... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
codmw2
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 26.8.2017
Auto: BMW E46 318d
Kraj: Banskobystrický

bmw 318d DSC+ABS stále svieti+občasná strata ťahu

Sobota, 26. Augusta 2017, 09:30

Zdravím vás Ludia,viem že prispevkov na tuto tému je tu požehnane,ale nikde som nenasiel prispevok z dovodmy ktoré uvediem ja.
začnem teda postupne..Kupil som 318ku d, auto išlo v poriadku,parádny ťah,nebol problém nech som hockedy stupil plný plyn auto vždy dalo výkon ako malo.
ale samozrejme pri kupe auta od iného by sa mali vymeniť rozvody,filtre olej atd také tie základné veci. od kúpy som na nom jazdil 2 mesiace a až potom som dal vymeniť rozvody filtre atd.
mechanik vravel že sa z rozvodmi trápil že celý motor musel dat von však tam to auto bolo vyše troch týždnov ale nejako to stým nakoniec dobojoval. problém nastal ked som si po to auto prišiel,hned bolo cítit že auto stratilo ťah po výmene rozvodov, je to vobec možné? do vtedy uplne lahoda baworáčik ako má byť. ako nestratil ho uplne skorej je to tak že ho občas chytím občas nie,jednoducho vypadáva hlavne ked idem nejaký čas stabilne jednou rýchlostou tak vtedy nemá ťah, ale ked ho chytím a nedržím jednu rýchlosť že len plyn brzda plyn brzda tak ten tah proste má pokial zase nejdem nejako stabilne,známi hovoril že ak sa to stalo po výmene rozvodov že možno je ten rozvod zle daný,že ho stačí posunut len o milimetrík dva a všetko by mohlo byt v pohode..natož druhý známy mi hovoril že keby rozvody aj o milimetrík dva zle dané že by sa tam niečo roztrhlo alebo tak nejak,že proste musí to byť presne. tak neviem,budem vdačný za každé rady a vaše skusenosti. pred tou výmenou rozvodov išiel ťah stále,nebol tam absolutne žiadny problém aj ked som išiel hodinu na 130ke a hocikedy som stupil hned ma zatlačilo do kufra.
Druhý problém:toto sa mi stalo tak mesiac a pol do zadu,mal som pravdepodobne zle utesnenu baterku a jedneho dna ked som potočil klučikom a išiel nastartovat tak ako keby tam baterka ani nebola proste nenastartovalo, ale ked som pomykal baterku tak auto dostalo štavu naspak,takže sa mi podarilo naštartovať a tu nastal problém, prestalo mi íst tlačitko DSC, svietil stále trojuholník a aj ručná začala svietit na žlto a ked som zatiahol tak na červeno a po pohnutí auto píplo skušal som podržat DSC nejaký čas a všetky takéto prvé riešenia ale všetko je to uplne zbytočné.odvtedy je to takto do teraz.najbližšie dni idem na diagnostiku tak hádam sa tam niečo nájde ale chcem som predtým napísať sem. do vtedy všetko išlo mohlo to odíst tým že som potočil klučik a nedalo štavu z baterky a ked som snou pomykal štava opať išla. dakujem za všetky rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12237
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: bmw 318d DSC+ABS stále svieti+občasná strata ťahu

Nedeľa, 27. Augusta 2017, 13:16

Reklamuj tam kde bolo auto naposledy...ked odvtedy nejde....Je vela veci co sa da pokaslat.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6543
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: bmw 318d DSC+ABS stále svieti+občasná strata ťahu

Pondelok, 28. Augusta 2017, 17:47

Po odpojeni baterie treba niekedy skalibrovat senzor natocenia volantu. Robi sa to cez diagnostiku. Ked ti mozem poradit, chod za niekym kto ma originalnu pre bmw, inac len stracas cas.

Co sa tyka toho chodu motora, taketo veci sa davaju robit ludim co v tom maju prax, co tieto motory poznaju a maju s nimi skusenost a nie nejakemu cloveku co to robi ako svoj prvy projekt - maturitnu pracu... prajem ti aby ste to nemuseli znovu rozoberat,.. ale pockaj si este na vysledok diagnostiky.... bez nej sa nepohnes, ta najskor povie kde je problem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných