... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Dieselsmoke
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 25.8.2017
Auto: BMW e 46
Kraj: Prešovský

Prvé BMW :)

Piatok, 25. Augusta 2017, 23:31

Zdravím páni včera som si kúpil svoje prvé BMW E46 320d Touring rok výroby 10/11/2000 prvé dojmy boli super pekné auto za fajn cenu, no už cestou domov som pomaly prichádzal na nejaké muchy, pri vyššej rýchlosti auto pláva až je to neznesiteľné, spolujazdcove okno nefunguje škrípe v ňom niečo , odpadáva plast na pravom spätnom zrkadle, pri prudkom zmene smeru jazdy a hlavne ak mu zošliapnem trocha viac počuť od zadného ľavého kolesá nejaký nepríjemný zvuk ... Dúfam že tu máte niekto skúsenosti a prostredníctvom fóra získam info :) vopred ďakujem s pozdravom J.K.
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 695
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Prvé BMW :)

Sobota, 26. Augusta 2017, 09:46

Servus, gratulujem k autu ale snáď si nečakal že na 17 ročnom aute budeš len meniť olej, filter a tankovať. :)
K tomu plávaniu- v akom stave sú gumy? Kedy bola robená geometria? Bude treba určite poriadne pozrieť podvozok.
K tomu oknu tam bude asi pretrhnuté lanko, späták (ten plast) buď prilep lepidlom alebo kúp nový, to nieje drahé.
Ten zvuk zozadu môžu byť ložiská ale ťažko to zhodnotiť takto podľa 1 vety čo si napísal.
Daj to pozrieť niekomu schopnému a uvidíš.
 
Dieselsmoke
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 25.8.2017
Auto: BMW e 46
Kraj: Prešovský

Re: Prvé BMW :)

Sobota, 26. Augusta 2017, 11:26

Nazdar nazdar no tak to som nečakal samozrejme :D gumy hmm celkom schopné ešte určite vydržia túto a ešte jednú sezónu , geometria netuším vôbec , v pondelok ho pôjdem prihlásiť a následne potom pôjde na prehliadku , okno je z vnútornej strany celé doškriabané tak neviem či to bude lankom, k tomu zvuku pripomína mi to zvuk homo- kĺbu , má to vzadu homokinetický kĺb ? Keď sa otáčam tak trocha rýchlejšie tak to klope a keď prezradím a zošliapnem plyn tak ako keby točilo na prázdno a a niečo drelo neviem to inak opísať ..
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1921
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: Prvé BMW :)

Sobota, 26. Augusta 2017, 19:14

Na prvý pohľad je úplne jasne, že si kúpil vyservisované autíčko....mal si to vobec na zdviháku pri obhliadke? Ramená odchádzajú, guľové čapy a potom to plava, alebo čapy riadenia, alebo horne uloženie tlmiča.... V oknách sa lámaly také plastove kocky, niečo bude s nožnicami možno len niečo vyskočené no okno bude určite na výmenu...jasné že to má v zadu homokinetický klb, možu byť ložiská, diferák, no a nakoniec keď máš manuál tak asi aj hardy spojka bude na odchode....
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
Zeky3
Príspevky: 695
Registrovaný: 2.4.2015
Auto: Imola E46
Kraj: Žilinský

Re: Prvé BMW :)

Pondelok, 28. Augusta 2017, 19:13

Sandrito: čo ty vieš, chalan tu nepíše koľko za to dal takže možno to bola dobrá kúpa, a tie problémy o ktorých píše by nemuseli byť finančne nákladné. :)
 
Dieselsmoke
Autor témy
Príspevky: 3
Registrovaný: 25.8.2017
Auto: BMW e 46
Kraj: Prešovský

Re: Prvé BMW :)

Pondelok, 28. Augusta 2017, 19:57

Hele hoši ja som spokojný veď je jasné že od 17 ročného auta nemožno chcieť zázraky a je samozrejme že sa mu treba povenovať :D len mi to prišlo celkom zaujímavé sa tu zaregistrovať a popísať si s ľuďmi ktorý tieto autá vlastnia , ako vravím ja som celkom spokojný predtým som mal Peugeot 106 s 16 ( 88 kw ) páni na to že to bolo moje prvé auto ktoré som si zadovážil tak klobúk dole auto ma nikdy nenechalo :D ( a to bolo vkuse takto že boha na podlahe ) potom som mal Vw Boru Variant bol to PD 85 kw 6 kvalt na toto tiež nemôžem povedať nič zle lebo okrem bežnej údržby a sem tam nejakej tej šaľky čo má pochytila ( väčšie turbo , vstreky kat off EGR off komplet celého podvozka billstein atď atď .. ) ma Barborka nikdy nesklamala a to som s ňou lietal mesačne cez 3000 km , takže ovácie super , ďalej prišiel Passat B5 1.8 turbo tiež všetko spoko akurát väčšia spotreba časom odišlo turbo, klíma , a potom mi niečo blblo štartovanie vkuse vybili batreku, no a nakoniec som ho predal a zadovážil som si už spomínané BMW E46 320d Touring .. uvidíme akú cestu spoločne prejdeme uvidíme či mi bude robiť radosť alebo naopak

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných