... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
janol
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 23.3.2017
Auto: BMW 745 2003
Kraj: Prešovský

Vedenie K-CAN

Piatok, 7. Júla 2017, 17:53

Zdravím Vás,

v poradí tretí krát ma prekvapila nasledovná porucha. Nefungujú ovládanie pravých predných a pravých zadných dverí, predného sedadla a ovládač kúrenia / klimat. bliká pričom každé bliknutie rozbehne ventilátor.
V prvom prípade (2015) mi servis vymenil Power modul. V druhom prípade (2016) mi servis vymenil zadnú ľavú kľučku, pretože vraj spôsobovala zobudenie auta a vybíjanie bat. Po výmene a nabití bat. OK. Obe tieto opravy mi trošku zodvihli tlak (hlavne čakacia doba). Od tejto doby som si obstaral potrebný SW (ISTA-D a INPA) a diagnostiku si väčšinou riešim sám. Túto v poradí tretiu poruchu s rovnakými príznakmi (v servise ju vtedy pripisovali nízkemu napätiu) sa mi však nedarí opraviť.
Diagnostika hlási poruchy vedenia K-CAN jednotiek pravého sedadla, pravých dverí, INPA, PM a CAS. Batéria je 110Ah nová od 12/2016, registrovaná v servise aj so zmenou kapacity. Stav nabitia v ISTA-D / POWER MODUL je 88Ah po nabití. Porucha sa mi to stala v stredu ráno po odomknutí auta (stálo 2 dni). Cca 600 km som v tomto teple išiel domov so striedavým prikurovaním a poviem vám nikdy viac. Nefunkčné sedadlá a pravé dvere mi nevadia, keďže väčšinou chodím sám. Do servisu nepôjdem bol som 2x s tým istým a stačilo. Poradíte mi s diagnostikou tejto poruchy alebo je čas to zaniesť do zberných surovín?
 
janol
Autor témy
Príspevky: 38
Registrovaný: 23.3.2017
Auto: BMW 745 2003
Kraj: Prešovský

Re: Vedenie K-CAN

Nedeľa, 20. Augusta 2017, 16:31

Aj by som zabudol. Možno to niekomu pomôže. Porucha opravená. Bolo skorodované a aj poriadne opálené ukostrenie na podlahe spolujazdca. Neviem prečo podlaha. Lepšie miesto na ukostrenie nebolo? Každopádne od "servisov" som sa mal odstrihnúť už skôr. Ďakujem hlavne TT Simikovi za radu kde začať hľadať problém.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní