... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
daviduss
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 7.9.2017
Kraj: Trenčiansky

rada pri kupe 3 F30 pripadne 3 gt

Štvrtok, 7. Septembra 2017, 21:40

Zdravim. Momentalne mam mazdu 6 - 2009 GH a som velmi spokojny. za 3 roky ziadny problem auto ie super, dobra spotreba atd. Auto nechavam nasim a ja sa rozhodujem medzi 3 autami F30 - 3 gt a audi a5. kedze som na tomto fore budem sa venovat 3 vs 3 gt. Viem ze je to otazka vkusu ale mne sa teda aj gt moc paci obzvlast v sport line. Dnes som sa zaregistroval a cely vecer prechadzam fora a teda co citam mam pocit ze spolahlivost uz u bavorakom moc nehovori. nasiel som krasnu 325 gt sport line za 23K. samozrejme automat. vsimol som si hned ze kapota vobec nelicuje na aute su tam vacsie medzery a pozeram ze je to aj na inych. Kde je ta nemecka preciznost? na mazde nevidim ziadnu chybicku.
1. Takze prva otazka 3 gt je ok volba? su spolahlive? Jedna sa o 2014ku so 100 000km
2. Ked zoberiem slabsiu 3ku 316d alebo 318d - a dam to nachipovat je to ok? ci rozhodne nebrat a ist do 320d?
3. brat x drive? kamos ma quattro a velmi ma odhovara od zadneho nahonu - ja mu tvrdim ze nemci rakusaci a svajciari by si predsa nekupovali RWD keby to je na pikacu. Ale zas nechcem ist s nim niekam na vylet a potom sa pozerat ak sa mi vysmieva ze mam problem s RWD :D
4. Viem ze to by som sa pytat nemal ale osobny nazor A5 vs 3gt/3

dakujem za reakcie a nazory - pozeral som podobne diskusie tu ale rad by som nejake novsie nazory.
 
b0ris
Príspevky: 79
Registrovaný: 18.1.2010
Auto: BMW G11 ///M750d
Kraj: Bratislavský

Re: rada pri kupe 3 F30 pripadne 3 gt

Piatok, 8. Septembra 2017, 01:32

Ahoj, kedze GT mame, je na nom uz cca 100k, viem o nom co-to povedat.
1. to GT ktore si pozeral, to bolo s najvacsou pravdepodobnostou burane, nakolko ten pan kseftuje s buranicami.
2. ak aj burane nebolo, pravdepodobne davali naraznik dolu kvoli senzoru narazu s chodcom a precizne zlicovanie mechanika vobec nezaujimalo, lebo medved, pardon, bmw autorizovany servis...
3. motorizacia 25d nevynika zrovna spolahlivostou. radsej si zobre 20d, alebo 30d. 25d je biturbo a ma vacsie neduhy ako ta 20d. 30/35d je zasa tazka na tu napravu, takze rataj so skorsim odchodom prednej napravy do vecnych lovist.
4. auto je super, zatial nic okrem toho senzora, poskodenej navi- v bmw sa im zahadne odporucalo cele HU_NBT, a to co ma najviac stve, to su napuchnute akoze "hlinikove listy" interierove. A takmer by som zabudol, este sa bolo s autom na 2 zvolavackach- 1. bola hned za nova, ze nejaka gumova klapka v odtoku nebola OK a spona na vyfuku bola druha zvolavacka...
5. RWD nema problem, ale musi mat splnene 2 poziadavky- kvalitne gumy a to rozhodne nie su PIRELLI! ale napr na Hankook to ide ako gula a pre istotu davam zataz do kufra na zimu- cca 40-50kg olova.

porovnavas neporovnatelne. v 3GT je viac miesta ako v 5er, ale je to aj tym, ze v 3GT nie su komfortne sedacky a tym padom je o 5cm viac miesta... vzadu maju pasazieri luxus vzdy- myslim v gt. v 5er je to horsie.
G11
F10 Lci
F15
F34
 
badbat329
Príspevky: 458
Registrovaný: 20.5.2012
Auto: F31
Kraj: Trnavský

Re: rada pri kupe 3 F30 pripadne 3 gt

Piatok, 8. Septembra 2017, 06:17

neviem ako ti to teraz ponahla, kedze ides kupovat diesel, este by som pockal kym ceny v DE klesnu este viac, nepises aky mala mazda motor, ale zrejme 2-liter so 150ps, ak sa rozhodnes ist do slabsej motorizacie zober kludne 316 a chipni to na 318 150 ps (da sa aj viac) su to identicke motory s. 320D ma ine turbo a piesty. 525D neber od urciteho roku je to s 320D biturbom. ked tak chod 330D. Ak sa bojis dovozu kludne sa ozvi, vysvetlim.
Spolahlivost je ok, aj ked pri motore N47 (316 318 320 325) boli problemy do 2011 z rozvodmi, vygoogluj si N47 chain a pri kupe urcite checkni zvuk retaze. Buracky nekupuj. Zadnokolku jazdim 5ty rok a nikdy som nemal problem, xdrive by som nebral pri 200tk treba riesit drahy hydromenic. Audi by som nechcel ani zadarmo, to radsej skodofku. Ked tak by som este zvazil nejakeho japonca.
 
daviduss
Autor témy
Príspevky: 48
Registrovaný: 7.9.2017
Kraj: Trenčiansky

Re: rada pri kupe 3 F30 pripadne 3 gt

Piatok, 8. Septembra 2017, 07:22

super chalani dakujem krasne za nazory - hodim teda link nech si to pozriete sami akurat teda rozmyslam ci to biturbo je spravna volba. Samozrejme aj rozumiem ze 3ka a 3 gt su trosku ine auta a viac menej je to len otazka co sa mi viac paci kedze prakticnost u gt je asi jasna. Neponahla mi to prave vobec - mazdu mam 103kw a za 3 roky som menil jeden cap ktory trosku vrzgal za 300e aj s pracou inak vobec nic. Je mi jasne ze bavo bude mozno potrebovat viac penazi do servisu ale s tym ratam. Len nech sa nezacnu drbkat drahe veci po pripade kazdu chvilku nieco mensie.
Tu je ten link
https://www.autobazar.eu/bmw-rad-3-gt-3 ... 40968.html
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: rada pri kupe 3 F30 pripadne 3 gt

Piatok, 8. Septembra 2017, 09:23

Presne ako pises mazda je bezproblemova s tym sa rozluc pri bmw
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
Užívateľov profilový obrázok
madxface
Príspevky: 630
Registrovaný: 13.1.2014
Auto: f34, e91
Kraj: Žilinský

Re: rada pri kupe 3 F30 pripadne 3 gt

Piatok, 8. Septembra 2017, 14:37

3 a 3GT su odlisne vozidla, to skor porovnas 3GT a 5 Touring, ktore su rozmerovo podobne. 3GT je spokojne vozitko, prvi majitelia ich pomenej predavaju ako ine modely, preto maju trosku nafuknutu cenu. Postacuje tam aj 20d ak nie si pretekar. 18d je uz slabota, chipovanie by som neriesil. 25d 160kw je vacsie kurvitko, urcite najradsej 30d, ale tie su cenovo uz niekde inde a hlavne ich je biedne malo. Rozdiel spotreby medzi 20d a 30d je velmi maly. xDrive tiez kurvitko, brat len ked je to nevyhnutne do oblasti kde byvas. Zadnokola so serioznymi pneu sa dostane vsade ako uz pisali vyssie.
PS: jedina vec co mi zatial vadi, je hluk od bezramovych okien pri vyssich rychlostiach - 150+kmh

Urcite pozerat 8-stupnovy automat. K tomu linku co si poslal, tam je manualna klima, a to je taka past na oko, ze skorej by som predychal tu malicku business navigaciu (oproti professional) ako absencia automatickej klimatizacie. Osobne mi tam este chyba koza. Myslim, ze sa uz predava zopar mesiacov az nie pol roka.

Vyhnut sa buranym vozom a hlavne kupovat s komplet historiou. Take najdes napr. tu priamo z autorizakov http://gebrauchtwagen.bmw-niederlassung ... arch/Index
Obrázok
 
badbat329
Príspevky: 458
Registrovaný: 20.5.2012
Auto: F31
Kraj: Trnavský

Re: rada pri kupe 3 F30 pripadne 3 gt

Piatok, 8. Septembra 2017, 18:06

klimu to ma automaticku, ale len jednozonovu. Velka navi sa da dorobit za liter+-. Nemam prehlad o cenach ale 23 za hento by som nedal.
 
Užívateľov profilový obrázok
georgov
Príspevky: 165
Registrovaný: 29.11.2015
Auto: G31 540xi, G32 640xd
Kraj: Bratislavský

Re: rada pri kupe 3 F30 pripadne 3 gt

Piatok, 8. Septembra 2017, 21:24

Ahoj, zena jazdi na 3gt. Je to velmi prijemne, priestranne a pohodlne auto. 320 d je dostatocna motorizacia. Nie si v nej pretekar ale ma slusnu dynamiku a nenudi ani pri sviznejsej jazde. Ak mas rodinu, ocenis, ze to je liftback.
G32 640xd Sophisto grey
G31 540xi Touring Blue
Ex F11 530d Touring Frozen dark blue
Ex F34 320d GT Sapphire Black
Ex F11 520d Touring Sophisto grey

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní