... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

obchodna sekcia
 
Masa
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 20.7.2017
Auto: Bmw118d
Kraj: Nitriansky

Nefunkčný zadný stierač a samootvarajuci sa kufor po oprave ostrekovača v autorizovanom servise

Streda, 20. Septembra 2017, 09:05

KAhojte,
mam BMW 118d 2008 . Chcela som poprosiť o radu, dala som si opraviť zadný ostrekovač na aute . Určitý čas po oprave mi prestal fungovať zadný stierač a následne po nejakom čase začal kufor, otváral sa sám od seba ak som auto nechala odomknute a nie ako to ma byt ... pri odomknutí auta sa dal otvoriť aj kufor. Môže to spolu súvisieť ... idem to riešiť do servisu len nechcem aby ma tam "oklamali" a platila za nieco co nemusím ... Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Slavino
Príspevky: 753
Registrovaný: 2.10.2012
Auto: F31LCI 320xDrive
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: TNV

Re: Nefunkčný zadný stierač a samootvarajuci sa kufor po oprave ostrekovača v autorizovanom servise

Streda, 20. Septembra 2017, 11:27

no nemusi to mat suvislost,aj ked neviem co vsetko si vyzadovala oprava toho ostrekovaca...je predpokladam ze to bude najskor poskodenymi kablami vo zvazku v prechodke, co byva dost problem aj u inych bmw. proste otvaranim/zatvaranim kufra sa prelomia namahane kable v ohybe. mal som to aj ja sam na mojej E90, blblo mi svetlo zadne aj osvetlenie kufra...skus nejakeho elektrikara oslovit...moj typ
 
Masa
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 20.7.2017
Auto: Bmw118d
Kraj: Nitriansky

Re: Nefunkčný zadný stierač a samootvarajuci sa kufor po oprave ostrekovača v autorizovanom servise

Štvrtok, 21. Septembra 2017, 10:45

Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
vlad08
Príspevky: 20
Registrovaný: 25.3.2017
Auto: 320i
Kraj: Trenčiansky

Re: Nefunkčný zadný stierač a samootvarajuci sa kufor po oprave ostrekovača v autorizovanom servise

Štvrtok, 21. Septembra 2017, 11:27

pravdepodobnost chybnej kabelaze je v tomto pripade velka
...no risk no fun...
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: Nefunkčný zadný stierač a samootvarajuci sa kufor po oprave ostrekovača v autorizovanom servise

Štvrtok, 21. Septembra 2017, 22:07

ano tiez sa pripajam nazoru o polamanych kabloch, mal som to iste. Kable skratuju, tak dochadza k samovolnemu otvaraniu kufra. Rovnako sa mohli prelomit aj kable ku steriacu alebo mohol odijst aj motorcek, popripade je len zaneseny. Su to bezne zavady na 9 rocnom vozidle, vacsinou to pride skor :)
Ak je mozne hybat strieracom rukou, tak nie je zaneseny. Ak pri zapnutom stieraci motorcek ani nezavrci, tak to bude najskor kablami.

Toto by som urcite nedaval robit do autorizaku, lebo tam ti budu menit veci rad za radom, ziadne piplanie s kablami. Lepsi elektrikar ti to spravi za par desiatok e.
Obrázok
 
Masa
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 20.7.2017
Auto: Bmw118d
Kraj: Nitriansky

Re: Nefunkčný zadný stierač a samootvarajuci sa kufor po oprave ostrekovača v autorizovanom servise

Sobota, 23. Septembra 2017, 12:09

Dakujem za odpovede.Bola som v tom istom servise kde mi robili aj ten ostrekovač a prišlo sa na to že motorcek ma stieraci je zhrdzaveny ,lebo tam zatekala voda z ostrekovača. Táto moja nie uplna funkčnost kufra bola spôsobená tiez chybou v motorceku,chýbal tam záhadne jeden dielik... kabeláž bola Ok . Objednali sa nové motorceky.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných