... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

bmwtt.sk
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

E53/160kw/3.0D/nové turbo/cesta do chorvátska  Topic is solved

Piatok, 18. Augusta 2017, 16:55

Ahojte. Stala sa mi taká vec, ze sa mi urvalo ovladanie geometrie lopatiek...turbo slo na repas do KE...ale...caká ma už buduci vikend cesta do chorvatska...auto poriadne nalozene pri tom...pohotovu hmotnost ma 2100...plus ja tak 2210 a zvysok posadky plus batoziny uz je to cez 2500kg

Ako ste riesili majitelia tazsich a starsich aut opatrnu jazdu s novym/vynovenym turbom v kombinacii s automatom?

Pytam sa pre to lebo e53 ma podľa mňa nie príliš ohľaduplne nastavené otáčky motora - prevodové pomery...a tak aj pri normalnom rozbiehani sa pusta motor do vyssich otacok nez by to niekedy pustil sofer, ktory chce este nezabehnute turbo chránit...darmo aj lahka noha..auto je tazke a tak prevodovka robi vsetko aby to nebolo slimacie rozbiehanie...

Je lepsie jazdit v manualnom režime? I tak su dost vysoke otacky pod ktorymi proste to nepodradi ako tie novsie 7-8 stupnove pochopitelne. Celkovo bmw pouziva vyssie otacky u naftovych motorov ako ostatne znacky...

Asi by nebolo dobre ani po dialnici ist 130 vsak?

Diky za kazdu radu...
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12243
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: E53/160kw/3.0D/nové turbo/cesta do chorvátska

Sobota, 19. Augusta 2017, 07:25

Prosim ta a naco chces zabiehat turbo???Co je to motor po vybruse?Nove turbo toci pri prvom pridani plynu 140tis ot tak ake zabiehanie....

Treba dochladzovat a jeto....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
baran30
Príspevky: 31
Registrovaný: 7.12.2015
Auto: BMW X5 3.0d M packet
Kraj: Trenčiansky

Re: E53/160kw/3.0D/nové turbo/cesta do chorvátska

Sobota, 19. Augusta 2017, 09:30

presne tak nevipinat motor hned po prichode na cerpacku alebo na parkovisko pretoze pri jazde po dialnici je turbo v zabere a treba minutku dve pockat kym ho system prichladi vtot vsio
 
Bruti
Autor témy
Príspevky: 490
Registrovaný: 11.2.2013
Auto: E70 X5 3.0 SD
Kraj: Banskobystrický

Re: E53/160kw/3.0D/nové turbo/cesta do chorvátska

Sobota, 19. Augusta 2017, 09:45

TT-SIMIK napísal:
Prosim ta a naco chces zabiehat turbo???Co je to motor po vybruse?Nove turbo toci pri prvom pridani plynu 140tis ot tak ake zabiehanie....

Treba dochladzovat a jeto....

OK...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných