... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
SOLBERG
Autor témy
Príspevky: 161
Registrovaný: 4.12.2010
Auto: BMW e90, e46
Kraj: Žilinský

Hluk z pristrojovky

Pondelok, 18. Septembra 2017, 11:08

Ahojte. Chcem sa opytat, ci ste riesili podobny problem.. Zvuk kt. ma otravuje je nahraty na videu: https://www.youtube.com/watch?v=Aaref4n ... e=youtu.be

V podstate hluk a prejavuje len po prejazde nerovnosti, na danom videu usek rozbitej cesty, po dobrej ceste alebo mensich hrboch je vsetko ok..robi to aj ked vypnem ventilator, co som pozeral, vsetko je podotahovane pevne, aj plasty, kastik spolujazdca a pod....Vo vyssej rychlosti to ani nepocu, najviac to pocut ked vypnem radio cca do 90kmh. Myslim si, ze to ide od ventilatora kurenia aj tak , kedze som cital , ze je ulozeny zvislo a hluk by mohlo sposobovat oska ventilatora. Ak ste niekto mali cosi podobne budem rad, ked sa podelite o skusenosti. Vdaka
 
pppPPP
Príspevky: 8
Registrovaný: 2.6.2016
Auto: E90 325xi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Hluk z pristrojovky

Utorok, 19. Septembra 2017, 15:51

Podobny vysoky zvuk otravoval aj mna, hlavne pri brzdeni, sem tam na nerovnostiach. Bol to, tak ako pises, ventilator kurenia. Nechal som ho vymenit cely a zvuk zmizol.

Kade-tade po internete su navody a odporucania ako to spravit low-cost - rozobrat, prestriekat mazadlom (silikon alebo daco lepsie), ale nic z toho nie je natrvalo. Ideal je to raz vymenit a mas pokoj.
 
Užívateľov profilový obrázok
SOLBERG
Autor témy
Príspevky: 161
Registrovaný: 4.12.2010
Auto: BMW e90, e46
Kraj: Žilinský

Re: Hluk z pristrojovky

Streda, 20. Septembra 2017, 17:56

Dik za odpoved. Momentalne to prestalo robit a je ticho uz treti den ani tuk. Ak to zacne rovno objednam novy tiez niesom za riesenia typu: vycisti, premaz, pobuhaj :D
Vdaka
 
kuraktt
Príspevky: 7
Registrovaný: 20.9.2017
Auto: BMW 330d E90
Kraj: Trnavský

Re: Hluk z pristrojovky

Piatok, 22. Septembra 2017, 19:13

Nazdar.
Je to vetrak kurenia, staci rozobrat pod palubovkou strana spolujazdca. Kryt 2 torx sroby, odpojit osvetlenie nozneho priestoru, odpojit stecker kablu na vetraku (ten dlhsi), odsrobovat 1 zaistovaci srob, uchopit, potiahnut zaistenie, pootocit (klikne) a vybrat von. Streknut na lozisko a osku mazaci sprej, tocit a niekolko krat zopakovat.
Je to sposobene kondenzovanim vody z klimy a hrdzavie to. Pokial je motorcek OK, si myslim, ze to netreba menit.
Ja som konkretne toto riesil ca pred 2 rokmi, uz som mal dokonca zajendany novy diel, pretoze dlho skripot a potom sa dokonca tou hrdzou uplne zasekol, ani sa netocil, ale rozchodil to a funguje doteraz.
Prílohy
Foto 23.9.17 14 43 35.jpg

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných