podstate máš pravdu. Mne je jasné že sa tu hádame o nepodstatných picovinách typu kto má väčší kkt, ale aspoň je o čom debatit a je tu aspoň živá jedna téma dpc :) Ja inak iMovie občas využívaním a už som si pár videii postrihal na iP, je to easy a komfortné keď že všetko máš v telefóne, nič nepotrebuješ prenášať do PC a hlavne keď si mimo domov je to veľmi fajn vec ktorú máš vo vrecku, kde nič viac nepotrebuješ. Tak že ja ako IT nadšenec som potešený každým navýšením výkonu :) Inak ja už namiesto zapnutého BT a wifi začínam mat depku komu zase zavolám s CLIROM.. To mám len ja dojednané? :D
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: Android vs jabličko -fristajl betl

Utorok, 26. Septembra 2017, 17:07

Som si teraz pred chvíľou len tak pozeral špecifikácie najpokrokovejšieho telefénu vo vesmíre a stále si kladiem otázku prečo má menšie rozlíšenie displeja než konkurencia od ktorej tie displeje kupuje.
Či práve v tom spočíva jeho pokrokovosť? Alebo to apple tak dokonale zoptimalizoval, že napriek nižšiemu rozlíšeniu to vie zobraziť viac detailov?
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných